Monthly Medal Sun 2 Jan 2022

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Zac Menolotto 2 30 28
Runner Up All Kev Keogh Scr 29 29
N.T.P : 1st All Jillian Cassidy      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Kev Keogh      
Long Drive 5th A Grade Zac Menolotto      
Long Drive 4th B Grade Annette Donaldson      
Long Drive 4th Ladies Jillian Cassidy      
Putts All Zac Menolotto (11)      
 

Chook Run Thu 30 Dec 2021

Stroke Event

Field : 14

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Andrew Miner 8 33 25
Runner Up All Alan Davies 12 41 29 (ocb)
N.T.P : 1st All John Fleming      
N.T.P : 9th All Alan Davies      
 

Competition Wed 29 Dec 2021

Stroke Event

Field : 39

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Thor Bostrom 9 35 26
Runner Up A Grade Col Liesegang 4 34 30 (ocb)
Winner B Grade Ethan Fernandez 10 38 28
Runner Up B Grade Barry Payne 12 42 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Mike Jackman      
N.T.P : 2nd All Ian Taylor      
N.T.P : 9th All Mike Jackman      
Long Drive 5th A Grade Jose Alnas      
Long Drive 4th B Grade Russell Simpson      
 

Competition Sun 26 Dec 2021

Stroke Event

Field : 12

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Robert Ashby 6 32 26
Runner Up All Gonzaga Castro 3 33 30
N.T.P : 1st All Charles Andrew      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Charles Andrew      
Long Drive 5th A Grade Graham Kerr      
Long Drive 4th B Grade Donald Yeomans      
Long Drive 4th Ladies Angela Cattana      
 

Chook Run Thu 23 Dec 2021

Stroke Event

Field : 14

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Bob Jenkins 6 35 29 (ocb)
Runner Up All Jim Turner 4 33 29
N.T.P : 1st All Meng Leong      
N.T.P : 9th All Donald Yeomans      
 

Competition Wed 22 Dec 2021

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade  Bob Ashby 7 32 25
Runner Up A Grade  Peter Donaldson 5 33 28
Winner B Grade  Tim O'Carroll 10 38 28
Runner Up B Grade  Vicki Wall 13 41 28(OCB)
N.T.P : 1st All  Barry Payne      
N.T.P : 2nd All  Tim O'Carroll      
N.T.P : 9th All  Thor Bostrom      
Long Drive 5th A Grade  Colin Liesegang      
Long Drive 4th B Grade  Russell Simpson      
 

Competition Sun 21 Nov 2021

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Levis Menolotto 5 34 29 (ocb)
Runner Up A Grade Mike Jackman 4 33 29 (ocb)
Winner B Grade Stephen Cowan 10 36 26
Runner Up B Grade Natasha Menolotto 15 45 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Gonzaga Castro      
N.T.P : 2nd All Tim Kelly      
N.T.P : 9th All Kevin Keogh      
Long Drive 5th A Grade Meng Leong      
Long Drive 4th B Grade Annette Donaldson      
Long Drive 4th Ladies Angela Cattana      
 

Competition Sat 20 Nov 2021

Stroke Event

Field : 54

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Sunny Lo 9 34 25
Runner Up A Grade Merv Dunford 9 35 26
Winner B Grade Chris Harris 11 38 27
Runner Up B Grade Tracee Cash 21 50 29
N.T.P : 1st All Peter Weymouth      
N.T.P : 2nd All Don Yeomans      
N.T.P : 9th All Len Nauer      
Long Drive 5th A Grade Craig Simmons      
Long Drive 4th B Grade Chris Harris      
 

Chook Run Thu 18 Nov 2021

Stroke Event

Field : 20

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Ian Taylor 9 38 29
Runner Up All Greg Bellert 7 37 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Mike Jackman      
N.T.P : 9th All Ian Taylor      
 

Ladies Competition Thu 18 Nov 2021

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All  Bev Deutsch 16 44 28
Runner Up All  Helen Humphreys 12 41 29(OCB)
N.T.P : 1st All  Helen Humphreys      
N.T.P : 2nd All  Madeline Chow      
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade  Ernestine Woo      
Long Drive 4th B Grade  Bev Deutsch      
 

Competition Wed 17 Nov 2021

Stroke Event

Field : 50

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Ian Taylor 9 38 29
Runner Up A Grade Alf Velm 7 37 30
Winner B Grade Fiona Burt 10 38 28 (ocb)
Runner Up B Grade Annette Donaldson 12 40  28
N.T.P : 1st All Russell Simpson      
N.T.P : 2nd All Amanda Tanham      
N.T.P : 9th All Alf Velm      
Long Drive 5th A Grade Jim Turner      
Long Drive 4th B Grade Fiona Burt      
 

Competition Sun 14 Nov 2021

Stroke Event

Field : 31

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tim Kelly 7 35 28 (ocb)
Runner Up A Grade Albi Colibere 7 35 28
Winner B Grade Dianne Meiers 11 40 29
Runner Up B Grade Stephen McPherson 10 40 30
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 2nd All Albi Colibere      
N.T.P : 9th All Sam Robinson      
Long Drive 5th A Grade Zac Menolotto      
Long Drive 4th B Grade Dianne Meiers      
Long Drive 4th Ladies Natasha Menolotto      
 

Competition Sat 13 Nov 2021

Stroke Event

Field : 51

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade George Chawalczak 5 32 27
Runner Up A Grade Graham Wilson 7 36 29
Winner B Grade Charles Andrew 10 39 29 (ocb)
Runner Up B Grade Darius Tng 11 40 29
N.T.P : 1st All Graham Wilson      
N.T.P : 2nd All George Chawalzcak      
N.T.P : 9th All George Chawalzcak      
Long Drive 5th A Grade George Chawalzcak      
Long Drive 4th B Grade Darius Tng      
 

Chook Run Thu 11 Nov 2021

Stroke Event

Field : 12

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Ron Hunt 12 40 28 (ocb)
Runner Up All Col Liesegang 4 32 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Ray Cassells      
 

Ladies Competition Thu 11 Nov 2021

Stroke Event

Field : 23

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All  Cathy Lui 14 42 28
Runner Up All  Sandra Allen 13 42 29
N.T.P : 1st All  Mary Lindsay-Smith      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All  Valerie Webb      
Long Drive 5th A Grade  Kathy McMonagle      
Long Drive 4th B Grade  Leonie O'Carroll      
 

Competition Wed 10 Nov 2021

Stroke Event

Field : 48

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Bob Jenkins 6 35 29
Runner Up A Grade Peter Doyle  9 39 30 (ocb)
Winner B Grade John Davidson 12 36 24
Runner Up B Grade Annette Donaldson 12 40 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Len Nauer      
N.T.P : 2nd All John Davidson      
N.T.P : 9th All John Davidson      
Long Drive 5th A Grade Ingo Pfitzinger      
Long Drive 4th B Grade Russell Simpson      
 

Monthly Medal Sun 7 Nov 2021

Stroke Event

Field : 38

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tony Joyce 7 35 28 (ocb)
Runner Up A Grade MIke Jackman 4 32 28
Winner B Grade Margaret Cullen 14 41 27
Runner Up B Grade Natasha Menolotto 15 43 28
N.T.P : 1st All Mike Jackman      
N.T.P : 2nd All Zac Menolotto      
N.T.P : 9th All Wendy Ellis      
Long Drive 5th A Grade Sam Robinson      
Long Drive 4th B Grade Stephen Cowan      
Long Drive 4th Ladies Robin McConchie      
Putts All Col Liesegang (9)      
 

Monthly Medal Sat 6 Nov 2021

Stroke Event

Field : 52

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Richard Klemm 9 35 26
Runner Up A Grade Alan Wells 7 35 28
Winner B Grade Tony Ashworth 11 37 26
Runner Up B Grade Jen Willmington 17 44 27
N.T.P : 1st All Craig Simmons      
N.T.P : 2nd All Mike Jackman      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade John Weatherley      
Long Drive 4th B Grade Karim Shakir      
Putts All Richard Klemm (10)      
 

Chook Run Thu 4 Nov 2021

Stroke Event

Field : 16

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Steve McCoy 15 41 26
Runner Up All Ron Hunt 12 42 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Alex Holloway      
N.T.P : 9th All Norm Lee      
 

Ladies Monthly Medal Thu 4 Nov 2021

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All  Lesley Dutton 12 39 27
Runner Up All  Debra Harris 17 45 28(OCB)
N.T.P : 1st All  Paddy Fair      
N.T.P : 2nd All  Lesley Dutton      
N.T.P : 9th All Ronelle Ellick      
Long Drive 5th A Grade  Ronelle Ellick      
Long Drive 4th B Grade  Julie Quang      
Putts All Paddy Fair (13)      
 

Page 1 of 10