Competition Sun 20 Feb 2022

Stroke Event

Field : 26

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade  Ravi Raman  9  36  27
Runner Up A Grade  Peter Doyle  9  40  31(OCB)
Winner B Grade  Gurmail Kaur  15  44  29
Runner Up B Grade  Margret Cullen 13 43 30
N.T.P : 1st All  Ravindran Raman      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All  Peter Doyle      
Long Drive 5th A Grade  Kev Keogh      
Long Drive 4th B Grade  Tony Atkinson      
Long Drive 4th Ladies Dallas Sampson      

Monthly Medal Wed 5 Jan 2022

Stroke Event

Field : 39

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Dallas Sampson 6 33 27 (ocb)
Runner Up A Grade Alf Velm 8 35 27
Winner B Grade Ruben Lucenara 15 41 26
Runner Up B Grade Bobby Bautista 12 39 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Don Yeomans      
N.T.P : 2nd All Stephen Grimes      
N.T.P : 9th All Rocky Sampson      
Long Drive 5th A Grade Jim Turner      
Long Drive 4th B Grade Charles Andrew      
Putts All D.Sampson / G.Hassett (11)      

Competition Sat 19 Feb 2022

Stroke Event

Field : 59

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Alvin Sia 8 36 28 (ocb)
Runner Up A Grade Graham O'Brien 8 36 28 (ocb)
Winner B Grade Mike Cinquini 12 38 26
Runner Up B Grade Peter Weymouth 11 39 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Meng Leong      
N.T.P : 2nd All Rob Andrews      
N.T.P : 9th All Ben Walker      
Long Drive 5th A Grade Craig Simmons      
Long Drive 4th B Grade Tommy Gress      

Ladies Monthly Medal Thu 6 Jan 2022

Stroke Event

Field : 9

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Wendy Ellis 11 40 29
Runner Up All Gurmail Kaur 16 47 31
N.T.P : 1st All        
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Wendy Ellis      
Long Drive 4th B Grade Kathy McMonagle      
Putts All M. Lindsay-Smith (14)      

Chook Run Thu 17 Feb 2022

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Mick Griffin 7 36 29 (ocb)
Runner Up All Mike Jackman 3 32 29
N.T.P : 1st All Alan Clifford      
N.T.P : 9th All Johnny Fernandez      

Chook Run Thu 6 Jan 2022

Stroke Event

Field : 11

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Charles Andrew 10 40 30
Runner Up All Johnny Fernandez 3 34 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Meng Leong      

Ladies Competition Thu 17 Feb 2022

Stroke Event

Field : 20

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All  Helen Humphreys 11 38 27
Runner Up All  Gurmail Kaur 16 45 29
N.T.P : 1st All  Gurmail Kaur      
N.T.P : 2nd All  Ronelle Ellick      
N.T.P : 9th All  Lesley Dutton      
Long Drive 5th A Grade  Ronelle Ellick      
Long Drive 4th B Grade  Gurmail Kaur      

Competition Sat 08 Jan 2022

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Keith Hebei 5 32 27
Runner Up All Steve Grimes 5 34 29
N.T.P : 1st All Steve Grimes      
N.T.P : 2nd All Mike Jackman      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Keith Hebei      
Long Drive 4th B Grade Havelock Everton      

Competition Wed 16 Feb 2022

Stroke Event

Field : 50

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Len Nauer 5 32 27
Runner Up A Grade Al D'Costa 7 35 28
Winner B Grade Graham Douglas 14 40 26
Runner Up B Grade Annnette Donaldson 14 44 30
N.T.P : 1st All Greg Bellert      
N.T.P : 2nd All Wayne Hunter      
N.T.P : 9th All Ingo Pfitzinger      
Long Drive 5th A Grade Nick Read      
Long Drive 4th B Grade Terry Pickels      

Competition Sun 9 Jan 2022

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Zac Menolotto 2 30 28
Runner Up A Grade Gonzaga Castro 3 32 29
Winner B Grade Tony Wall 11 39 28
Runner Up B Grade Wendy Ellis 10 39 29
N.T.P : 1st All Zac Menolotto      
N.T.P : 2nd All Wendy Ellis      
N.T.P : 9th All Gonzaga Castro      
Long Drive 5th A Grade Kev Keogh      
Long Drive 4th B Grade Tony Wall      
Long Drive 4th Ladies Robin McConchie