Chook Run Thur 30 Jun 2016

Stroke Event

Field : 26

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Mick Griffin 10 38 28
Runner Up All Shane Wilson 9 38 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Jake Young      
N.T.P : 9th All Wes Jones      
 

Ladies Competition Thu 30 Jun 2016

Stroke Event

Field : 12

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Pearl Moody 10 41 31
Runner Up All Isabel Seeto 22 54 32 (ocb)
N.T.P : 1st All Marie Neilan      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Marjorie Burley      
Long Drive 5th A Grade Madeline Chow      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

Competition Wed 29 Jun 2016

Stroke Event

Field : 32

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tim Hoyle 5 30 25
Runner Up A Grade Mick Luafutu 5 36 31 (ocb)
Winner B Grade Janelle Doyle 15 41 26
Runner Up B Grade Liz Thomas 12 40 28
N.T.P : 1st All Rod Masters      
N.T.P : 2nd All Janelle Doyle      
N.T.P : 9th All Tim Hoyle      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Barry Waldron      
 

Competition Sun 26 Jun 2016

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Victor Lin 5 34 29
Runner Up All Harriet Posner 10 41 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Tony Hogg      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Victor Lin      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade David Goodsell      
 

Competition Sat 25 Jun 2016

Stroke Event

Field : 45

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Chris Ferguson 4 34 30 (ocb)
Runner Up A Grade Ben Madsen 8 38 30
Winner B Grade William Wright 13 42 29
Runner Up B Grade Peter Smith 11 41 30
N.T.P : 1st All Graham Wilson      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Lyn Pouesi      
Long Drive 5th A Grade Chris Ferguson      
Long Drive 4th B Grade Quentin Bruce      
 

Chook Run Thu 23 Jun 2016

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Shane Wilson 10 38 28
Runner Up All Col Liesegang 4 34 30
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Simon Scott      
 

Ladies Competition Thu 23 Jun 2016

Stroke Event

Field : 10

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Madeline Chow 11 40 29
Runner Up All Marie Neilan 11 44 33 (ocb)
N.T.P : 1st All Isabel Seeto      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Marie Neilan      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

Competition Wed 22 Jun 2016

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Drew Pichanick 7 37 30
Runner Up A Grade Rob Bruce 9 40 31
Winner B Grade Russell Simpson 13 43 30 (ocb)
Runner Up B Grade George Garside 12 42 30
N.T.P : 1st All Kevin McMonagle      
N.T.P : 2nd All Al D'Costa      
N.T.P : 9th All Julian Bedford      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Barry Waldron      
 

Competition Sat 18 Jun 2016

Stroke Event

Field : 64

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Gonzaga Castro 5 32 27 (ocb)
Runner Up A Grade Jason Grimley 5 32 27
Winner B Grade Alvin Sia 10 37 27
Runner Up B Grade Margaret Cullen 14 43 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Andy Ransom      
N.T.P : 2nd All Gonzaga Castro      
N.T.P : 9th All Simon Scott      
Long Drive 5th A Grade Chris Ferguson      
Long Drive 4th B Grade Danny Mason      
 

Chook Run Thur 16 Jun 2016

Stroke Event

Field : 23

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Jake Young 3 30 27
Runner Up All Jamie Kooner 13 41 28
N.T.P : 1st All Mitch Smith      
N.T.P : 9th All Trevor Oost