Chook Run Thur 14 Jul 2016

Stroke Event

Field : 31

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Ray Thomas 11 38 27
Runner Up All Jim Charlton 7 35 28
N.T.P : 1st All Zac Menolotto      
N.T.P : 9th All Jake Young      
 

Ladies 1st Rnd Winter Cup Thu 14 Jul 2016

Stroke Event

Field : 13

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Alla Brunckhorst 14 41 27
Runner Up All Isabel Seeto 20 48 28
N.T.P : 1st All Sue See      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Cathy Lui      
Long Drive 5th A Grade Chris Kalinowski      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

1st Round Winter Cup Wed 13 Jul 2016

Stroke Event

Field : 31

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Darryl Wilson 7 37 30
Runner Up A Grade Terry Grant 7 38 31 (ocb)
Winner B Grade Charles Vaughn 21 47 26
Runner Up B Grade John Hinds 11 40 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Ray Cassells      
N.T.P : 2nd All John Schrauwen      
N.T.P : 9th All Jan Mullens      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Kev McMonagle      
 

Competition Sun 10 Jul 2016

Stroke Event

Field : 30

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Murray Charles 7 38 31 (ocb)
Runner Up A Grade Drew Pichanick 7 38 31 (ocb)
Winner B Grade Lynn Pouesi 15 43 28
Runner Up B Grade Vicki Wall 12 41 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Kathy McMonagle      
N.T.P : 2nd All Murray Charles      
N.T.P : 9th All Al D'Costa      
Long Drive 5th A Grade Peter Donaldson      
Long Drive 4th B Grade Rocky Sampson      
 

Competition Sat 9 Jul 2016

Stroke Event

Field : 51

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade John Weatherley 6 34 28
Runner Up A Grade Andy Ransom 4 33 29
Winner B Grade Bill Witterman 13 40 27
Runner Up B Grade Wayne Armstrong 10 38 28
N.T.P : 1st All Bud Ryan      
N.T.P : 2nd All Merv Dunford      
N.T.P : 9th All Alan Ferrif      
Long Drive 5th A Grade Chris Ferguson      
Long Drive 4th B Grade Mike Horner      
 

Chook Run Thur 7 Jul 2016

Stroke Event

Field : 31

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Ken Hazell 5 32 27 (ocb)
Runner Up All Johhn Schrauwen 10 37 27
N.T.P : 1st All Chris Hudson      
N.T.P : 9th All Shane Wilson      
 

Ladies Monthly Medal Thur 7 Jul 2016

Stroke Event

Field : 12

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Isabel Seeto 22 50 28
Runner Up All Cathy Lui 14 45 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Pearl Moody      
N.T.P : 2nd All Marie Neilan      
N.T.P : 9th All Pearl Moody      
Long Drive 5th A Grade Madeline Chow      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
Putts All Chris Kalinowski (14)      
 

Monthly Medal Wed 6 Jul 2016

Stroke Event

Field : 41

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Brad Arnold 9 33 24
Runner Up A Grade Peter Ellis 9 38 29 (ocb)
Winner B Grade Janelle Doyle 14 43 29 (ocb)
Runner Up B Grade Julian Bedford 10 39 29
N.T.P : 1st All Phil Thompson      
N.T.P : 2nd All Julian Bedford      
N.T.P : 9th All Terry Grant      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Barry Waldron      
Putts All Rob Bruce (10)      
 

Monthly Medal Sun 3 Jul 2016

Stroke Event

Field : 31

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade David Pichanick 1 30 29
Runner Up A Grade Al D'Costa 8 38 30
Winner B Grade Vicki Wall 13 40 27
Runner Up B Grade Angela Cattana 12 41 29
N.T.P : 1st All David Pichanick      
N.T.P : 2nd All Vicki Wall      
N.T.P : 9th All Tim Hoyle      
Long Drive 5th A Grade Drew Pichanick      
Long Drive 4th B Grade Richard Klemm      
Putts All Howard Posner / Col Liesegang (13)      
 

Monthly Medal Sat 2 Jul 2016

Stroke Event

Field : 53

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade George Chawalczak 5 33 28 (ocb)
Runner Up A Grade Shaun Watson 9 37 28 (ocb)
Winner B Grade Bill Witteman 14 41 27
Runner Up B Grade Julian Bedford 11 39 28
N.T.P : 1st All Rob Beaumont      
N.T.P : 2nd All Andy Ransom      
N.T.P : 9th All Tim Hoyle      
Long Drive 5th A Grade Chris Ferguson      
Long Drive 4th B Grade William Wright      
Putts All Kevin Dodd / Rod Masters (11)      
 

Page 13 of 26