Chook Run Thur 28 Jul 2016

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Steve McCoy 18 44 26
Runner Up All Merv Dunford 6 34 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Merv Dunford      
N.T.P : 9th All Simon Scott      
 

Ladies Competition Thu 28 Jul 2016

Stroke Event

Field :

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Moana Gangloff 15 43 28 (ocb)
Runner Up All Sue See 13 41 28
N.T.P : 1st All Pearl Moody      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Marie Neilan      
Long Drive 4th B Grade Irene Witham      
 

Competition Wed 27 Jul 2016

Stroke Event

Field : 38

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Al D'Costa 8 34 26
Runner Up A Grade Phil Thompson 6 36 30 (ocb)
Winner B Grade Margaret Cullen 15 40 25
Runner Up B Grade John Hinds 11 40 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Al D'Costa      
N.T.P : 2nd All Al D'Costa      
N.T.P : 9th All Phil Thompson      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Barry Waldron      
 

Final Round Winter Cup Sun 24 Jul 2016

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Graham Leighton 9 37 28
Runner Up A Grade Chris Ferguson 4 33 29 (ocb)
Winner B Grade Aina Johns 15 43 28
Runner Up B Grade Peter Doyle 11 40 29
N.T.P : 1st All Harriet Posner      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Peter Donaldson      
Long Drive 5th A Grade Gonzaga Castro      
Long Drive 4th B Grade Rocky Sampson      
 

Final Round Winter Cup Sat 23 Jul 2016

Stroke Event

Field : 59

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Ben Walker 9 35 26
Runner Up A Grade Bud Ryan 8 37 29
Winner B Grade Russell Kay 13 36 23
Runner Up B Grade Kerry Hasell 10 36 26 (ocb)
N.T.P : 1st All Andy Ransom      
N.T.P : 2nd All Peter Weymouth      
N.T.P : 9th All David Smith      
Long Drive 5th A Grade Chris Ferguson      
Long Drive 4th B Grade Kerry Hasell      
 

Chook Run Thur 21 Jul 2016

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Rod Nixon-Smith 10 39 29 (ocb)
Runner Up All Johnny Fernandez 7 36 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Mitch Smith      
N.T.P : 9th All Johnny Fernandez      
 

Ladies Final Rnd Winter Cup Thu 21 Jul 2016

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Kath Gerada 13 43 30
Runner Up All Marie Neilan 12 43 31
N.T.P : 1st All        
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Sue See      
Long Drive 5th A Grade        
Long Drive 4th B Grade Pearl Moody      
 

Final Round Winter Cup Wed 20 Jul 2016

Stroke Event

Field : 32

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tim Hoyle 5 31 26
Runner Up A Grade Darryl Wilson 7 38 31 (ocb)
Winner B Grade Peter Mortiss 10 39 29
Runner Up B Grade Barry Payne 13 43 30
N.T.P : 1st All Darryl Wilson      
N.T.P : 2nd All Al D'Costa      
N.T.P : 9th All Tim Hoyle      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Peter Smith      
 

1st Round Winter Cup Sun 17 Jul 2016

Stroke Event

Field : 21

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Richard Klemm 11 38 27
Runner Up All Harriet Posner 10 39 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Richard Klemm      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Drew Pichanick      
Long Drive 5th A Grade Drew Pichanick      
Long Drive 4th B Grade Peter Doyle      
 

1st Round Winter Cup Sat 16 Jul 2016

Stroke Event

Field : 51

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Merv Dunford 7 36 29
Runner Up A Grade Mick Luafutu 5 35 30 (ocb)
Winner B Grade Bill Seymour 10 35 25
Runner Up B Grade Russell Kay 14 40 26
N.T.P : 1st All Bill Seymour      
N.T.P : 2nd All Rod Turner      
N.T.P : 9th All Mick Luafutu      
Long Drive 5th A Grade Richard Just      
Long Drive 4th B Grade Peter Smith      
 

Page 12 of 26