Chook Run Thur 11 Aug 2016

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All David Zirkzee 16 39 23
Runner Up All Ray Cassells 7 35 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Chris Hudson      
N.T.P : 9th All Mitch Smith      
 

Ladies Competition Thu 11 Aug 2016

Stroke Event

Field : 13

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Isabel Seeto 19 45 26
Runner Up All Marjorie Burley 15 42 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Bev Deutsch      
N.T.P : 2nd All Madeline Chow      
N.T.P : 9th All Cathy Lui      
Long Drive 5th A Grade Chris Kalinowski      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

Competition Wed 10 Aug 2016

Stroke Event

Field : 48

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Col Liesgang 5 31 26
Runner Up A Grade Tony Wall 9 37 28 (ocb)
Winner B Grade Kathy McMonagle 20 43 23
Runner Up B Grade Michael Torrisi 16 42 26
N.T.P : 1st All Vicki Wall ( Hole In One)      
N.T.P : 2nd All David McDonald      
N.T.P : 9th All Graham Leighton      
Long Drive 5th A Grade Jim Charlton      
Long Drive 4th B Grade Rob Bruce      
 

Monthly Medal Sun 7 Aug 2016

Stroke Event

Field : 29

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Brad Arnold 8 36 28
Runner Up A Grade Bud Ryan 7 37 30
Winner B Grade Howard Posner 12 37 25
Runner Up B Grade Gayle Inkster 12 42 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Liz Thomas      
N.T.P : 2nd All Brad Arnold      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Rob Beaumont      
Long Drive 4th B Grade Anaru Gray      
Putts All R.Beaumont / T.Cuff / B Arnold / H.Posner / S.Swords (14)      
 

Monthly Medal Sat 6 Aug 2016

Stroke Event

Field : 62

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Simon Scott 2 31 29 (ocb)
Runner Up A Grade David Smith 5 34 29
Winner B Grade Bill Witteman 10 35 25
Runner Up B Grade Janelle Doyle 14 40 26
N.T.P : 1st All David Pichanick      
N.T.P : 2nd All Graham O'Brien      
N.T.P : 9th All David Pichanck      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Tony Ashworth      
Putts All Andy Ransom / Jason Grimley (11)      
 

Chook Run Thur 4 Aug 2016

Stroke Event

Field : 25

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Ken Hazell 5 32 27
Runner Up All Harry Gurung 8 37 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Mitch Smith      
N.T.P : 9th All Peter Jones      
 

Ladies Monthly Medal Thur 4 Aug 2016

Stroke Event

Field : 12

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Bev Deutsch 15 43 28
Runner Up All Judy Mathison 26 57 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Irene Witham      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Pearl Moody      
Long Drive 5th A Grade Madeline Chow      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
Putts All Cathy Lui (13)      
 

Monthly Medal Wed 3 Aug 2016

Stroke Event

Field : 46

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jillian Cassidy 9 35 26
Runner Up A Grade Al D'Costa 7 35 28
Winner B Grade Barry Waldron 12 38 26 (ocb)
Runner Up B Grade Peter Doyle 11 37 26
N.T.P : 1st All Russell Kay      
N.T.P : 2nd All Barry Payne      
N.T.P : 9th All Richard O'Carroll      
Long Drive 5th A Grade Rob Bruce      
Long Drive 4th B Grade Barry Waldron      
Putts All D.Everton / P.Thompson / V.Duncan (12)      
 

Competition Sun 31 Jul 2016

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Rob Beaumont 5 35 30
Runner Up A Grade Jillian Cassidy 9 40 31 (ocb)
Winner B Grade Leonie O'Carroll 23 50 27 (ocb)
Runner Up B Grade Janelle Doyle 14 41 27
N.T.P : 1st All Harriet Posner      
N.T.P : 2nd All Kevin McMonagle      
N.T.P : 9th All Suzanne Swords      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Richard Klemm      
 

Competition Sat 30 Jul 2016

Stroke Event

Field : 50

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jason Grimley 5 31 26
Runner Up A Grade Peter Weymouth 8 35 27 (ocb)
Winner B Grade Bill Witteman 11 35  24
Runner Up B Grade Jesse Pouesi 12 39 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Bill Witteman      
N.T.P : 2nd All Danny Mason      
N.T.P : 9th All David Pichanick      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Bill Witteman      
 

Page 11 of 26