Past Results - 2014

Competition Sat 9 Aug 2014

Stroke Event

Field : 11

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All J.P Bechard 1 52 51
Runner Up All Liz Thomas 6 58 52 (ocb)
N.T.P : 1st All J.P Bechard      
N.T.P : 9th All Mick Luafutu      
N.T.P : 10th All Bud Ryan      
N.T.P : 18th All Alan Ferrif      
 

Monthly Medal Sun 3 Aug 2014

Stroke Event

Field : 16

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Anna Seymour 10 59 49
Runner Up All Karen Elliot-Smith 6 58 52 (ocb)
N.T.P : 1st All J.P Bechard      
N.T.P : 9th All Geoff Smith      
N.T.P : 10th All Bill Stewart      
N.T.P : 18th All Anna Seymour      
 

Monthly Medal Sat 2 Aug 2014

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Jason Grimley Scr 48 48
Runner Up All Mike Bechard 4 53 49
N.T.P : 1st All Osmo Turtianen      
N.T.P : 9th All Osmo Turtianen      
N.T.P : 10th All Jason Grimley      
N.T.P : 18th All Ray Cassells      
 

Winter Cup Final Round Sun 27 Jul 2014

Stroke Event

Field : 21

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Shaun Watson 3 51 48
Runner Up All Cathy Lui 8 59 51
N.T.P : 1st All Bill Seymour      
N.T.P : 9th All Wilton Maggio      
N.T.P : 10th All Anna Seymour      
N.T.P : 18th All Craig Brown      
 

Winter Cup Final Round Sat 26 Jul 2014

Stroke Event

Field : 20

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Jason Grimley Scr 52 52 (ocb)
Runner Up All Ray Cassells 1 53 52 (ocb)
N.T.P : 1st All Alan Ferrif      
N.T.P : 9th All Mike Bechard      
N.T.P : 10th All Tony Guinan      
N.T.P : 18th All Molly Gilbert      
 

Winter Cup 1st Rnd Sun 20 July 2014

Stroke Event

Field : 12

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Anna Seymour 11 60 49
Runner Up All Cathy Lui 8 62 54 (ocb)
N.T.P : 1st All Mark Hawken      
N.T.P : 9th All Madeline Chow      
N.T.P : 10th All Mark Hawken      
N.T.P : 18th All Mike Bechard      
 

Winter Cup - 1st Rnd Sat 19 July 2014

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Emma Hossack 15 66 51 (ocb)
Runner Up All Kieron Maggio 5 56 51
N.T.P : 1st All Bud Ryan      
N.T.P : 9th All Jason Grimley      
N.T.P : 10th All Bud Ryan      
N.T.P : 18th All Ray Cassell      
 

Competition Sun 13 Jul 2014

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Deb Holland 17 61 44
Runner Up All J.P Bechard 1 48 47
N.T.P : 1st All David Pichanick      
N.T.P : 9th All Drew Pichanick      
N.T.P : 10th All Neil Smith      
N.T.P : 18th All Drew Pichanick      
 

Competition Sat 12 Jul 2014

Stroke Event

Field : 15

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Len Nauer Scr 52 52 (ocb)
Runner Up All Stephen Grimes 5 57 52
N.T.P : 1st All Merv Dunford      
N.T.P : 9th All Bud Ryan      
N.T.P : 10th All Mick Luafutu      
N.T.P : 18th All Mick Luafutu      
 

Monthly Medal Sun 6 Jul 2014

Stroke Event

Field : 16

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Tony Bishop 3 54 51
Runner Up All Mike Bechard 4 56 52 (ocb)
N.T.P : 1st All David Pichanick      
N.T.P : 9th All Wilton Maggio      
N.T.P : 10th All Bill Stewart      
N.T.P : 18th All Bill Seymour      
 

Page 5 of 11