Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Thursday Competition

Thursday 17th February 2011                     Ladies Stroke Event                                          Field: 6

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner            All                Kath Gerada  14        62 48     
Runner Up All Irene Witham 12 61 49
N.T.P   1st All Sue See
N.T.P   9th All Sue See
N.T.P   10th All Kath Gerada
N.T.P   18th All Kath Gerada                               
 

Wednesday Competition

Wednesday 16th February 2011                        Stroke Event                                               Field:  6

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner             All                  Mike Bechard  8         58       50      
Runner Up All Peter Ellis 10 62 52
N.T.P   1st All Mike Bechard 1 1 1
N.T.P   9th All Mike Nicholls 1 1 1
N.T.P   10th All Mike Nicholls 1 1 1
N.T.P   18th All Robert Andrews                             1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 13th February 2011                             Stroke Event                                                  Field:  5

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner     All    Jo Malloy     2 57   55  
Runner Up All Chrissie Bowie 14 70 56
N.T.P   1st All Gwen Cluterbuck
N.T.P   9th All Jo Molloy
N.T.P   18th All Jo Molloy
 

Saturday Compitition

Saturday 12th February 2011                             Stroke Event                                             Field:  13

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All         Shaun Watson  5 57  52   
Runner Up All Jason Grimley 2 55 53
N.T.P   1st All Bud Ryan
N.T.P   9th All Mike Bechard
N.T.P   10th All Merv Dunford
N.T.P   18th All Alan Ferrif      
 

Thursday Competition

Thursday 10th February                              Ladies Stroke Event                                       Field:  6

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All          Jackie Taylor     13   63 50  
Runner Up All Pauline Bishop 10 62 52
N.T.P   1st All Pam Whebell
N.T.P   10th All Kath Gerada
N.T.P   18th All Pam Whebell
 

Wednesday Competition

Wednesday 5th January 2011                           Stroke Event                                                 Field:  4

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner           
All         
Robert Andrews

51
51 
Runner Up All Bernard Oakley
3 59 56
N.T.P   1st All Liz Thomas 1 1 1
N.T.P   9th
All Robert Andrews 1 1 1
N.T.P   18th
All Jacob Andrews
1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 2nd January 2011                               Stroke Event                                                  Field:  5

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          
All        
Bernard Oakley  
3
55
52     
Runner Up All Gwen Cluterbuck
0 52 52
N.T.P   1st All Colleen Hynd 1 1 1
N.T.P   9th
All Gwen Cluterbuck 1 1 1
N.T.P   12th
All Gwen Cluterbuck
1 1 1
N.T.P   18th
All Bernard Oakley       
1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 1st January 2011                                Stroke Event                                               Field:  11

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner             
All            
Gwen Clutterbuck
0
51
51    
Runner Up All Bernard Oakley
3 55 52
N.T.P   1st All Bud Ryan 1 1 1
N.T.P   9th
All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P   12th
All Steve Edser
1 1 1
N.T.P   18th
All Bud Ryan                 
1 1 1
 

Page 9 of 9

lamkin