Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Saturday Competition

Saturday 13th February 2009                Stroke Event - 2nd Rnd Summer Cup                   Field:  8

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                       All                          Denver Everton                                                      4           55            51        
Runner Up All Alan Ferrif +3 51 54 (ocb)
N.T.P   4th All Gerard McNally 1 1 1
N.T.P   8th All Len Nauer 1 1 1
N.T.P   12th All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   16th All John Weatherley                               1 1 1
 

Corinda Golf Course

Saturday 6th February 2009              M/Medal Stroke - 1st Rnd Summer Cup                  Field:  13

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Trevor Pearce                                                    6         55          29           
Runner Up All Merv Dunford +2 48 50
N.T.P     1st All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P     3rd All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P   10th All Ayumi Taniguchi 1 1 1
N.T.P   16th All Alan Ferrif                               1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 31st January 2010                                        Stroke Event                                          Field:  9

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                      All                          Adam Ross                                                       3         53           50          
Runner Up All Geoff Smith 6 57 51
N.T.P     3rd All Martine Hanssens 1 1 1
N.T.P     7th All Geoff Smith 1 1 1
N.T.P   12th All Amanda Lazarus 1 1 1
N.T.P   15th All Amanda Lazarus                             1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 30th January 2010                                     Stroke Event                                       Field:  14

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Mick Luafutu                                                    5           54       49           
Runner Up All Ayumi Taniguchi 14 64 50
N.T.P     1st All Mick Luafutu 1 1 1
N.T.P     9th All Ayumi Taniguchi 1 1 1
N.T.P   10th All Trevor Pearce 1 1 1
N.T.P   18th All Gerard McNally                                1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 24th January 2010                                        Stroke Event                                        Field:  13

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Phillip Roberts                                                       7          55           48          
Runner Up All Geoff Smith 7 57 50
N.T.P     3rd All Neil Smith 1 1 1
N.T.P     6th All Geoff Smith 1 1 1
N.T.P   13th All Andreas Andrianatos 1 1 1
N.T.P   18th                         All   Adam Ross 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 23rd January 2010                                      Stroke Event                                         Field:  8

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Gerard McNally                                                       3           51           48           
Runner Up All Len Nauer 1 53 52
N.T.P     2nd All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P     4th All Mick Luafutu 1 1 1
N.T.P   15th All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   17th                        All   Gerard McNally 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 17th January 2010                                       Stroke Event                                       Field:  16

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Martine Hanssens                                                      24 69           45        
Runner Up All Kieren Maggio 8 58 50
N.T.P     2nd All Greg Smith 1 1 1
N.T.P     5th All Wilton Maggio 1 1 1
N.T.P   12th All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P   16th All Adam Ross                                 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 16th January 2010                                     Stroke Event                                         Field:  7

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Ayumi Taniguchi                                                      14           66            52           
Runner Up All Pam Whebell 11 65 54 (ocb)
N.T.P     1st All Tony Allen 1 1 1
N.T.P     9th All Bernard Oakley 1 1 1
N.T.P   10th All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   18th All Merv Dunford                                 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 10th January 2010                                         Stroke Event                                       Field:  9

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Wilton Maggio                                                       4        55            51 (ocb)           
Runner Up All Phillip Roberts 9 60 51
N.T.P     4th All Adam Ross 1 1 1
N.T.P     7th All Wilton Maggio 1 1 1
N.T.P   14th All Wilton Maggio 1 1 1
N.T.P   17th All Adam Ross                               1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 9th January 2010                                       Stroke Event                                       Field:  13

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Trevor Pearce                                                      12         53           41         
Runner Up All Ayumi Taniguchi 20 64 44
N.T.P    2nd All Tony Allen 1 1 1
N.T.P     6th All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P   11th All Peter Mortiss 1 1 1
N.T.P   14th All Gerard McNally                                1 1 1
Long Drive  5th                         All   Ayumi Taniguchi 1 1 1
 

Page 9 of 10

lamkin