Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Sunday Competition

Sunday 21st March 2010                                        Stroke Event                                             Field:  8

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All               Alan Ferrif +3           49          52    
Runner Up All Adam Ross 3 56 53
N.T.P     1st All Harriet Posner 1 1 1
N.T.P     9th All Martine Hanssens 1 1 1
N.T.P   10th All Harriet Posner 1 1 1
N.T.P   18th All Adam Ross                               1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 20th March 2010                                      Stroke Event                                          Field:  11

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                           All                          John Weatherley                                                       2          52            50          
Runner Up All Ayumi Taniguchi 13 64 51
N.T.P      3rd All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P      8th All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P   14th All Tony Allen 1 1 1
N.T.P   18th All Merv Dunford                              1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 14th March 2010                                          Stroke Event                                        Field:  14

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Phillip Roberts                                                       5         54            49           
Runner Up All Amanda Lazarus 18 70 52
N.T.P     1st All Howard Posner 1 1 1
N.T.P     9th All Phillip Roberts 1 1 1
N.T.P   10th All Ayumi Taniguchi 1 1 1
N.T.P   18th                      All Phillip Roberts 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 13th march 2010                                        Stroke Event                                        Field:  12

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                          All                          John Weatherley                                                   3           51            48          
Runner Up All Shaun Watson 5 54 49
N.T.P     1st All Shaun Watson 1 1 1
N.T.P     3rd All Mick Luafutu 1 1 1
N.T.P     9th All Jason Grimley 1 1 1
N.T.P   10th All Jason Grimley                              1 1 1
 

Competitions Cancelled

All competions for the week of 1st March - 7th March were cancelled as the course was closed due to flooding.

 

 

Sunday Competition

Sunday 28th February 2010                                     Stroke Event                                         Field:  7

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Shaun Watson                                                      5          56          51          
Runner Up All Adam Ross 3 57 54
N.T.P     1st All Fred Schubert 1 1 1
N.T.P     9th All Andreas Andrianatos 1 1 1
N.T.P   10th All Jason Grimley 1 1 1
N.T.P   18th All Fred Schubert                                1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 27th February 2010                                     Stroke Event                                     Field:  11

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Tait Cornett                                                      6          58            52  (ocb)    
Runner Up All Bernard Oakley 5 57 52
N.T.P     3rd All Peter Spelaman 1 1 1
N.T.P     8th All Don Whebell 1 1 1
N.T.P   11th All Mick Luafutu 1 1 1
N.T.P   16th All Howard Posner                                1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 21st February 2010             Stroke Event  - 2nd Rnd Summer Cup                      Field:  10

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                             All                          Geoff Smith                                                      5           54            49 (ocb)         
Runner Up All Greg Smith 4 53 49
N.T.P     4th All Greg Smith 1 1 1
N.T.P     7th All Greg Smith 1 1 1
N.T.P   13th All Greg Smith 1 1 1
N.T.P   16th All Neils Smith                               1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 20th February 2010                                    Stroke Event                                         Field:  7

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                             All                          Merv Dunford                                                      +2          51          53 (ocb) 
Runner Up All Mick Luafutu 4 57 53
N.T.P     1st All Trevor Pearce 1 1 1
N.T.P     3rd All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P     9th All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   18th All Alan Ferrif                               1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 14th February 2010             Stroke Event - 1st Rnd Summer Cup                          Field:  9

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                              All                          Phillip Roberts                                                     6          55           49 (ocb)       
Runner Up All Karen Elliot Smith 11 60 49
N.T.P     3rd All Geoff Smith 1 1 1
N.T.P     8th All Neil Smith 1 1 1
N.T.P   12th All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P   17th All Phillip Roberts                              1 1 1
 

Page 8 of 10

lamkin