Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Sunday Competition

Sunday 9th may 2010                                              Stroke Event                                             Field:  7

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                 All                          Shannon Smith                                                     9           55            46         
Runner Up All Fred Schubert 5 56 51
N.T.P     1st All Neil Smith 1 1 1
N.T.P     9th All Shannon Smith 1 1 1
N.T.P   10th All Geoff Smith 1 1 1
N.T.P   18th All Fred Schubert                                1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 8th May 2010                                            Stroke Event                                          Field:  14

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    All                          Steve Edser                                                       5           50            45           
Runner Up All Peter Ireland 9 61 52
N.T.P      3rd All Mick Luafutu 1 1 1
N.T.P      8th All Mick Luafutu 1 1 1
N.T.P   14th All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   18th All John Weatherley                                1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 2nd May 2010                         Stroke Event - Monthly Medal                                   Field:  9

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Amanda Lazarus 16           45            29           
Runner Up All Karen Elliot-Smith 22 52 30 (ocb)
N.T.P     1st All Harry Holcroft 1 1 1
N.T.P     9th All Kevin Tetsworth 1 1 1
N.T.P   10th All Kevin Tetsworth 1 1 1
N.T.P   18th                        All   Harry Holcroft 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 25th April 2010                                           Stroke Event                                         Field:  13

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Drew Pichanick                                                    10        60           50       
Runner Up All Stephanie Corless 7 58 51
N.T.P      1st All Stephanie Corless 1 1 1
N.T.P      9th All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P   13th All Drew Pichanick 1 1 1
N.T.P   17th All Alan Corless 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 24th April 2010                                          Stroke Event                                       Field:  19

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Garry Olsen                                                      8           57           49           
Runner Up All Irene Witham 7 58 51
N.T.P   1st All Len Nauer 1 1 1
N.T.P   2nd All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P  13th All Len Nauer 1 1 1
N.T.P  17th All Harriet Posner                               1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 18th April 2010                                              Stroke Event                                        Field:  6

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Greg Smith 3           54            51        
Runner Up All Karen Elliot-Smith 9 61 52
N.T.P     1st All Karen Elliot-Smith 1 1 1
N.T.P     3rd All Greg Smith 1 1 1
N.T.P     9th All Greg Smith 1 1 1
N.T.P   18th All Amanda Lazarus 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 17th April 2010                                          Stroke Event                                         Field:  10

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                              All                 Mick Luafutu                                                      4           52           48      
Runner Up All John Weatherley 2 52 50
N.T.P      1st All Tony Allen 1 1 1
N.T.P      3rd All Mick Luafutu 1 1 1
N.T.P      9th All Gordon Crane 1 1 1
N.T.P    18th All Rod Masters                            1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 11th April 2010                                          Stroke Event                                             Field:  5

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Karen Elliot-Smith 10         62         52 (ocb)
Runner Up All Greg Smith 3 55 52
N.T.P      3rd All Greg Smith 1 1 1
N.T.P      7th All Greg Smith 1 1 1
N.T.P   11th All Adam Ross 1 1 1
N.T.P   16th All Greg Smith                              1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 10th April 2010                                           Stroke Event                                        Field:  11

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Chew Sun Hooi 11    62         51        
Runner Up All Steve Edser 5 57 52
N.T.P      1st All John Weatherley 1 1 1
N.T.P      9th All Shaun Watson 1 1 1
N.T.P   10th All Jason Grimley 1 1 1
N.T.P   18th  All Trevor Pearce 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 27th March 2010                                           Stroke Event                                       Field:  6

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          James Lever 27           72          45        
Runner Up All Ian Walters 22 69 47
N.T.P   3rd All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   7th All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   11th All Alan  Ferrif 1 1 1
N.T.P   16th                    All Alan Ferrif                               1 1 1
 

Page 7 of 10

lamkin