Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Sunday Pitch & Putt

Thursday 13th June 2010                          Stroke Event                                                   Field:  6

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Geoff Smith                                                       5    57     52 (ocb)
Runner Up All Wayne Martin +4 48 52
N.T.P   2nd All Carla Seirlis 1 1 1
N.T.P   9th All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P   14th All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P   17th All Carla Seirlis                                1 1 1
 

Saturday Pitch & Putt

Thursday 12th June 2010                                Stroke Event                                             Field:  6

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Alan Ferrif                                                      +4           49            53
Runner Up All Harry Holcroft 5 60 55
N.T.P   1st All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P   3rd All Harry Holcroft 1 1 1
N.T.P   12th All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P   16th All Wayne Martin                                1 1 1
 

Sunday Competition

Thursday 6th June 2010                                   Stroke Event                                             Field:  9

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Adam Ross                                                       2           52            50           
Runner Up All Harry Holcroft 5 58 53
N.T.P   2nd All Neil Smith 1 1 1
N.T.P   8th All Adam Ross 1 1 1
N.T.P   12th All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P   17th All Wayne Martin                               1 1 1
 

Saturday Competition

Thursday 5th June 2010                                     Stroke Event                                          Field:  14

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Bernard Oakley                                                     5           56            51(ocb)           
Runner Up All Dave Erihe 5 56 51
N.T.P   1st All Tony Allen 1 1 1
N.T.P   3rd All Bernard Oakley 1 1 1
N.T.P   9th All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   18th All Merv Dunford                                 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 30th May 2010                                               Stroke Event                                    Field:  6

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Adam Ross                                                       2     55         53           
Runner Up All Karen Elliot-Smith 9 63 54
N.T.P   1st All Karen Elliot-Smith 1 1 1
N.T.P   9th All Greg Smith 1 1 1
N.T.P   10th All Adam Ross 1 1 1
N.T.P   18th All Adam Ross                                 1 1 1
                1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 23rd May 2010                                               Stroke Event                                         Field:  4

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                  Adam Ross                                                      3           53         50     
Runner Up All Greg Smith 3 57 54
N.T.P     1st All Adam Ross 1 1 1
N.T.P     9th All 1 1 1 1
N.T.P   10th          All Adam Ross 1 1 1
N.T.P   18th All Greg Smith                               1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 22nd May 2010                                        Stroke Event                                           Field:  10

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Merv Dunford                                                      +2          49         51       
Runner Up All Mick Luafutu 3 55 52
N.T.P      2nd All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P      8th All Peter Ireland 1 1 1
N.T.P   13th All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   18th All Trevor Pearce 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 16th May 2010                                                Stroke Event                                       Field:  5

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                All                          Karen Elliot-Smith                                                      15           65            50         
Runner Up All Janis Gibson 11 63 52
N.T.P      3rd All Gregory Smith 1 1 1
N.T.P      7th All Gregory Smith 1 1 1
N.T.P   15th All Neil Smith 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 15th May 2010                                          Stroke Event                                          Field:  15

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Mike Bechard                                                      6           58            52           
Runner Up All merv Dunford +2 52 54
N.T.P      1st All Chew-sun Hooi 1 1 1
N.T.P      2nd All Mike Bechard 1 1 1
N.T.P   10th All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P   18th                   All Mr Tetsworth                                1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 13th May 2010                               Ladies Stroke Event                                       Field:  14

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          irene Witham                                                       25         69            44         
Runner Up All Cecilia Cho 7 55 48
N.T.P   1st All Lee Cazaly 1 1 1
N.T.P   9th All 1 1 1 1
 

Page 6 of 10

lamkin