Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Saturday Competition

Saturday 31st July 2010                           Stroke Event                                                           Field:  6

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Mick Luafutu                        2           56            54           
Runner Up All Merv Dunford +4 51 55 (ocb)
N.T.P   1st All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   9th All Len Nauer 1 1 1
N.T.P   10th All Mick Luafutu 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 25th July 2010                                      Stroke Event                                                  Field:  5

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Chrissie Bowie                                                       25           74            49           
Runner Up All Gwen Cluterbuck 3 58 55
N.T.P   1st All Adam ross 1 1 1
N.T.P   9th All Amanda Lazarus 1 1 1
N.T.P   10th All Greg Smith 1 1 1
N.T.P   18th All Gwen Cluterbuck                                 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 24th July 2010                                       Stroke Event                                           Field:  10

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Gordon Crane                                                       SCR       52            52           
Runner Up All Tait Cornett 4 56 52
N.T.P   1st All Tait Cornett 1 1 1
N.T.P   2nd All Peter Spelman 1 1 1
N.T.P   18th All Alan Ferrif 1 1 1
 

Pitch & Putt Championships 2010

Saturday 17th July - Sunday 18th July 2010         Pitch & Putt Championships         Field: 

 

Result Division   Name Overall Score
Winner Under 13 Boys Gross Chris Jimenez 101
Runner Up Under 13 Boys Gross Karl Vilips 114
Winner Under 13 Boys Nett Cameron Rosee 167
         
Winner Under 15 Boys Gross Fumiyoshi Fuji 167
Runner Up Under 15 Boys Gross Briah Erihe 189
Winner Under 15 Boys Nett James Haigh 171
Runner Up Under 15 Boys Nett Roshan Seth 211
 
Winner Senior Female Gross Cathy Lui 187
Runner Up Senior Female Gross Pauline Bishop 191
Winner Senior Female Nett Jackie Taylor 146
Runner Up Senior Female Nett Pam Whebell 174
 
Winner              Senior Male Gross     Gordon Crane                                          154            
Runner Up Senior Male Gross Merv Dunford 160
Winner Senior Male Nett Bernie Oakley 161
Runner Up Senior Male Nett Kev Donnelly 166
     
Winner Open Female Gross Sandra Hutchison 224
Runner Up Open Female Gross Gwen Clutterbuck 227
Winner Open Female Nett Sara Kobayashi 199
Runner Up Open Female Nett Harriet Posner 216
 
Winner Open Male Gross James Rogerson 196
Runner Up Open Male Gross Anthony Murnane 198
Winner Open Male Nett  Jack Tetsworth 208
Runner Up Open Male Nett Howard Posner 212
 

Saturday Competition

Saturday 10th July 2010                               Stroke Event                                       Field:  15

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Dorothy Wackrow                            14          55            41         
Runner Up All Graham Davies 13 57 44
N.T.P   1st All Tony Allen 1 1 1
N.T.P   9th All William Bolea 1 1 1
N.T.P   10th All Denver Everton  1 1 1
N.T.P   18th All Graham Davies          1 1 1
 

Sunday Competition

Saturday 3rd July 2010                               Stroke Event                                              Field:  13

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Tait Cornett                                                       6        56            50           
Runner Up All Briah Erihe 12 63 51
N.T.P   1st All Anthony Murnane 1 1 1
N.T.P   3rd All Tony Allen 1 1 1
N.T.P   9th All Tait Cornett 1 1 1
N.T.P   14th All Briah Erihe                              1 1 1
 

Saturday Competition

Sunday 4th July 2010                                                         Stroke                                       Field: 11

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Harriet Posner                                                       6           54            48   
Runner Up All Kieren Maggio 7 59 52
N.T.P   1st All Adam Ross 1 1 1
N.T.P   9th All Karen Elliot-Smith 1 1 1
N.T.P   10th All Howard Posner                                 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 26th June 2010                                 Stroke                                                      Field:  12

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Tony Allen                                                     3         53    50
Runner Up All Len Nauer 1 52 51
N.T.P   1st All Mick Luafutu 1 1 1
N.T.P   9th All Mick Jakl 1 1 1
N.T.P   12th All Alan Ferrif                                1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 20th June 2010                             Stroke Event                                                   Field:  7

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Neil Smith                                                      16 45 29 
Runner Up All Karen Elliot-Smith 22 52 30 (ocb)
N.T.P 2nd All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P 8th All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P  10th All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P 17th All Wayne Martin                              1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 19th June 2010                               Stroke Event                                             Field:  11

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Steve Edser                                                       4 57 53
Runner Up All Alan Ferrif +4 49 53
N.T.P   1st All Steve Edser 1 1 1
N.T.P   2nd All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   9th All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   9th All Alan Ferrif                         1 1 1
 

Page 5 of 10

lamkin