Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Saturday Competition

Saturday 13th November 2010                         Stroke Event                                                 Field:  7

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Tony Allen                                                       3         
54          
51          
Runner Up All Bernard Oakley
3 55 52
N.T.P    1st All Gordon Crane
1 1 1
N.T.P    3rd All Alan Ferrif
1 1 1
N.T.P   12th All Len Nauer
1 1 1
N.T.P   16th
All Jim Terry                               
1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 7th November 2010                         Stroke - Monthly Medal                                  Field:  11

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All          
Colleen Hynd
3         
52          
49          
Runner Up All James Haigh
15 66 51
N.T.P   2nd All Andrea Andrianatos
1 1 1
N.T.P   8th All Fred Schubert
1 1 1
N.T.P  11th All Fred Schubert                               
1 1 1
N.T.P  17th                         All   Carla Seirlis
1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 6th November 2010                           Stroke - Monthly Medal                              Field:  13

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Jim Terry
9           61          
52           
Runner Up All Bernard Oakley
3 55 52 (ocb)
N.T.P   1st All Tait  Cornett
1 1 1
N.T.P   9th All Merv Dunford
1 1 1
N.T.P  10th All Garry Olsen
1 1 1
N.T.P  18th All Merv Dunford                               
1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 31st October 2010                               Stroke Event                                                Field:  12

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Andrea Andrianatos
0        
47          
47          
Runner Up All Jacib Andrews
12 61 49
N.T.P   1st All Rob Andrews
1 1 1
N.T.P   3rd All Fred Schubert
1 1 1
N.T.P  10th All Andrea Andrianatos
1 1 1
N.T.P  18th                 
All   Colleen Hynd
1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 30th November 2010                        Stroke Event                                                Field:  11

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Tait Cornett
3         
55          
52          
Runner Up All Bernard Oakley
4 56 52 (ocb)
N.T.P   1st All Peter Spelman
1 1 1
N.T.P   4th
All Bud Ryan
1 1 1
N.T.P  12th All Merv Dunford
1 1 1
N.T.P  18th All Jim Terry                               
1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 24th October 2010                                       Stroke Event                                          Field:  7

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          James Haigh
19         
68          
49          
Runner Up All Gwen Cluterbuck
3 52 49 (ocb)
N.T.P   3rd All Lee Cazaly
1 1 1
N.T.P   7th All Lee Cazaly
1 1 1
N.T.P   13th All Adam Ross
1 1 1
N.T.P   17th
All Gwen Cluterbuck                               
1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 23rd October 2010                                  Stroke Event                                          Field:  14

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Rob Andrews       
+1         
46          
47          
Runner Up All Jim Terry
11 59 48
N.T.P   1st All Jim Terry
1 1 1
N.T.P   4th All Jacib Andrews 1 1 1
N.T.P  12th All Merv Dunford
1 1 1
N.T.P  18th
All  Tait Cornett                            1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 17th October 2010                                        Stroke Event                                         Field:  8

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Gwen Cluterbuck      
3         
55          
52          
Runner Up All Andrea Andrianatos
0 55 55
N.T.P   9th All  Andrea Andrianatos 
1 1 1
N.T.P   12th All Chrissie Bowie 1 1 1
N.T.P   18th All Andrea Andrianatos 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 16th October 2010                       Ladies Stroke Event                                           Field:  8

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Alan Ferrif
+3         
50          
53          
Runner Up All Tait Cornett
3 57 54
N.T.P   1st All Garry Olsen
1 1 1
N.T.P   3rd All Gordon Crane
1 1 1
N.T.P   10th All Bud Ryan
1 1 1
N.T.P   18th
All Gordon Crane                               
1 1 1
 

Thursday Competition

Thursday 7th October 2010                           Ladies Stroke Event                                        Field:  5

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Cathy Lui
12         
57          
45          
Runner Up All Irene Witham 15 61 46
 

Page 2 of 10

lamkin