Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Saturday Competition

Saturday 8th August 2009                                         Stroke Event                                       Field:  13

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                    John Weatherley 6         52           46  (ocb)
Runner Up All Chris Jimenez 1 47 46
N.T.P     1st All Chris Jimenez   (Hole in One) 1 1 1
N.T.P     9th All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   10th All Steve Edser 1 1 1
N.T.P   18th              All   Allan Jamieson 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 2nd August 2009                             Stroke - Monthly Medal                                   Field:  11

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                             All                          Chris Jimenez                             2          50          48       
Runner Up All Allan Jamieson Scr 52 52
N.T.P      2nd All Chris Jimenez 1 1 1
N.T.P      8th All Jeff Chamberlain 1 1 1
N.T.P   11th All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P   17th All Chris Jimenez 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 1st August 2009                            Stroke - Monthly Medal                                   Field:  10

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                  All                          Peter Ireland                                         14        61     47      
Runner Up All Chris Jimenez 2 51 49
N.T.P     1st All Steve Edser 1 1 1
N.T.P     3rd All Steve Edser 1 1 1
N.T.P   10th All Peter Ireland 1 1 1
N.T.P   18th             All Chris Jimenez 1 1 1
 

Winter Cup Competition

Winter Cup 18th - 30th July 2009            2 Rounds Pitch 'n' Putt Course                          Field:  12

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner - Gross                      All                          Wayne Martin                                    +4          93      101     
Winner - Nett All Midge Fijac   2 113 109
 

Sunday Competition

Sunday 26th July 2009                              Stroke - 2nd Round Winter Cup                             Field:  4

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Karen Elliot-Smith 15  66          51 (ocb)     
Runner Up All Wayne Martin +4 47 51
N.T.P     1st All Karen Elliot-Smith 1 1 1
N.T.P     9th All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P   10th All 1 1 1 1
N.T.P   18th                        All Wayne Martin 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 25th July 2009                     Stroke - 2nd Round Winter Cup                                Field: 20

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                    A Grade                 Wayne Martin +4            48             52 
Runner Up A Grade Merv Dunford +3 50 53 (ocb)
Winner B Grade Denver Everton 7 54 47
Runner Up B Grade Steve Edser 6 58 52
N.T.P     1st All Ben Mason 1 1 1
N.T.P     9th All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P   10th All Merv Dunsford 1 1 1
N.T.P   18th All Carla Seirlis 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 19th July 2009                         Stroke - 1st Round Winter Cup                          Field:  10 
Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                   Wayne Martin                                       +4         46          50       
Runner Up All Andreas Andrianatos 1 53 52
N.T.P     1st All Neil Smith 1 1 1
N.T.P     9th All Greg Smith 1 1 1
N.T.P   10th All Adam Ross 1 1 1
N.T.P   18th                    All Wayne Martin                               1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 18th July 2009                     Stroke - 1st Round Winter Cup                            Field:  10

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Adam Lewis                                           15            62           47          
Runner Up All Thomas Hamilton 10 59 49
N.T.P     1st All Kevin Tetsworth 1 1 1
N.T.P     9th All Gerard McNally 1 1 1
N.T.P   10th All Gerard McNally 1 1 1
N.T.P   18th                          All                                 Midge Fijac                             1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 12th July 2009                                     Stroke Event                                              Field:  6

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                   Jake Young                             Scr            49            49            
Runner Up All Greg Smith 3 55 52
N.T.P      3rd All Amanda Lazarus 1 1 1
N.T.P      7th All Greg Smith 1 1 1
N.T.P   10th All Amanda Lazarus 1 1 1
N.T.P   15th                              All                             Jake Young                                                  1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 11th July 2009                                    Stroke Event                                             Field:  8

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                               All                            Steve Edser                                                  8                 55                47              
Runner Up All Gerard McNally 6 54 48
N.T.P     1st All Tony Allen 1 1 1
N.T.P     3rd All Peter Ireland 1 1 1
N.T.P   12th All Gerard McNally 1 1 1
N.T.P   18th                    All Steve Edser                                             1            1 1
 

Page 5 of 6

lamkin