Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Saturday Competition

Saturday 17th October 2009                                   Stroke Event                                         Field:  16

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Len Nauer 1           52          51         
Runner Up All Tony Allen 4 56 52 (ocb)
N.T.P     3rd All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P     9th All David Erihe 1 1 1
N.T.P   10th All Jacob Andrews 1 1 1
N.T.P   18th                        All   Tony Allen (Hole in One) 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 11th October 2009                                        Stroke Event                                       Field:  15

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                          All                          Phillip Roberts                                                     12          56          44  
Runner Up All Joe Breed 9 54 45
N.T.P    3rd All Neil Smith 1 1 1
N.T.P    9th All Phillip Roberts 1 1 1
N.T.P  10th All Andreas Andrianatos 1 1 1
N.T.P  18th All Andreas Andrianatos                          1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 10th October 2009                                  Stroke Event                                            Field:  9

 

Result Division NameBer H'cap Gross Nett
Winner                           All                          Bernard Oakley                                              7       56            49           
Runner Up All Don Whebell 9 59 50
N.T.P     1st All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P     3rd All Mick Luafutu 1 1 1
N.T.P  10th All Don Whebell 1 1 1
N.T.P  18th All Merv Dunford                              1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 4th October 2009                           Monthly Medal - Stroke                                      Field:  8

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                       Martine Hanssens                                                25           73            48         
Runner Up All Karen Elliot-Smith 13 62 49
N.T.P      3rd All Neil Smith 1 1 1
N.T.P      7th All Greg Smith 1 1 1
N.T.P   14th All 1 1 1 1
N.T.P   16th All   Geoff Smith 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 3rd October 2009                             Monthly Medal - Stroke                                Field:  11

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Tony Allen                                                      4          52            48          
Runner Up All Briahe Erihe 12 63 51
N.T.P     1st All Tony Allen 1 1 1
N.T.P     9th All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   10th All Steve Edser 1 1 1
N.T.P   18th All Anthony Murnane                              1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 27th September 2009                                   Stroke Event                                       Field:  16

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                        All                          Andreas Andrianatos 1        50           49         
Runner Up All Martine Hanssens 22 52 30 (ocb)
N.T.P     6th All Phillip Roberts 1 1 1
N.T.P     8th All Andreas Andrianatos 1 1 1
N.T.P   12th All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P   15th All Andreas Andrianatos                             1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 26th September 2009                                  Stroke Event                                       Field:  7

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                               All                          Bernard Oakley 8           57         49          
Runner Up All Don Whebell 10 62 52
N.T.P     1st All Bernard Oakley 1 1 1
N.T.P     3rd All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P   10th All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P   18th All Alan Ferrif                              1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 20th September 2009                                   Stroke Event                                       Field:  11

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Karen Elliot-Smith 14      63       49         
Runner Up All Joe Breed 10 61 51
N.T.P     3rd All Adam Ross 1 1 1
N.T.P     6th All Joe Breed 1 1 1
N.T.P   15th All Wayne Martin 1 1 1
N.T.P   17th All Neil Smith                               1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 19th September 2009                               Stroke Event                                       Field:  10

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                All                          Anthony Murnane                                                  +5           45            50 (ocb)      
Runner Up All Tony Allen 4 54 50
N.T.P    1st All Jake Young 1 1 1
N.T.P    3rd All Steve Edser 1 1 1
N.T.P    9th All Steve Edser 1 1 1
N.T.P  10th All Merv Dunford                          1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 13th September 2009                                   Stroke Event                                       Field:  11

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                       All                          Phillip Roberts                                     12         60         50        
Runner Up All Joe Breed 10 61 51
N.T.P     3rd All Dylan McGavin 1 1 1
N.T.P     7th All 1 1 1 1
N.T.P   14th All Dylan McGavin 1 1 1
N.T.P   17th All Joe Breed                           1 1 1
 

Page 3 of 6

lamkin