Please Note

Past Results may not be readable on Mobile Phones

Saturday Competition

Saturday 21st November 2009              Medal of Medalists - Stroke Event                      Field:  13

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Peter Ireland                                                11           60         49           
Runner Up All Gerard McNally 4 54 50 (ocb)
N.T.P    1st All Len Nauer 1 1 1
N.T.P    3rd All Peter Ireland 1 1 1
N.T.P  10th All Bernard Oakley 1 1 1
N.T.P  18th                        All   Peter Ireland 1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 15th November 2009                                    Stroke Event                                       Field:  15

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                All        Amanda Lazarus         18  70  52      
Runner Up All Martine Hanssens 23 76 53 (ocb)
N.T.P     2nd All Greg Smith 1 1 1
N.T.P     7th All Geoff Smith 1 1 1
N.T.P   12th All Andreas Andrianatos 1 1 1
N.T.P   15th All Neil Smith                               1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 14th November 2009                                  Stroke Event                                         Field: 6

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                  All                          Mick Luafutu                                                 5             58          53         
Runner Up All John Weatherley 4 57 53
N.T.P     3rd All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P     8th All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P   14th All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   16th All Merv Dunford                             1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 8th November 2009                                       Stroke Event                                      Field:  11

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                          All                 Steve Bennett                 8          55     47      
Runner Up All Geoff Smith 9 61 52
N.T.P     5th All Phillip Roberts 1 1 1
N.T.P     8th All Steve Bennett 1 1 1
N.T.P   14th All Neil Smith 1 1 1
N.T.P   17th All Jason Grimley                             1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 7th November 2009                             Monthly Medal - Stroke                           Field:  10

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Harriet Posner                                                  8         58         50       
Runner Up All Shaun Watson 6 58 52
N.T.P     3rd All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P     7th All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P   11th All Jason Grimley 1 1 1
N.T.P   15th All Harriet Posner                             1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 1st November 2009                               Monthly Medal - Stroke                             Field:  6

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner          All                          Joe Breed                                                  8        60            52           
Runner Up All Martine Hanssens 23 76 53
N.T.P     3rd All Phillip Roberts 1 1 1
N.T.P     8th All Phillip Roberts 1 1 1
N.T.P   12th All 1 1 1 1
N.T.P   16th All Adam Ross                               1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 31st October 2009                                    Stroke Event                                         Field:  11

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                              All                          John Weatherley                                                     4       54           50  
Runner Up All Gerard McNally 4 55 51
N.T.P     1st All John Weatherley 1 1 1
N.T.P     9th All Merv Dunford 1 1 1
N.T.P   10th All Howard Posner 1 1 1
N.T.P   18th All Merv Dunford                              1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 25th October 2009                                     Stroke Event                                          Field:  14

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                                 All                          Geoff Smith                                                  10        57            47     
Runner Up All Andreas Andrianatos Scr 51 51
N.T.P     1st All Shannon Smith 1 1 1
N.T. P    9th All Andreas Andrianatos 1 1 1
N.T.P   10th All Shaun Watson 1 1 1
N.T.P   18th All   Neil Smith 1 1 1
 

Saturday Competition

Saturday 24th October 2009                                   Stroke Event                                         Field:  11

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                              All                          Bernard Oakley 6      55           49         
Runner Up All Merv Dunford +2 49 51
N.T.P     1st All Len Nauer 1 1 1
N.T.P     9th All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P   10th All Alan Ferrif 1 1 1
N.T.P   18th All Alan Ferrif                              1 1 1
 

Sunday Competition

Sunday 18th October 2009                                   Stroke Event                                            Field:  12

 

Result Division Name H'cap Gross Nett
Winner                            All                    Carol Webster                  20 66       46
Runner Up All Shannon Smith 12 61 49
N.T.P     3rd All Greg Smith 1 1 1
N.T.P     9th All Neil Smith 1 1 1
N.T.P   10th All Joe Breed 1 1 1
N.T.P   18th All Adam Ross                 1 1 1
 

Page 2 of 6

lamkin