Members Results - Golf 2021

Chook Run Thu 23 Sep 2021

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Col Liesegang 4 32 28
Runner Up All Mick Griffin 7 36 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Troy Baker      
N.T.P : 9th All Nick Aniftos      
 

Ladies Competition Thu 23 Sept 2021

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All  Madeline Chow  11  38 27(OCB)
Runner Up All  Lesley Dutton  13  40 27
N.T.P : 1st All  Ronelle Ellick      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All  Cathy Lui      
Long Drive 5th A Grade  Margo Dean      
Long Drive 4th B Grade  Dawn Spencer      
 

Competition Wed 22 Sept 21

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade  Amanda Tanham  8 32 24
Runner Up A Grade  Alfred Velm 9 34 25
Winner B Grade  Sean Brown 13 39 26
Runner Up B Grade  Nick Read 10 37 27
N.T.P : 1st All  Nick Read      
N.T.P : 2nd All  Alfred Velm      
N.T.P : 9th All  Donald Yeomans      
Long Drive 5th A Grade  Alfred Velm      
Long Drive 4th B Grade  Charles Andrew      
 

Spring Cup Sun 19 Sep 2021

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Wendy Ellis 11 39 28 (ocb)
Runner Up All Kathy McMonagle 16 44 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Peter Jackson      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Kevin Keogh      
Long Drive 5th A Grade Robin McConchie      
Long Drive 4th B Grade Tony Wall      
Long Drive 4th Ladies Wendy Ellis      
 

Spring Cup Sat 18 Sep 2021

Stroke Event

Field : 62

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Bob Ashby 9 37 28 (ocb)
Runner Up A Grade Roy Speer 8 36 28 (ocb)
Winner B Grade Eduardo Gerinimo 15 39 24
Runner Up B Grade Jen Willmington 18 46 28
N.T.P : 1st All Rob Andrews      
N.T.P : 2nd All Graham O'Brien      
N.T.P : 9th All John Fleming      
Long Drive 5th A Grade Mick Luafutu      
Long Drive 4th B Grade Russell Simpson      
 

Chook Run Spring Cup Thu 16 Sep 2021

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Karim Shakir 12 37 25 (ocb)
Runner Up All Michael Johnson 10 35 25
N.T.P : 1st All Sam Robinson      
N.T.P : 9th All Drew Miner      
 

Ladies Spring Cup Thu 16th Sept

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All  Margo Deane 11 38 27
Runner Up All  Ronelle Ellick 11  39  28
N.T.P : 1st All  Marie Neilan      
N.T.P : 2nd All  Marie Neilan      
N.T.P : 9th All  Cathy Lui      
Long Drive 5th A Grade  Robin McConchie      
Long Drive 4th B Grade  Dianne Meiers      
 

Spring Cup Wed 15 Sep 2021

Stroke Event

Field : 37

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Mike Jackman 5 33 28
Runner Up A Grade Albi Colibere 7 36 29 (ocb)
Winner B Grade Marcus Danckert 13 37 24
Runner Up B Grade Norbert Gaulton 18 44 26
N.T.P : 1st All Jim Turner      
N.T.P : 2nd All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Phil Thompson      
Long Drive 5th A Grade Rob Wakeford      
Long Drive 4th B Grade Mark Tran      
 

Competition Sun 12 Sep 2021

Stroke Event

Field : 29

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Albi Colibere 8 34 26
Runner Up A Grade Tim Kelly 7 34 27
Winner B Grade Steve Batey 10 38 28
Runner Up B Grade Peter Jackson 13 42 29
N.T.P : 1st All Dianne Meiers      
N.T.P : 2nd All Kevin Keogh      
N.T.P : 9th All Stephen Cowan      
Long Drive 5th A Grade Albi Colibere      
Long Drive 4th B Grade Peter Jackson      
LOng Drive 4th Ladies Dallas Sampson      
 

Competition Sat 11 Sep 2021

Stroke Event

Field : 59

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Robert Andrews 2 30 28 (ocb)
Runner Up A Grade Alan Wells 9 37 28
Winner B Grade Bobby Bautista 14 38 24
Runner Up B Grade Alfredo Villapadoo 13 40 27
N.T.P : 1st All Jose Alnas      
N.T.P : 2nd All Jason Grimley      
N.T.P : 9th All Craig Simmons      
Long Drive 5th A Grade Craig Simmons      
Long Drive 4th B Grade Eduardo Geronimo      
 

Page 5 of 20

Private Lessons

Richard Gompels  

 

1/2 Hour - $60

1 Hour - $110

Packages  

 

3 x 30 minutes $150

3 x 60 minutes $285

 

logo-oxley-golf-complex

Pro Shop

proshop

lamkin