Competition Wed 9 Sep 2020

Stroke Event

Field : 37

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Phil Thompson 7 35 28
Runner Up A Grade Al D'Costa 8 38 30 (ocb)
Winner B Grade Barry Payne 13 41 28
Runner Up B Grade Tim O'Carroll 10 39 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Richard Klemm      
N.T.P : 2nd All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Dave Smith      
Long Drive 5th A Grade Rocky Sampson      
Long Drive 4th B Grade Graham O'Brien      
 

Monthly Medal Sun 6 Sep 2020

Stroke Event

Field : 40

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Richard Klemm 8 36 28 (ocb)
Runner Up A Grade Rob Nuroo 9 37 28
Winner B Grade Natasha Menolotto 16 44 28
Runner Up B Grade Peter Nuroo 11 40 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Kev Keogh      
N.T.P : 2nd All Mick Wilson      
N.T.P : 9th All Zac Menolotto      
Long Drive 5th A Grade Zac Menolotto      
Long Drive 4th B Grade Jeff Watson      
Long Drive 4th Ladies Angela Cattana      
Putts All Col Liesegang (10)      
 

Monthly Medal Sat 5 Sep 2020

Stroke Event

Field : 48

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade John Weatherley 5 35 30 (ocb)
Runner Up A Grade Darryl Wilson 9 39 30 (ocb)
Winner B Grade Gareth Crawford 15 41 26
Runner Up B Grade Julian Bedford 11 40 29
N.T.P : 1st All John Weatherley      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Julian Bedford      
Long Drive 5th A Grade Jason Grimley      
Long Drive 4th B Grade Russell Simpson      
Putts All Norm Lee (12)      
 

Chook Run Thu 3 Sep 2020

Stroke Event

Field : 20

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Josh Long 16 41 25
Runner Up All Dave Humphreys 14 40 26
N.T.P : 1st All Trevor Oost      
N.T.P : 9th All Jim Charlton      
 

Ladies Monthly Medal Thu 3 Sep 2020

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Ernestine Woo 11 39 28 (ocb)
Runner Up All Cathy Lui 14 42 28
N.T.P : 1st All Lesley Dutton      
N.T.P : 2nd All Madeline Chow      
N.T.P : 9th All Dawn Spencer (H.I.O)      
Long Drive 5th A Grade Sue Swords      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
Putts All Ernestine Woo/Isabel Seeto (14)      
 

Monthly Medal Wed 2 Sep 2020

Stroke Event

Field : 29

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Darryl Wilson 9 36 27
Runner Up A Grade David McDonald 7 35 28
Winner B Grade Bob Hingston 17 46 29 (ocb)
Runner Up B Grade Barry Payne 13 42 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Len Nauer      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Darryl Wilson      
Long Drive 5th A Grade Richard Klemm      
Long Drive 4th B Grade Col Edwards      
Putts All David McDonald (12)      
 

Competition Sun 30 Aug 2020

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Levis Menolotto 4 30 26
Runner Up A Grade Dallas Sampson 7 36 29
Winner B Grade Natasha Menolotto 21 42 21
Runner Up B Grade Annette Donaldson 12 40 28
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 2nd All Rocky Sampson      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Craig Simmons      
Long Drive 4th B Grade David Goodsell      
Long Drive 4th Ladies Dallas Sampson      
 

Competition Sat 29 Aug 2020

Stroke Event

Field : 48

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade John Cernik 9 36 27 (ocb)
Runner Up A Grade Graham Kerr 7 34 27
Winner B Grade Tony Ashworth 13 36 23
Runner Up B Grade Julian Bedford 12 39 27
N.T.P : 1st All Chris Harris      
N.T.P : 2nd All Len Nauer      
N.T.P : 9th All David Pichanick      
Long Drive 5th A Grade David Pichanick      
Long Drive 4th B Grade Fraser Dawson      
 

Chook Run Thu 27 Aug 2020

Stroke Event

Field : 17

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Alan Clifford 8 35 27
Runner Up All Craig Simmons 1 29 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Jim Charlton      
N.T.P : 9th All Craig Simmons (Hole In One)      
 

Ladies Competition Thu 27 Aug 2020

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Lyn Broadway-Hill 13 40 27
Runner Up All Lesley Dutton 12 41 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Jillian Cassidy      
N.T.P : 2nd All Lesley Dutton      
N.T.P : 9th All Lesley Dutton      
Long Drive 5th A Grade Robin McConchie      
Long Drive 4th B Grade Dawn Spencer      
 

Competition Wed 26 Aug 2020

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Graham Kerr 8 35 27 (ocb)
Runner Up A Grade John Schrauwen 9 36 27
Winner B Grade Deb Davidson 23 50 27 (ocb)
Runner Up B Grade Peter Smith 10 37 27
N.T.P : 1st All Graham Kerr      
N.T.P : 2nd All Len Nauer      
N.T.P : 9th All Rocky Sampson      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Peter Smith      
 

Competition Sun 23 Aug 2020

Stroke Event

Field : 30

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Albi Colibere 7 36 29
Runner Up A Grade Levis Menolotto 4 34 30
Winner B Grade Natasha Menolotto 23 48 25
Runner Up B Grade Jillian Cassidy 10 38 28
N.T.P : 1st All Vicki Wall      
N.T.P : 2nd All Margaret Cullen      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Murray Charles      
Long Drive 4th B Grade Jillian Cassidy      
Long Drive 4th Ladies Dallas Sampson      
 

Competition Sat 22 Aug 2020

Stroke Event

Field : 46

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Alan Wells 9 36 27
Runner Up A Grade Ben Walker 7 36 29
Winner B Grade Julian Bedford 14 38 24
Runner Up B Grade Tommy Gress 10 38 28
N.T.P : 1st All Julian Bedford      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All John Cernik      
Long Drive 5th A Grade Craig Simmons      
Long Drive 4th B Grade Tommy Gress      
 

Chook Run Thu 20 Aug 2020

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Richard Baptist 9 38 29 (ocb)
Runner Up All Troy Baker 15 44 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Andrew Miner      
N.T.P : 9th All Rod Nixon-Smith      
 

Ladies Competition Thu 20 Aug 2020

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Isabel Seeto 22 47 25
Runner Up All Ernestine Woo 12 39 27
N.T.P : 1st All Ernestine Woo      
N.T.P : 2nd All Suzanne Swords      
N.T.P : 9th All Paddy Fair      
Long Drive 5th A Grade Madeline Chow      
Long Drive 4th B Grade Dawn Spencer      
 

Competition Wed 19 Aug 2020

Stroke Event

Field : 27

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Robert Sampson 9 38 29
Runner Up A Grade Len Nauer 6 36 30 (ocb)
Winner B Grade Colin Edwards 11 27 26
Runner Up B Grade Dianne Schrauwen 17 45 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Russell Simpson      
N.T.P : 2nd All Graham O'Brien      
N.T.P : 9th All Gordon Hassett      
Long Drive 5th A Grade Robert Sampson      
Long Drive 4th B Grade John Schrauwen      
 

Chook Run Thu 30 Jul 2020

Stroke Event

Field : 30

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Geoff Briffa 7 35 28
Runner Up All Cameron Briffa 11 40 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Tim Hoyle      
N.T.P : 9th All Alan Clifford      
 

Ladies Competition Thu 30 Jul 2020

Stroke Event

Field : 21

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Marie Neilan 12 39 27
Runner Up All Helen Brunner 13 42 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Madeline Chow      
N.T.P : 2nd All Helen Brunner      
N.T.P : 9th All Marie Neilan      
Long Drive 5th A Grade Robin McConchie      
Long Drive 4th B Grade Dawn Spencer      
 

Competition Wed 29 Jul 2020

Stroke Event

Field : 23

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Bruce Berry 13 38 25
Runner Up All Deva Venga 12 39 27
N.T.P : 1st All Deva Venga      
N.T.P : 2nd All John Schrauwen      
N.T.P : 9th All Graham Kerr      
Long Drive 5th A Grade Andrew Andrew      
Long Drive 4th B Grade Paul O'Keefe      
 

Competition Sun 26 Jul 2020

Stroke Event

Field : 9

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Robin McConchie 10 35 25
Runner Up All Adam McGregor 15 43 28
N.T.P : 1st All Kev Keogh      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Kev Keogh      
Long Drive 5th A Grade Kev Keogh      
Long Drive 4th B Grade Adam McGregor      
Long Drive 4th Ladies Robin McConchie      
 

Page 5 of 9