Monthly Medal Wed 7 Oct 2020

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Richard Klemm 8 34 26
Runner Up A Grade Gordon Hassett 8 35 27 (ocb)
Winner B Grade Barry Payne 12 37 25
Runner Up B Grade Bob Jenkins 12 40 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All George Garside      
Long Drive 5th A Grade Graham Kerr      
Long Drive 4th B Grade Tony Wall      
Putts All Norm Lee (10)      
 

Monthly Medal Sun 4 Oct 2020

Stroke Event

Field : 42

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Richard Klemm 9 37 28 (ocb)
Runner Up A Grade Dallas Sampson 6 34 28 (ocb)
Winner B Grade David Forsyth 14 37 23
Runner Up B Grade Suzanne Swords 11 38 27
N.T.P : 1st All Dallas Sampson      
N.T.P : 2nd All Dallas Sampson      
N.T.P : 9th All Alan Corless      
Long Drive 5th A Grade Alan Corless      
Long Drive 4th B Grade Neil Ewing      
Long Drive 4th Ladies Harriet Posner      
Putts All Al D'Costa      
 

Monthly Medal Sat 3 Oct 2020

Stroke Event

Field : 49

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Craig Simmons 1 29 28
Runner Up A Grade Darryl Wilson 8 37 29 (ocb)
Winner B Grade Charles Andrew 15 42 27
Runner Up B Grade Bob Jenkins 13 41 28
N.T.P : 1st All Chris Harris      
N.T.P : 2nd All Craig Simmons      
N.T.P : 9th All Graham Wilson      
Long Drive 5th A Grade Richard Klemm      
Long Drive 4th B Grade Sean Brown      
Putts All Gonzaga Castro (8)      
 

Chook Run Thu 1 Oct 2020

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Andrew Miner 10 38 28 (ocb)
Runner Up All Geoff Conaghan 7 35 28
N.T.P : 1st All Dave Humphreys      
N.T.P : 9th All Geoff Conaghan      
 

Ladies Monthly Medal Thu 1 Oct 2020

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Claire Doherty 25 53 28
Runner Up All Robin McConchie 10 39 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Denise Welsh      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Sue See      
Long Drive 5th A Grade Ronelle Ellick      
Long Drive 4th B Grade Deborah Esson      
Putts All Pearl Moody (14)      
 

Competition Wed 30 Sep 2020

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Peter Bradbury 9 38 29
Runner Up A Grade Peter Donaldson 5 37 32 (ocb)
Winner B Grade Barry Payne 13 39 26
Runner Up B Grade Deb Davidson 22 49 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Norm Lee      
N.T.P : 2nd All Janelle Doyle      
N.T.P : 9th All Al D'Costa      
Long Drive 5th A Grade Peter Doyle      
Long Drive 4th B Grade Barry Payne      
 

Competition Sun 27 Sep 2020

Stroke Event

Field : 41

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade John Cernik 9 36 27 (ocb)
Runner Up A Grade Kevin Keogh 1 28 27 (ocb)
Winner B Grade Ron Hunt 13 40 27 (ocb)
Runner Up B Grade Stephen McPherson 15 42 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Zac Menolotto      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Stephen Cowan      
Long Drive 5th A Grade Kevin Keogh      
Long Drive 4th B Grade Stephen McPherson      
Long Drive 4th Ladies Dianne Meiers      
 

Competition Sat 26 Sep 2020

Stroke Event

Field : 50

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Dave Smith 5 33 28 (ocb)
Runner Up A Grade Norm Lee 7 35 28 (ocb)
Winner B Grade Julian Bedford 11 39 28
Runner Up B Grade Fraser Dawson 12 41 29 (ocb)
N.T.P : 1st All David Smith      
N.T.P : 2nd All Paul Miller      
N.T.P : 9th All Jason Grimley      
Long Drive 5th A Grade Robert Andrews      
Long Drive 4th B Grade Fraser Dawson      
 

Chook Run Thu 24 Sep 2020

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Ian Taylor 10 36 26
Runner Up All Robin Lacey 11 39 28
N.T.P : 1st All        
N.T.P : 9th All Geoff Conaghan      
 

Ladies Competition Thu 24 Sep 2020

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Paddy Fair 8 35 27 (ocb)
Runner Up All Leonie O'Carroll 18 45 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Alla Brunckhorst      
N.T.P : 2nd All Madeline Chow      
N.T.P : 9th All Ernestine Woo      
Long Drive 5th A Grade Denise Welsh      
Long Drive 4th B Grade Leonie O'Carroll      
 

Competition Wed 23 Sep 2020

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Richard Klemm 9 39 30 (ocb)
Runner Up A Grade Thor Bostrom 8 38 30
Winner B Grade Bruce Berry 12 36 24
Runner Up B Grade Peter Smith 10 38 28
N.T.P : 1st All Norm Lee      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Thor Bostrom      
Long Drive 5th A Grade Thor Bostrom      
Long Drive 4th B Grade Peter Smith      
 

Competition Sun 20 Sep 2020

Stroke Event

Field : 34

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Victor Lin 4 32 28
Runner Up A Grade Dallas Sampson 6 35 29
Winner B Grade Suzanne Swords 11 38 27
Runner Up B Grade Harriet Posner 10 38 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Harriet Posner      
N.T.P : 2nd All Craig Simmons      
N.T.P : 9th All Rocky Sampson      
Long Drive 5th A Grade Jason Grimley      
Long Drive 4th B Grade Neil Ewing      
Long Drive 4th Ladies Robin McConchie      
 

Competition Sat 19 Sep 2020

Stroke Event

Field : 52

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Graham O'Brien 9 37 28 (ocb)
Runner Up A Grade Thor Bostrom 9 37 28 (ocb)
Winner B Grade Bob Jenkins 13 39 26
Runner Up B Grade Russell Simpson 11 40 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Rob Anderws      
N.T.P : 2nd All Fraser Dawson      
N.T.P : 9th All Graham O'Brien      
Long Drive 5th A Grade Mick Luafutu      
Long Drive 4th B Grade Fraser Dawson      
 

Chook Run Thu 17 Sep 2020

Stroke Event

Field : 21

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Trevor Oost 12 37 25
Runner Up All Andrew Miner 11 38 27
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Craig Simmons      
 

Ladies Competition Thu 17 Sep 2020

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Ernestine Woo 10 39 29 (ocb)
Runner Up All Denise Welsh 12 41 29
N.T.P : 1st All Lyn Broadway-Hill      
N.T.P : 2nd All Ernestine Woo      
N.T.P : 9th All Sue Swords      
Long Drive 5th A Grade Madeline Chow      
Long Drive 4th B Grade Dawn Spencer      
 

Competition Wed 16 Sep 2020

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Col Edwards 11 39 28
Runner Up All Russell Osbaldiston 14 43 29
N.T.P : 1st All Russell Simpson      
N.T.P : 2nd All Richard Klemm      
N.T.P : 9th All Col Edwards      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Tim O'Carroll      
 

Competition Sun 13 Sep 2020

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Victor Lin 4 33 29 (ocb)
Runner Up A Grade Murray Charles 7 36 29
Winner B Grade Steve Cowan 14 38 24
Runner Up B Grade Ron Hunt 14 43 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Jose Alnas      
N.T.P : 2nd All Levis Menolotto      
N.T.P : 9th All Victor Lin      
Long Drive 5th A Grade Richard Klemm      
Long Drive 4th B Grade David Goodsell      
Long Drive 4th Ladies Dallas Sampson      
 

Competition Sat 12 Sep 2020

Stroke Event

Field : 49

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Graham O'Brien 9 37 28 (ocb)
Runner Up A Grade John Weatherley 5 33 28
Winner B Grade Manuel Lumayag 13 37 24
Runner Up B Grade Rod Master 11 39 28
N.T.P : 1st All Julian Bedford      
N.T.P : 2nd All John Weatherley      
N.T.P : 9th All Victor Lin      
Long Drive 5th A Grade Craig Simmons      
Long Drive 4th B Grade Manuel Lumayag      
 

Chook Run Thu 10 Sep 2020

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Steve Cowan 14 41 27
Runner Up All Craig Simmons 1 29 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Bev Hocker      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
 

Ladies Competition Thu 10 Sep 2020

Stroke Event

Field : 23

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Bev Deutsch 15 39 24
Runner Up All Mags Bazley 14 41 27
N.T.P : 1st All Marie Neilan      
N.T.P : 2nd All Mags Bazley      
N.T.P : 9th All Sue See      
Long Drive 5th A Grade Robin McConchie      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

Page 4 of 9