Monthly Medal Wed 4 Nov 2020

Stroke Event

Field : 37

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Gordon Hassett 6 32 26
Runner Up A Grade Tony Joyce 8 36 28
Winner B Grade Nick Read 11 39 28 (ocb)
Runner Up B Grade John Davidson 13 41 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Peter Doyle      
N.T.P : 2nd All Graham Kerr      
N.T.P : 9th All Phil Thompson      
Long Drive 5th A Grade Graham Kerr      
Long Drive 4th B Grade Peter Smith      
Putts All G.Hassett/ T.Joyce (11)      
 

Monthly Medal Sun 1 Nov 2020

Stroke Event

Field : 27

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade  Tim Kelly  9  35  26
Runner Up A Grade  John Cernik  8  37  29 OCB
Winner B Grade  Stephen McPherson  14  41  27
Runner Up B Grade  Harriet Posner  10  38  28
N.T.P : 1st All  Ronald Hunt      
N.T.P : 2nd All  Stephen McPherson      
N.T.P : 9th All  Peter Donaldson      
Long Drive 5th A Grade  Craig Simmons      
Long Drive 4th B Grade  Stephen Cowan      
Long Drive 4th Ladies Robin McConchie      
Putts All John Cernik      
 

Competition Sat 31 Oct 2020

Stroke Event

Field : 41

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Alan Wells 9 36 27 (ocb)
Runner Up A Grade Havelock Everton 9 36 27
Winner B Grade Julian Bedford 12 40 28 (ocb)
Runner Up B Grade Liz Thomas 14 42 28
N.T.P : 1st All Gordon Hassett      
N.T.P : 2nd All Graham Wilson      
N.T.P : 9th All Dave Smith      
Long Drive 5th A Grade Graham O'Brien      
Long Drive 4th B Grade Gareth Crawford      
 

Chook Run Thu 29 Oct 2020

Stroke Event

Field : 25

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Michael Johnson 11 38 27
Runner Up All Steve McCoy 15 43 28
N.T.P : 1st All Craig Simmons      
N.T.P : 9th All Connor Hicks      
 

Ladies Competition Thu 29 Oct 2020

Stroke Event

Field : 9

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Lyn Broadway-Hill 13 44 31
Runner Up All Ernestine Woo 9 41 32
N.T.P : 1st All Dawn Spencer      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Madeline Chow      
Long Drive 4th B Grade Dawn Spencer      
 

Competition Wed 28 Oct 2020

Stroke Event

Field : 15

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Bob Jenkins 11 37 26 (ocb)
Runner Up All Andrew Andrew 7 33 26
N.T.P : 1st All Meng Leong      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Russell Osbaldiston      
Long Drive 5th A Grade Meng Leong      
Long Drive 4th B Grade Bob Jenkins      
 

Competition (CC2) Sun 25 Oct 2020

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Angela Cattana 9 39 30
Runner Up All Ernestine Woo 9 40 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Natasha Menolotto      
N.T.P : 2nd All Craig Simmons      
N.T.P : 9th All Craig Simmons      
Long Drive 5th A Grade Craig Simmons      
Long Drive 4th B Grade Stephen Cowan      
Long Drive 4th Ladies Robin McConchie      
 

Competition (CC2) Sat 24 Oct 2020

Stroke Event

Field : 46

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade George Chawalczak 6 34 28
Runner Up A Grade Victor Lin 3 32 29 (ocb)
Winner B Grade Fiona Burt 15 40 25
Runner Up B Grade Nick Read 12 40 28
N.T.P : 1st All Frank Lovett      
N.T.P : 2nd All Bernie Ziebell      
N.T.P : 9th All Kevin Keogh      
Long Drive 5th A Grade Dave Pichanick      
Long Drive 4th B Grade Mick Jakl      
 

Chook Run (CC2) Thu 22 Oct 2020

Stroke Event

Field : 25

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Natasha Menolotto 14 40 26
Runner Up All Josh Long 15 44 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Simon Scott      
N.T.P : 9th All Michael Johnson      
 

Competition (CC2) Thu 22 Oct 2020

Stroke Event

Field : 25

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Alla Brunckhorst 14 41 27
Runner Up All Claire Doherty 22 51 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Alla Brunckhorst      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Marie Neilan      
Long Drive 5th A Grade Paddy Fair      
Long Drive 4th B Grade Dawn Spencer      
 

Competition (CC2) Wed 21 Oct 2020

Stroke Event

Field : 45

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Graham O'Brien 9 36 27
Runner Up A Grade Col Liesegang 4 33 29
Winner B Grade Vicki Wall 11 41 30 (ocb)
Runner Up B Grade Bruce Berry 10 40 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Graham Kerr      
N.T.P : 2nd All Graham O'Brien      
N.T.P : 9th All Andrew Andrew      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Peter Smith      
 

Competition (CC1) Sun 18 Oct 2020

Stroke Event

Field : 44

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Al D'Costa 7 34 27 (ocb)
Runner Up A Grade Murray Charles 7 34 27
Winner B Grade Natasha Menolotto 15 41 26
Runner Up B Grade Howard Posner 11 39 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Stephen McPherson      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Craig Simmons      
Long Drive 5th A Grade Kev Keogh      
Long Drive 4th B Grade Stephen McPherson      
Long Drive 4th Ladies Dallas Sampson      
 

Competition (CC1) Sat 17 Oct 2020

Stroke Event

Field : 50

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Gordon Hassett 7 32 25
Runner Up A Grade Dave Smith 4 32 28
Winner B Grade Fraser Dawson 12 37 25
Runner Up B Grade Julian Bedford 12 42 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Dave Smith      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Meng Leong      
Long Drive 5th A Grade David Pichanick      
Long Drive 4th B Grade Gareth Crawford      
 

Chook Run (CC1) Thu 15 Oct 2020

Stroke Event

Field : 20

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Ray Cassells 7 36 29 (ocb)
Runner Up All Geoff Conaghan 7 36 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Ray Cassells      
N.T.P : 9th All Jim Charlton      
 

Ladies Competition (CC1) Thu 15 Oct 2020

Stroke Event

Field : 26

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All  Ernestine Woo  10  38  28
Runner Up All  Jill Watson  12  41  29 (ocb)
N.T.P : 1st All  Bev Deutsch      
N.T.P : 2nd All  Bev Deutsch      
N.T.P : 9th All  Lyn Broadway-Hill      
Long Drive 5th A Grade  Mags Bazley      
Long Drive 4th B Grade  Julie Quang      
 

Competition (CC1) Wed 14 Oct 2020

Stroke Event

Field : 41

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Andrew Andrew 7 34 27
Runner Up A Grade Al D'Costa 8 36 28
Winner B Grade John Davidson 13 40 27
Runner Up B Grade Liz Thomas 14 43 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Al D'Costa      
N.T.P : 2nd All Andrew Andrew      
N.T.P : 9th All Liz Thomas      
Long Drive 5th A Grade Norm Lee      
Long Drive 4th B Grade Don Yeomans      
 

Competition Sun 11 Oct 2020

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Angela Cattana 9 36 27 (ocb)
Runner Up A Grade Peter Donaldson 5 32 27
Winner B Grade Jill Watson 14 38 24
Runner Up B Grade Vicki Wall 12 39 27
N.T.P : 1st All Janelle Doyle      
N.T.P : 2nd All Rocky Sampson      
N.T.P : 9th All Levis Menolotto      
Long Drive 5th A Grade Ben Walker      
Long Drive 4th B Grade Tony Wall      
Long Drive 4th Ladies Dallas Sampson      
 

Competition Sat 10 Oct 2020

Stroke Event

Field : 48

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Richard Klemm 7 35 28
Runner Up A Grade Graham Wilson 8 37 29 (ocb)
Winner B Grade Bob Jenkins 11 38 27
Runner Up B Grade Chris Harris 10 39 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Sunny Lo      
N.T.P : 2nd All Tommy Gress      
N.T.P : 9th All Andrew Andrew      
Long Drive 5th A Grade Craig Simmons      
Long Drive 4th B Grade Chris Harris      
 

Chook Run Thu 8 Oct 2020

Stroke Event

Field : 26

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Michael Johnson 12 38 26
Runner Up All Sam Warner 12 39 27
N.T.P : 1st All Mick Griffin      
N.T.P : 9th All Mick Griffin      
 

Ladies Competition Thu 8 Oct 2020

Stroke Event

Field : 23

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Claire Doherty 24 51 27 (ocb)
Runner Up All Sandra Allen 13 40 27
N.T.P : 1st All Dawn Spencer      
N.T.P : 2nd All Paddy Fair      
N.T.P : 9th All Deb Esson      
Long Drive 5th A Grade Ronelle Ellick      
Long Drive 4th B Grade Deb Esson      
 

Page 3 of 9