Monthly Medal Wed 2 Dec 2020

Stroke Event

Field : 32

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Meng Leong 7 34 27 (ocb)
Runner Up A Grade Nick Aniftos 5 32 27
Winner B Grade Margaret Cullen 11 38 27
Runner Up B Grade Roy Speer 16 45 29
N.T.P : 1st All Gordon Hasset      
N.T.P : 2nd All Nick Aniftos      
N.T.P : 9th All Meng Leong      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Roy Speer      
Putts All N.Aniftos/D.Wilson (11)      
 

Competition Sun 29 Nov 2020

Stroke Event

Field : 30

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Rocky Sampson 9 37 28
Runner Up A Grade Angela Cattana 8 38 30 (ocb)
Winner B Grade Neil Ewing 14 38 24
Runner Up B Grade Stephen McPherson 12 37 25
N.T.P : 1st All Levis Menolotto      
N.T.P : 2nd All Gordon Harris      
N.T.P : 9th All Rocky Sampson      
Long Drive 5th A Grade Craig Simmons      
Long Drive 4th B Grade Tony Wall      
Long Drive 4th Ladies Gayle Inkster      
 

Competition Sat 28 Nov 2020

Stroke Event

Field : 51

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Andrew Andrew 6 34 28
Runner Up A Grade Norm Lee 6 35 29 (ocb)
Winner B Grade Manuel Lumayaj 12 39 27
Runner Up B Grade Liz Thomas 14 42 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Merv Dunford      
N.T.P : 2nd All Graham O'Brien      
N.T.P : 9th All Graham Kerr      
Long Drive 5th A Grade George Chawalczak      
Long Drive 4th B Grade Tommy Gress      
 

Chook Run Thu 26 Nov 2020

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Steve McCoy 15 40 25
Runner Up All Connor Hicks 5 31 26
N.T.P : 1st All Steve McCoy      
N.T.P : 9th All Connor Hicks      
 

Ladies Competition Thu 26 Nov 2020

Stroke Event

Field : 23

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Madeline Chow 12 36 24
Runner Up All Mags Bazley 14 42 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Madeline Chow      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Mags Bazley      
Long Drive 5th A Grade Ronelle Ellick      
Long Drive 4th B Grade Claire Doherty      
 

Competition Wed 25 Nov 2020

Stroke Event

Field : 34

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Simon Scott 2 29 27
Runner Up A Grade David McDonald 7 35 28 (ocb)
Winner B Grade Tony Wall 11 37 26 (ocb)
Runner Up B Grade Paul Thompson 16 42 26 (ocb)
N.T.P : 1st All Paul Thompson      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Andrew Andrew      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Colin Edwards      
 

Competition Sun 22 Nov 2020

Stroke Event

Field : 40

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Al D'Costa 7 35 28
Runner Up A Grade Col Liesegang 4 33 29 (ocb)
Winner B Grade Janelle Doyle 11 37 26
Runner Up B Grade Peter Jackson 14 42 28
N.T.P : 1st All Stephen McPherson      
N.T.P : 2nd All Craig Simmons      
N.T.P : 9th All Kevin Keogh      
Long Drive 5th A Grade Connor Hicks      
Long Drive 4th B Grade Tony Wall      
Long Drive 4th Ladies Angela Cattana      
 

Competition Sat 21 Nov 2020

Stroke Event

Field : 46

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade David Pichanick 2 28 26
Runner Up A Grade Len Nauer 5 33 28
Winner B Grade Mick Jakl 10 38 28 (ocb)
Runner Up B Grade Russel Simpson 11 39 28
N.T.P : 1st All Alvin Sia      
N.T.P : 2nd All Manuel Lumayaj      
N.T.P : 9th All Craig Simmons      
Long Drive 5th A Grade Craig Simmons      
Long Drive 4th B Grade Alvin Sia      
 

Chook Run Thu 19 Nov 2020

Stroke Event

Field : 20

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Sam Warner 11 33 22
Runner Up All Ethan McCoy 5 33 28
N.T.P : 1st All Alan Clifford      
N.T.P : 9th All Ray Cassells      
 

Ladies Competition 19 Nov 2020

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Mary Lindsay-Smith 12 40 28
Runner Up All Moana Gangloff 15 44 29
N.T.P : 1st All Jan Philips      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Sue Swords      
Long Drive 5th A Grade Ernestine Woo      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

Competition Wed 18 Nov 2020

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Len Nauer 6 34 28
Runner Up A Grade Peter Donaldson 5 35 30 (ocb)
Winner B Grade Bob Jenkins 10 38 28
Runner Up B Grade Russell Osbaldiston 13 42 29
N.T.P : 1st All Nick Read       
N.T.P : 2nd All Dallas Sampson      
N.T.P : 9th All David Stevens      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Nick Read       
 

Competition Sun 15 Nov 2020

Stroke Event

Field : 39

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Angela Cattana 8 36 28
Runner Up A Grade Dallas Sampson 5 35 30 (ocb)
Winner B Grade Peter Jackson 15 40 25
Runner Up B Grade David Forsyth 13 41 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Murray Charles      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Peter Jackson      
Long Drive 5th A Grade Tim Kelly      
Long Drive 4th B Grade Neil Ewing      
Long Drive 4th Ladies Dallas Sampson      
 

Competition Sat 14 Nov 2020

Stroke Event

Field : 44

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Merv Dunford 8 35 27
Runner Up A Grade George Chawalczak 6 34 28 (ocb)
Winner B Grade Fraser Dawson 11 39 28
Runner Up B Grade Bill Witteman 10 40 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Bud Ryan      
N.T.P : 2nd All Andrew Andrew      
N.T.P : 9th All Mick Luafutu      
Long Drive 5th A Grade Gonzaga Castro      
Long Drive 4th B Grade Tommy Gress      
 

Chook Run Thu 12 Nov 2020

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Alan Davies 15 42 27
Runner Up All Wes Jones 7 36 29
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
 

Ladies Competition 12 Nov 2020

Stroke Event

Field : 29

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Sandra Allen 12 39 27 (ocb)
Runner Up All Cathy Lui 13 40 27
N.T.P : 1st All Jan Phillips      
N.T.P : 2nd All Pearl Moody      
N.T.P : 9th All Denise Welsh      
Long Drive 5th A Grade Ernestine Woo      
Long Drive 4th B Grade Claire Doherty      
 

Competition Wed 11 Nov 2020

Stroke Event

Field : 38

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Bruce Berry 9 36 27
Runner Up A Grade Dallas Sampson 6 34 28
Winner B Grade Liz Thomas 13 43 30 (ocb)
Runner Up B Grade Gayle Inkster 11 41 30
N.T.P : 1st All Bruce Berry      
N.T.P : 2nd All Rocky Sampson      
N.T.P : 9th All Phil Thompson      
Long Drive 5th A Grade Graham Kerr      
Long Drive 4th B Grade Peter Smith      
 

Competition Sun 8 Nov 2020

Stroke Event

Field : 38

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Albi Colibere 8 34 26
Runner Up A Grade Tim Kelly 8 37 29
Winner B Grade Stephen McPherson 13 38 25
Runner Up B Grade Dianne Meiers 10 36 26
N.T.P : 1st All David Goodsell      
N.T.P : 2nd All Ron Hunt      
N.T.P : 9th All Zac Menolotto      
Long Drive 5th A Grade Tim Kelly      
Long Drive 4th B Grade Stephen McPherson      
Long Drive 4th Ladies Dallas Sampson      
 

Monthly Medal Sat 7 Nov 2020

Stroke Event

Field : 45

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Andrew Andrew 6 34 28
Runner Up A Grade John Cernik 7 36 29 (ocb)
Winner B Grade Mick Jakl 10 39 29
Runner Up B Grade Bud Ryan 10 40 30
N.T.P : 1st All Rod Masters      
N.T.P : 2nd All Gonzaga Castro      
N.T.P : 9th All Andrew Andrew      
Long Drive 5th A Grade Johnny Fernandez      
Long Drive 4th B Grade Fraser Dawson      
Putts All Craig Simmons / George Chawalczak (11)      
 

Chook Run Thu 5 Nov 2020

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All John Fleming 10 35 25
Runner Up All Michael Johnson 11 37 26
N.T.P : 1st All Jim Charlton      
N.T.P : 9th All Michael Johnson      
 

Ladies Monthly Medal Thu 5 Nov 2020

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Isabel Seeto 20 48 28 (ocb)
Runner Up All Moana Gangloff 15 43 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Bev Deutsch      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Ronelle Ellick      
Long Drive 5th A Grade Robin McConchie      
Long Drive 4th B Grade Dawn Spencer      
Putts All Julie Quang (12)      
 

Page 2 of 9