Monthly Medal Wed 5 Feb 2020

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Rob Bruce 8 35 27
Runner Up A Grade Bill Davis 5 34 29 (ocb)
Winner B Grade Vicki Wall 13 39 26
Runner Up B Grade Russell Simpson 12 39 27
N.T.P : 1st All Janelle Doyle      
N.T.P : 2nd All Rob Beaumont      
N.T.P : 9th All Bill Davis      
Long Drive 5th A Grade Colin Liesgang      
Long Drive 4th B Grade Colin Edwards      
 

Monthly Medal Sun 2 Feb 2020

Stroke Event

Field : 39

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Peter Donaldson 5 34 29 (ocb)
Runner Up A Grade Dallas Sampson 7 36 29
Winner B Grade Janelle Doyle 13 40 27
Runner Up B Grade Fiona Burt 15 45 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Kevin Keogh      
N.T.P : 2nd All Tim O'Carroll      
N.T.P : 9th All Peter Donaldson      
Long Drive 5th A Grade John Cernik      
Long Drive 4th B Grade Gayle Inkster      
Long Drive 4th Ladies Robin McConchie      
Putts All J.Doyle / S.Robinson (12)      
 

Monthly Medal Sat 1 Feb 2020

Stroke Event

Field : 55

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Mick Luafutu 5 33 28 (ocb)
Runner Up A Grade Tim Hoyle 5 33 28 (ocb)
Winner B Grade Allan Commerford 16 38 22
Runner Up B Grade Bud Ryan 11 34 23
N.T.P : 1st All Angelo Elape      
N.T.P : 2nd All Tim Hoyle      
N.T.P : 9th All Mick Luafutu      
Long Drive 5th A Grade Victor Lin      
Long Drive 4th B Grade Wayne Armstrong      
Putts All Bud Ryan (10)      
 

Chook Run Thu 30 Jan 2020

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Alan Clifford 8 36 28
Runner Up All Thomas Polume 7 36 29
N.T.P : 1st All Geoff Conaghan      
N.T.P : 9th All        
 

Ladies Competition Thu 30 Jan 2020

Stroke Event

Field : 20

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Margaret Cullen 11 39 28
Runner Up All Mary Lindsay-Smith 12 41 29
N.T.P : 1st All Paddy Fair      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Margaret Cullen      
Long Drive 5th A Grade Mary Lindsay-Smith      
Long Drive 4th B Grade Mary Walsh      
 

Competition Wed 29 Jan 2020

Stroke Event

Field : 44

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Col Liesegang 3 33 30
Runner Up A Grade Nick Aniftos 5 37 32
Winner B Grade Bruce Berry 17 42 25
Runner Up B Grade Annette Donaldson 12 38 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Tony Joyce      
N.T.P : 2nd All Simon Scott      
N.T.P : 9th All Norman Lee      
Long Drive 5th A Grade Norman Lee      
Long Drive 4th B Grade Tony Joyce      
 

Competition Sun 26 Jan 2020

Stroke Event

Field : 37

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Simon Scott 2 30 28 (ocb)
Runner Up A Grade Geoff Briffa 7 35 28
Winner B Grade Stephen Cowan 16 41 25
Runner Up B Grade David Forsyth 15 41 26
N.T.P : 1st All Kevin Keogh      
N.T.P : 2nd All Jason Grimley      
N.T.P : 9th All Gonzaga Castro      
Long Drive 5th A Grade Rob Beaumont      
Long Drive 4th B Grade Jason Li      
Long Drive 4th Ladies Dallas Sampson      
 

Competition Sat 25 Jan 2020

Stroke Event

Field : 45

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Gonzaga Castro 5 33 28
Runner Up A Grade Thor Bostrom 9 38 29
Winner B Grade Tommy Gress 10 39 29 (ocb)
Runner Up B Grade Mike Millard 10 39 29
N.T.P : 1st All Paul Miller      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Alvin Sia      
Long Drive 5th A Grade George Chawalczak      
Long Drive 4th B Grade Fraser Dawson      
 

Chook Run Thu 23 Jan 2020

Stroke Event

Field : 16

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Michael Johnson 13 42 29
Runner Up All Col Liesegang 4 34 30
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Geoff Briffa      
 

Ladies Competition Thu 23 Jan 2020

Stroke Event

Field : 12

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Denise Welsh 13 42 29
Runner Up All Pearl Moody 11 41 30
N.T.P : 1st All Paddy Fair      
N.T.P : 2nd All Denise Welsh      
N.T.P : 9th All Robin McConchie      
Long Drive 5th A Grade Robin McConchie      
Long Drive 4th B Grade Julie Quang      
 

Competition Wed 22 Jan 2020

Stroke Event

Field : 42

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Nick Aniftos 5 34 29
Runner Up A Grade David McDonald 7 37 30
Winner B Grade Barry Waldron 12 41 29
Runner Up B Grade Colin Edwards 12 42 30
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 2nd All Phil Thompson      
N.T.P : 9th All Phil Thompson      
Long Drive 5th A Grade Gordon Hasett      
Long Drive 4th B Grade Barry Waldron      
 

Competition Sun 19 Jan 2020

Stroke Event

Field : 32

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Robin McConchie 9 40 31 (ocb)
Runner Up A Grade Chris Stahlhut 5 36  31
Winner B Grade Jason Li 12 39 27
Runner Up B Grade Ben Tombling 11 39 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Dianne Meiers      
N.T.P : 2nd All John Cernik      
N.T.P : 9th All Richard Klemm      
Long Drive 5th A Grade Sam Robinson      
Long Drive 4th B Grade Stephen Cowan      
Long Drive 4th Ladies Fiona Burt      
 

Chook Run Thu 16 Jan 2020

Stroke Event

Field : 25

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Peter Jones 7 34 27 (ocb)
Runner Up All Connor Hicks 8 35 27
N.T.P : 1st All Steve McCoy      
N.T.P : 9th All Mick Griffin      
 

Ladies Competition Thu 16 Jan 2020

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Pearl Moody 11 41 30
Runner Up All Sue Swords 10 41 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Annette Donaldson      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Di Meiers      
Long Drive 4th B Grade Leonie O'Carroll      
 

Competition Wed 15 Jan 2020

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Peter Smith 9 38 29
Runner Up A Grade Geoff Read 9 39 30 (ocb)
Winner B Grade Col Edwards 14 39 25
Runner Up B Grade Julian Bedford 13 42 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Julian Bedford      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Tim O'Carroll      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Col Edwards      
 

Competition Sun 12 Jan 2020

Stroke Event

Field : 53

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Col Liesegang 4 31 27
Runner Up A Grade  Murray Charles 7 35 28
Winner B Grade Dianne Meiers 10 37 27
Runner Up B Grade Stephen Cowan 17 46 29
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 2nd All Al D'Costa      
N.T.P : 9th All Jose Alnas      
Long Drive 5th A Grade Geoff Briffa      
Long Drive 4th B Grade Jeff Watson      
Long Drive 4th Ladies Harriet Posner      
 

Competition Sat 11 Jan 2020

Stroke Event

Field : 57

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Phillip Oh 9 37 28
Runner Up A Grade George Chawalczak 5 34 29
Winner B Grade Tommy Do 13 39 26
Runner Up B Grade John Cernik 11 38 27
N.T.P : 1st All Gonzaga Castro      
N.T.P : 2nd All Graham Wilson      
N.T.P : 9th All Phillip Oh      
Long Drive 5th A Grade Phillip Oh      
Long Drive 4th B Grade Manuel Lumayag      
 

Chook Run Thu 9 Jan 2020

Stroke Event

Field : 29

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Wes Jones 8 32 24
Runner Up All Chee Wong 10 37 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Mick Adams      
N.T.P : 9th All Geoff Briffa      
 

Ladies Competition Thu 9 Jan 2020

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Helen Charlton 13 37 24
Runner Up All Paddy Fair 8 36 28
N.T.P : 1st All Paddy Fair      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Paddy Fair      
Long Drive 5th A Grade Paddy Fair      
Long Drive 4th B Grade Mary Barker      
 

Competition Wed 8 Jan 2020

Stroke Event

Field : 42

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Peter Smith 9 37 28 (ocb)
Runner Up A Grade Peter Donaldson 5 33 28 (ocb)
Winner B Grade Vicki Wall 13 39 26
Runner Up B Grade John Davidson 13 40 27
N.T.P : 1st All Geoff Cook      
N.T.P : 2nd All Peter Smith      
N.T.P : 9th All Tony Wall      
Long Drive 5th A Grade Rocky Sampson      
Long Drive 4th B Grade Barry Waldron      
 

Page 8 of 9