Competition Sat 14 Mar 2020

Stroke Event

Field : 13

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Kate O'Neill 9 37 28
Runner Up All Sean Brown 16 45 29
N.T.P : 1st All Don Yeomans      
N.T.P : 2nd All Peter Smith      
N.T.P : 9th All Rob Beaumont      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Tommy Gress      
 

Chook Run Thu 12 Mar 2020

Stroke Event

Field : 25

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Alex Holloway 9 38 29
Runner Up All Craig Simmons 1 31 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Mick Griffin      
N.T.P : 9th All Peter Jones      
 

Ladies Competition Thu 12 Mar 2020

Stroke Event

Field : 21

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Marie Neilan 12 42 30
Runner Up All Pearl Moody 11 42 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Pearl Moody      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Denise Welsh      
Long Drive 4th B Grade Julie Quang      
 

Competition Wed 11 Mar 2020

Stroke Event

Field : 27

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Nick Aniftos 5 37 32 (ocb)
Runner Up A Grade Norm Lee 5 37 32 (ocb)
Winner B Grade Julian Bedford 13 44 31
Runner Up B Grade Don Yeomans 14 46 32
N.T.P : 1st All Simon Scott      
N.T.P : 2nd All Rob Beaumont      
N.T.P : 9th All Nick Aniftos      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Paul Curnow      
 

Competition Sun 8 Mar 2020

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Alex Holloway 9 38 29
Runner Up A Grade Bronwyn Gregg 8 38 30 (ocb)
Winner B Grade Adam McGregor 17 43 26
Runner Up B Grade Adrian Chapman 19 46 27
N.T.P : 1st All Ben Walker      
N.T.P : 2nd All Kev Keogh      
N.T.P : 9th All Angela Cattana      
Long Drive 5th A Grade Tim Hoyle      
Long Drive 4th B Grade Tony Wall      
Long Drive 4th Ladies Angela Cattana      
 

Monthly Medal Sat 7 Mar 2020

Stroke Event

Field : 59

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Rob Nuroo 9 35 26
Runner Up A Grade Shiv Raj 7 35 28 (ocb)
Winner B Grade Wayne Armstrong 10 37 27
Runner Up B Grade Warren Moss 17 46 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Graham O'Brien      
N.T.P : 2nd All Mick Luafutu      
N.T.P : 9th All Moe Muksin      
Long Drive 5th A Grade Chris Stahlhut      
Long Drive 4th B Grade Fraser Dawson      
Putts All J.Grimley / N.Lee / T.Hoyle / W. Armstrong / D. Wilson (12)      
 

Chook Run Thu 5 Mar 2020

Stroke Event

Field : 27

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Cameron Briffa 12 35 23
Runner Up All Mike Alai 10 34 24 (ocb)
N.T.P : 1st All Geoff Conaghan      
N.T.P : 9th All Cameron Briffa      
 

Ladies Monthly Medal 05 Mar 2020

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Cathy Lui 13 42 29 (ocb)
Runner Up All Mary Lindsay-Smith 12 41 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Sue See      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Kate O'Neill      
Long Drive 5th A Grade Magz Bazley      
Long Drive 4th B Grade Dawn Spencer      
Putts All Helen Brunner (13)      
 

Monthly Medal Wed 4 Mar 2020

Stroke Event

Field : 45

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Graham Leighton 9 37 28
Runner Up A Grade Frank Lovett 8 37 29 (ocb)
Winner B Grade Bruce Berry 15 41 26
Runner Up B Grade Barry Waldron 11 39 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Geoff Read      
N.T.P : 2nd All Simon Scott      
N.T.P : 9th All Mike Alai      
Long Drive 5th A Grade Peter Smith      
Long Drive 4th B Grade Mike Alai      
Putts All G.Leighton / N.Aniftos (12)      
 

Monthly Medal Sat 1 Mar 2020

Stroke Event

Field : 45

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Geoff Briffa 7 34 27
Runner Up A Grade Sam Robinson 8 36 28
Winner B Grade Peter Jackson 16 40 24
Runner Up B Grade Mike Alai 11 36 25
N.T.P : 1st All David Goodsell      
N.T.P : 2nd All Steven Tait      
N.T.P : 9th All Mike Alai      
Long Drive 5th A Grade Gonzaga Castro      
Long Drive 4th B Grade Jill Watson      
Long Drive 4th Ladies Robin McConchie      
Putts All Gayle Inkster (10)      
 

Competition Sat 29 Feb 2020

Stroke Event

Field : 55

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Norm Lee 6 33 27
Runner Up A Grade Shiv Raj 8 36 28
Winner B Grade Alvin Sia 10 36 26 (ocb)
Runner Up B Grade Warren Moss 19 45 26
N.T.P : 1st All Thor Bostrom      
N.T.P : 2nd All Shiv Raj      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Moe Muksin      
Long Drive 4th B Grade Any Roussos      
 

Chook Run Thu 27 Feb 2020

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Trevor Oost 13 40 27
Runner Up All Ken Hazell 6 35 29
N.T.P : 1st All Simon Scott      
N.T.P : 9th All Ken Hazell      
 

Ladies Competition Thu 27 Feb 2020

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Kathy McMonagle 15 43 28
Runner Up All Helen Charlton 12 43 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Robin McConchie      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Paddy Fair      
Long Drive 5th A Grade Mags Bazley      
Long Drive 4th B Grade  Mary Walsh      
 

Competition Wed 26 Feb 2020

Stroke Event

Field : 42

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Geoff Conaghan 9 36 27
Runner Up A Grade Simon Scott 3 32 29
Winner B Grade Barry Waldron 12 40 28
Runner Up B Grade Russell Simpson 11 42 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Rob Beaumont      
N.T.P : 2nd All Geoff Conaghan      
N.T.P : 9th All Graham Kerr      
Long Drive 5th A Grade Rob Beaumont      
Long Drive 4th B Grade Barry Waldron      
 

Summer Cup Sun 23 Feb 2020

Stroke Event

Field : 39

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade John Cernik 9 39 30 (ocb)
Runner Up A Grade Kev Keogh Scr 30 30
Winner B Grade Jill Watson 13 42 29
Runner Up B Grade Julian Bedford 12 43 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Murray Charles      
N.T.P : 2nd All Bronwyn Gregg      
N.T.P : 9th All Craig Simmons      
Long Drive 5th A Grade Victor Lin      
Long Drive 4th B Grade Jason Li      
Long Drive 4th Ladies Steph Corless      
 

Summer Cup Sat 22 Feb 2020

Stroke Event

Field : 47

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Kate O'Neill 9 37 28
Runner Up A Grade Alan Wells 9 38 29 (ocb)
Winner B Grade Julian Bedford 13 40 27
Runner Up B Grade Fraser Dawson 14 42 28
N.T.P : 1st All Simon Scott      
N.T.P : 2nd All Bob Miller      
N.T.P : 9th All Shiv Raj      
Long Drive 5th A Grade Peter Bradbury      
Long Drive 4th B Grade Tommy Gress      
 

Chook Run Thu 20 Feb 2020

Stroke Event

Field : 25

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Michael Johnson 13 38 25
Runner Up All Ken Hazell 7 35 28
N.T.P : 1st All Geoff Briffa      
N.T.P : 9th All Rod Nixon-Smith      
 

Summer Cup Ladies Competition Thu 20 Feb 2020

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Vicki Wall 12 39 27
Runner Up All Sue See 13 43 30
N.T.P : 1st All Cathy Lui      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Pearl Moody      
Long Drive 5th A Grade Robin McConchie      
Long Drive 4th B Grade Mary Walsh      
 

Summer Cup Wed 19 Feb 2020

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Col Liesegang 3 34 31 (ocb)
Runner Up A Grade Peter Donaldson 5 36 31 (ocb)
Winner B Grade Bruce Berry 15 43 28
Runner Up B Grade Colin Edwards 11 41 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Annette Donaldson      
N.T.P : 2nd All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Gordon Hassett      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Tony Wall      
 

Competition Sat 8 Feb 2020

Stroke Event

Field : 23

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Norman Lee 6 34 28
Runner Up All George Chawalczak 5 35 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Rob Beaumont      
N.T.P : 2nd All Ben Walker      
N.T.P : 9th All Gonzaga Castro      
Long Drive 5th A Grade Rob Beaumont      
Long Drive 4th B Grade Russell Simpson      
 

Page 7 of 9