Competition Sat 25 Jul 2020

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Keith Hebei 6 33 27
Runner Up A Grade Gonzaga Castro 4 34 30 (ocb)
Winner B Grade Fraser Dawson 13 41 28 (ocb)
Runner Up B Grade Peter Smith 10 38 28
N.T.P : 1st All Alan Wells      
N.T.P : 2nd All John Cernik      
N.T.P : 9th All Graham Kerr      
Long Drive 5th A Grade Mick Luafutu      
Long Drive 4th B Grade Peter Smith      
 

Chook Run Thu 23 Jul 2020

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Cameron Briffa 11 39 28
Runner Up All Jim Charlton 6 36 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Geoff Conaghan      
N.T.P : 9th All Cameron Briffa      
 

Ladies Competition Thu 23 Jul 2020

Stroke Event

Field : 17

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Kathy McMonagle 15 43 28
Runner Up All Julie Quang 20 50 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Jan Phillips      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Mags Bazley      
Long Drive 4th B Grade Julie Quang      
 

Competition Wed 22 Jul 2020

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Andrew Andrew 8 34 26
Runner Up A Grade Dallas Sampson 6 37 31
Winner B Grade Janelle Doyle 12 41 29
Runner Up B Grade Bruce Berry 13 43 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Liz Thomas      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Bruce Berry      
Long Drive 5th A Grade Andrew Andrew      
Long Drive 4th B Grade Gayle Inkster      
 

Competition Sun 19 Jul 2020

Stroke Event

Field : 44

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Zac Menolotto 2 30 28
Runner Up A Grade Peter Doyle 9 38 29
Winner B Grade Natasha Menolotto 27 50 23
Runner Up B Grade Jeff Watson 11 39 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Peter Doyle      
N.T.P : 2nd All Zac Menolotto      
N.T.P : 9th All Rocky Sampson      
Long Drive 5th A Grade Craig Simmons      
Long Drive 4th B Grade Tom O'Carroll      
Long Drive 4th Ladies Dallas Sampson      
 

Competition Sat 18 Jul 2020

Stroke Event

Field : 49

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Keith Hebei 6 35 29 (ocb)
Runner Up A Grade Meng Leong 6 35 29
Winner B Grade Miranda Richardson 24 49 25
Runner Up B Grade Liz Thomas 14 40 26
N.T.P : 1st All Moe Muksin      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Ben Walker      
Long Drive 5th A Grade Tim Hoyle      
Long Drive 4th B Grade Russell Simpson      
 

Chook Run Thu 16 Jul 2020

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Steve McCoy 16 41 25
Runner Up All Dave Edwards 9 36 27
N.T.P : 1st All Trevor Oost      
N.T.P : 9th All Mitch Smith      
 

Ladies Competition Thu 16 Jul 2020

Stroke Event

Field : 23

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Julie Quang 22 49 27
Runner Up All Sandra Allen 14 42 28
N.T.P : 1st All Moana Gangloff      
N.T.P : 2nd All Ernestine Woo      
N.T.P : 9th All Madeline Chow      
Long Drive 5th A Grade Mary Lindsay-Smith      
Long Drive 4th B Grade Julie Quang      
 

Competition Wed 15 Jul 2020

Stroke Event

Field : 29

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Phil Thompson 7 37 30
Runner Up A Grade Gordon Hassett 6 37 31
Winner B Grade John Davidson 14 41 27
Runner Up B Grade Bruce Berry 14 44 30
N.T.P : 1st All Bruce Berry      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Norm Lee      
Long Drive 5th A Grade Richard Klemm      
Long Drive 4th B Grade John Schrauwen      
 

Competition Sun 29 Mar 2020

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jason Grimley 4 31 28
Runner Up A Grade Mick Luafutu 4 33 29
Winner B Grade Jay Worton 14 37 23
Runner Up B Grade Libby Paholski 15 45 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Mick Luafutu (Hole in One)      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade        
Long Drive 4th B Grade        
 

Competition Sat 28 Mar 2020

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Angelo Elape 9 36 27
Runner Up A Grade Jason Grimley 3 31 28 (ocb)
Winner B Grade Don Yeomans 14 40 26
Runner Up B Grade David Nuroo 10 37 27
N.T.P : 1st All        
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade        
Long Drive 4th B Grade        
 

Chook Run Thu 26 Mar 2020

Stroke Event

Field : 17

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Michael Johnson 11 41 30 (ocb)
Runner Up All Mick Griffin 8 38 30
N.T.P : 1st All        
N.T.P : 9th All        
 

Ladies Competition Thu 26 Mar 2020

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Denise Welsh 13 40 27
Runner Up All Dianne Meiers 9 37 28 (ocb)
N.T.P : 1st All        
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade        
Long Drive 4th B Grade        
 

Competition Wed 25 Mar 2020

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Deb Davidson 25 51 26
Runner Up All Al D'Costa 8 35 27
N.T.P : 1st All Simon Scott      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Graham Kerr      
Long Drive 5th A Grade Peter Doyle      
Long Drive 4th B Grade Geoff Read      
 

Competition Sun 22 Mar 2020

Stroke Event

Field : 32

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Alex Holloway 9 38 29 (ocb)
Runner Up A Grade Dianne Meiers 9 38 29 (ocb)
Winner B Grade Stephen Cowan 15 37 22
Runner Up B Grade David Forsyth 15 42 27
N.T.P : 1st All Kevin Keogh      
N.T.P : 2nd All Craig Simmons      
N.T.P : 9th All Kevin Keogh      
Long Drive 5th A Grade Zac Menolotto      
Long Drive 4th B Grade Stephen Cowan      
Long Drive 4th Ladies Robin McConchie      
 

Competition Sat 21 Mar 2020

Stroke Event

Field : 56

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Victor Lin 4 31 27
Runner Up A Grade Richard Klemm 8 36 28 (ocb)
Winner B Grade Josh Church 12 39 27
Runner Up B Grade

William Wright

10 38 28
N.T.P : 1st All George Chawalczak      
N.T.P : 2nd All Peter Weymouth      
N.T.P : 9th All Peter Smith      
Long Drive 5th A Grade Moe Muksin      
Long Drive 4th B Grade Darius Tng      
 

Chook Run Thu 19 Mar 2020

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All John Adams 10 37 27
Runner Up All Thomas Polume 6 34 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Craig Simmons      
N.T.P : 9th All Thomas Polume      
 

Ladies Competition Thu 19 Mar 2020

Stroke Event

Field : 12

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Madeline Chow 12 43 31 (ocb)
Runner Up All Robin McConchie 10 41 31
N.T.P : 1st All Mary Lindsay-Smith      
N.T.P : 2nd All Paddy Fair      
N.T.P : 9th All Mary Barker      
Long Drive 5th A Grade Mary Lindsay-Smith      
Long Drive 4th B Grade Dawn Spencer      
 

Competition Wed 18 Mar 2020

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Tony Wall 10 36 26
Runner Up All Liz Thomas 15 44 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Barry Waldron      
N.T.P : 2nd All Peter Smith      
N.T.P : 9th All Peter Bradbury      
Long Drive 5th A Grade Rob Beaumont      
Long Drive 4th B Grade Peter Bradbury      
 

Competition Sun 15 Mar 2020

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Tony Wall 11 39 28
Runner Up All Janelle Doyle 12 41 29
N.T.P : 1st All Tony Joyce      
N.T.P : 2nd All Gonzaga Castro      
N.T.P : 9th All Vicki Wall      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Jason Li      
Long Drive 4th Ladies Robin McConchie      
 

Page 6 of 9