Ladies Competition Thu 31 Oct 2019

Stroke Event

Field : 20

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Mary Lindsay-Smith 13 40 27 (ocb)
Runner Up All Margaret Cullen 11 38 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Dallas Sampson      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Helen Brunner      
Long Drive 5th A Grade Dallas Sampson      
Long Drive 4th B Grade Julie Quang      
 

Competition Wed 30 Oct 2019

Stroke Event

Field : 39

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Col Liesegang 4 29 25
Runner Up A Grade Al D'Costa 7 35 28
Winner B Grade Ron Vaughan 16 39 23
Runner Up B Grade Peter Smith 11 36 25 (ocb)
N.T.P : 1st All Peter Smith      
N.T.P : 2nd All Graham Kerr      
N.T.P : 9th All Rob Beaumont      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Russell Simpson      
 

Competition Sun 27 Oct 2019

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jason Grimley 4 33 29 (ocb)
Runner Up A Grade Simon Scott 2 31 29
Winner B Grade Steven Tait 13 41 28
Runner Up B Grade Jacqueline Sorensen 10 40 30 (ocb)
N.T.P : 1st All John Cernik      
N.T.P : 2nd All Simon Scott      
N.T.P : 9th All Murray Charles      
Long Drive 5th A Grade Kevin Keogh      
Long Drive 4th B Grade Gayle Inkster      
Long Drive 4th Ladies Robin McConchie      
 

Competition Sat 26 Oct 2019

Stroke Event

Field : 53

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Norman Lee 5 33 28
Runner Up A Grade Frank Lovett 9 39 30 (ocb)
Winner B Grade Anna Hebron 15 41 26
Runner Up B Grade Warren Moss 18 46 28
N.T.P : 1st All Mick Jakl      
N.T.P : 2nd All Richard Klemm      
N.T.P : 9th All Kevin Dodd      
Long Drive 5th A Grade John Weatherley      
Long Drive 4th B Grade Tony Daugalis      
 

Chook Run Thu 24 Oct 2019

Stroke Event

Field : 26

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Connor Hicks 8 36 28
Runner Up All Bev Hocker 10 39 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Connor Hicks      
N.T.P : 9th All John Fleming      
 

Ladies Competition Thu 24 Oct 2019

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Margo Deane 12 39 27
Runner Up All Lesley Oakes 10 39 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Jan Phillips      
N.T.P : 2nd All Pearl Moody      
N.T.P : 9th All Pearl Moody      
Long Drive 5th A Grade Sandra Allen      
Long Drive 4th B Grade Dawn Spencer      
 

Competition Wed 23 Oct 2019

Stroke Event

Field : 45

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Darryl Wilson 8 37 29
Runner Up A Grade Len Nauer 5 35 30 (ocb)
Winner B Grade Barry Waldron 12 39 27
Runner Up B Grade Julian Bedford 12 40 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Nick Aniftos      
N.T.P : 2nd All Phil Thompson      
N.T.P : 9th All Barry Waldron      
Long Drive 5th A Grade Rob Beaumont      
Long Drive 4th B Grade Peter Bradbury      
 

Final Round Club Championship Sun 20 Oct 2019

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Al D'Costa 7 35 28
Runner Up A Grade Richard Klemm 8 38 29 (ocb)
Winner B Grade Gayle Inkster 10 38 28
Runner Up B Grade Dianne Meiers 12 41 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Dianne Meiers      
N.T.P : 2nd All Chris Stahlhut      
N.T.P : 9th All Chris Stahlhut      
Long Drive 5th A Grade Kev Keogh      
Long Drive 4th B Grade Howard Posner      
Long Drive 4th Ladies Robin McConchie      
 

Final Round Club Championship Sat 19 Oct 2019

Stroke Event

Field : 49

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Gordon Hassett 8 34 26 (ocb)
Runner Up A Grade Merv Dunford 6 32 26
Winner B Grade Sunny Lo 10 38 28
Runner Up B Grade Liz Thomas 13 42 29
N.T.P : 1st All Tony Guinan      
N.T.P : 2nd All Merv Dunford      
N.T.P : 9th All Tommy Gress      
Long Drive 5th A Grade Mick Luafutu      
Long Drive 4th B Grade Tommy Gress      
 

Chook Run Thu 17 Oct 2019

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Ian Taylor 11 39 28 (ocb)
Runner Up All Troy Baker 16 44 28
N.T.P : 1st All Norman Lee      
N.T.P : 9th All Rob Andrews      
 

2nd Round Club Championship Thu Ladies Stroke 17 Oct 2019

Stroke Event

Field : 26

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Cathy Lui 14 40 26
Runner Up All Helen Brunner 14 41 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Paddy Fair      
N.T.P : 2nd All Sandra Allen      
N.T.P : 9th All Helen Brunner      
Long Drive 5th A Grade Helen Brunner      
Long Drive 4th B Grade Deb Davidson      
 

Final Round Club Championship Wed 16 Oct 2019

Stroke Event

Field : 44

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Norm Lee 6 34 28
Runner Up A Grade Peter Ellis 9 38 29
Winner B Grade Julian Bedford 12 39 27
Runner Up B Grade Vicki Wall 12 40 28
N.T.P : 1st All Nick Aniftos      
N.T.P : 2nd All Bill Davis      
N.T.P : 9th All Nick Aniftos      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Barry Waldron      
 

1st Round Club Championship Sun 13 Oct 2019

Stroke Event

Field : 43

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jose Alnas 6 33 27
Runner Up A Grade Rob Beaumont 3 33 30
Winner B Grade Gayle Inkster 11 39 28
Runner Up B Grade Stephen Cowan 17 46 29
N.T.P : 1st All Tony Belous      
N.T.P : 2nd All Rob Beaumont      
N.T.P : 9th All Jose Alnas      
Long Drive 5th A Grade Geoff Briffa      
Long Drive 4th B Grade Tony Wall      
Long Drive 4th Ladies Robin McConchie      
 

1st Round Club Championship Sat 12 Oct 2019

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Alan Wells 8 37 29 (ocb)
Runner Up All Tony Ashworth 12 41 29
N.T.P : 1st All Jason Grimley      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Jason Grimley      
Long Drive 5th A Grade Gordon Hassett      
Long Drive 4th B Grade Sunny Lo      
 

Chook Run Thu 10 Oct 2019

Stroke Event

Field : 26

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Steve McCoy 14 41 27
Runner Up All Geoff Briffa 8 37 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Craig Simmons      
N.T.P : 9th All Sam Robinson      
 

1st Round Club Championship Thu Ladies 10 Oct 2019

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Pearl Moody 10 37 27
Runner Up All Helen Brunner 14 43 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Moana Gangloff      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Marg LeBrocque      
Long Drive 5th A Grade Marg Cullen      
Long Drive 4th B Grade Dawn Spencer      
 

1st Round Club Championship Wed 9 Oct 2019

Stroke Event

Field : 49

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Peter Donaldson 5 32 27
Runner Up A Grade Darryl Wilson 9 38 29 (ocb)
Winner B Grade Leonie O'Carroll 20 45 25
Runner Up B Grade Ron Vaughn 16 44 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Ron Vaughn      
N.T.P : 2nd All Rob Beaumont      
N.T.P : 9th All Graham Kerr      
Long Drive 5th A Grade Rob Beaumont      
Long Drive 4th B Grade Ron Vaughn      
 

Monthly Medal Sun 6 Oct 2019

Stroke Event

Field : 39

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Dallas Sampson 8 35 27
Runner Up A Grade Simon Scott 2 30 28 (ocb)
Winner B Grade Gordon Harris 13 39 26
Runner Up B Grade Libby Paholski 15 42 27
N.T.P : 1st All Matt Wolski      
N.T.P : 2nd All Howard Posner      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Chris Stahlhut      
Long Drive 4th B Grade Dianne Meiers      
Long Drive 4th Ladies Gayle Inkster      
Putts All R.Klemm / S.Scott (12)      
 

Monthly Medal Sat 5 Oct 2019

Stroke Event

Field : 42

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Alan Wells 9 35 26
Runner Up A Grade Graham O'Brien 9 37 28 (ocb)
Winner B Grade Manuel Lumayag 12 38 26
Runner Up B Grade Bev Hocker 11 39 28
N.T.P : 1st All Alan Wells      
N.T.P : 2nd All Mike Horner      
N.T.P : 9th All Bev Hocker      
Long Drive 5th A Grade Johnny Fernandez      
Long Drive 4th B Grade Justin Spinks      
Putts All Sunny Lo (12)      
 

Chook Run Thu 3 Oct 2019

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Ethan McCoy 5 32 27 (ocb)
Runner Up All Andrew Miner 11 38 27
N.T.P : 1st All Richard Baptist      
N.T.P : 9th All Craig Simmons      
 

Page 3 of 13