Members Results - Golf 2020

Stroke Event

Field : 12

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Denise Welsh 13 42 29
Runner Up All Pearl Moody 11 41 30
N.T.P : 1st All Paddy Fair      
N.T.P : 2nd All Denise Welsh      
N.T.P : 9th All Robin McConchie      
Long Drive 5th A Grade Robin McConchie      
Long Drive 4th B Grade Julie Quang      
 

Stroke Event

Field : 42

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Nick Aniftos 5 34 29
Runner Up A Grade David McDonald 7 37 30
Winner B Grade Barry Waldron 12 41 29
Runner Up B Grade Colin Edwards 12 42 30
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 2nd All Phil Thompson      
N.T.P : 9th All Phil Thompson      
Long Drive 5th A Grade Gordon Hasett      
Long Drive 4th B Grade Barry Waldron      
 

Stroke Event

Field : 32

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Robin McConchie 9 40 31 (ocb)
Runner Up A Grade Chris Stahlhut 5 36  31
Winner B Grade Jason Li 12 39 27
Runner Up B Grade Ben Tombling 11 39 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Dianne Meiers      
N.T.P : 2nd All John Cernik      
N.T.P : 9th All Richard Klemm      
Long Drive 5th A Grade Sam Robinson      
Long Drive 4th B Grade Stephen Cowan      
Long Drive 4th Ladies Fiona Burt      
 

Stroke Event

Field : 25

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Peter Jones 7 34 27 (ocb)
Runner Up All Connor Hicks 8 35 27
N.T.P : 1st All Steve McCoy      
N.T.P : 9th All Mick Griffin      
 

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Pearl Moody 11 41 30
Runner Up All Sue Swords 10 41 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Annette Donaldson      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Di Meiers      
Long Drive 4th B Grade Leonie O'Carroll      
 

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Peter Smith 9 38 29
Runner Up A Grade Geoff Read 9 39 30 (ocb)
Winner B Grade Col Edwards 14 39 25
Runner Up B Grade Julian Bedford 13 42 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Julian Bedford      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Tim O'Carroll      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Col Edwards      
 

Stroke Event

Field : 53

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Col Liesegang 4 31 27
Runner Up A Grade  Murray Charles 7 35 28
Winner B Grade Dianne Meiers 10 37 27
Runner Up B Grade Stephen Cowan 17 46 29
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 2nd All Al D'Costa      
N.T.P : 9th All Jose Alnas      
Long Drive 5th A Grade Geoff Briffa      
Long Drive 4th B Grade Jeff Watson      
Long Drive 4th Ladies Harriet Posner      
 

Stroke Event

Field : 57

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Phillip Oh 9 37 28
Runner Up A Grade George Chawalczak 5 34 29
Winner B Grade Tommy Do 13 39 26
Runner Up B Grade John Cernik 11 38 27
N.T.P : 1st All Gonzaga Castro      
N.T.P : 2nd All Graham Wilson      
N.T.P : 9th All Phillip Oh      
Long Drive 5th A Grade Phillip Oh      
Long Drive 4th B Grade Manuel Lumayag      
 

Stroke Event

Field : 29

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Wes Jones 8 32 24
Runner Up All Chee Wong 10 37 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Mick Adams      
N.T.P : 9th All Geoff Briffa      
 

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Helen Charlton 13 37 24
Runner Up All Paddy Fair 8 36 28
N.T.P : 1st All Paddy Fair      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Paddy Fair      
Long Drive 5th A Grade Paddy Fair      
Long Drive 4th B Grade Mary Barker      
 

Page 5 of 6

Private Lessons

Richard Gompels  

 

1/2 Hour - $60

1 Hour - $100

*Limited Offer - Purchase 2 x Half hour lessons

Get a third Lesson FREE

(Normally $180)

logo-oxley-golf-complex

Pro Shop

proshop

lamkin