Members Results - Golf 2020

Stroke Event

Field : 23

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Norman Lee 6 34 28
Runner Up All George Chawalczak 5 35 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Rob Beaumont      
N.T.P : 2nd All Ben Walker      
N.T.P : 9th All Gonzaga Castro      
Long Drive 5th A Grade Rob Beaumont      
Long Drive 4th B Grade Russell Simpson      
 

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Rob Bruce 8 35 27
Runner Up A Grade Bill Davis 5 34 29 (ocb)
Winner B Grade Vicki Wall 13 39 26
Runner Up B Grade Russell Simpson 12 39 27
N.T.P : 1st All Janelle Doyle      
N.T.P : 2nd All Rob Beaumont      
N.T.P : 9th All Bill Davis      
Long Drive 5th A Grade Colin Liesgang      
Long Drive 4th B Grade Colin Edwards      
 

Stroke Event

Field : 39

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Peter Donaldson 5 34 29 (ocb)
Runner Up A Grade Dallas Sampson 7 36 29
Winner B Grade Janelle Doyle 13 40 27
Runner Up B Grade Fiona Burt 15 45 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Kevin Keogh      
N.T.P : 2nd All Tim O'Carroll      
N.T.P : 9th All Peter Donaldson      
Long Drive 5th A Grade John Cernik      
Long Drive 4th B Grade Gayle Inkster      
Long Drive 4th Ladies Robin McConchie      
Putts All J.Doyle / S.Robinson (12)      
 

Stroke Event

Field : 55

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Mick Luafutu 5 33 28 (ocb)
Runner Up A Grade Tim Hoyle 5 33 28 (ocb)
Winner B Grade Allan Commerford 16 38 22
Runner Up B Grade Bud Ryan 11 34 23
N.T.P : 1st All Angelo Elape      
N.T.P : 2nd All Tim Hoyle      
N.T.P : 9th All Mick Luafutu      
Long Drive 5th A Grade Victor Lin      
Long Drive 4th B Grade Wayne Armstrong      
Putts All Bud Ryan (10)      
 

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Alan Clifford 8 36 28
Runner Up All Thomas Polume 7 36 29
N.T.P : 1st All Geoff Conaghan      
N.T.P : 9th All        
 

Stroke Event

Field : 20

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Margaret Cullen 11 39 28
Runner Up All Mary Lindsay-Smith 12 41 29
N.T.P : 1st All Paddy Fair      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Margaret Cullen      
Long Drive 5th A Grade Mary Lindsay-Smith      
Long Drive 4th B Grade Mary Walsh      
 

Stroke Event

Field : 44

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Col Liesegang 3 33 30
Runner Up A Grade Nick Aniftos 5 37 32
Winner B Grade Bruce Berry 17 42 25
Runner Up B Grade Annette Donaldson 12 38 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Tony Joyce      
N.T.P : 2nd All Simon Scott      
N.T.P : 9th All Norman Lee      
Long Drive 5th A Grade Norman Lee      
Long Drive 4th B Grade Tony Joyce      
 

Stroke Event

Field : 37

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Simon Scott 2 30 28 (ocb)
Runner Up A Grade Geoff Briffa 7 35 28
Winner B Grade Stephen Cowan 16 41 25
Runner Up B Grade David Forsyth 15 41 26
N.T.P : 1st All Kevin Keogh      
N.T.P : 2nd All Jason Grimley      
N.T.P : 9th All Gonzaga Castro      
Long Drive 5th A Grade Rob Beaumont      
Long Drive 4th B Grade Jason Li      
Long Drive 4th Ladies Dallas Sampson      
 

Stroke Event

Field : 45

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Gonzaga Castro 5 33 28
Runner Up A Grade Thor Bostrom 9 38 29
Winner B Grade Tommy Gress 10 39 29 (ocb)
Runner Up B Grade Mike Millard 10 39 29
N.T.P : 1st All Paul Miller      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Alvin Sia      
Long Drive 5th A Grade George Chawalczak      
Long Drive 4th B Grade Fraser Dawson      
 

Stroke Event

Field : 16

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Michael Johnson 13 42 29
Runner Up All Col Liesegang 4 34 30
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Geoff Briffa      
 

Page 4 of 6

Private Lessons

Richard Gompels  

 

1/2 Hour - $60

1 Hour - $100

*Limited Offer - Purchase 2 x Half hour lessons

Get a third Lesson FREE

(Normally $180)

logo-oxley-golf-complex

Pro Shop

proshop

lamkin