Members Results - Golf 2020

Stroke Event

Field : 45

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Geoff Briffa 7 34 27
Runner Up A Grade Sam Robinson 8 36 28
Winner B Grade Peter Jackson 16 40 24
Runner Up B Grade Mike Alai 11 36 25
N.T.P : 1st All David Goodsell      
N.T.P : 2nd All Steven Tait      
N.T.P : 9th All Mike Alai      
Long Drive 5th A Grade Gonzaga Castro      
Long Drive 4th B Grade Jill Watson      
Long Drive 4th Ladies Robin McConchie      
Putts All Gayle Inkster (10)      
 

Stroke Event

Field : 55

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Norm Lee 6 33 27
Runner Up A Grade Shiv Raj 8 36 28
Winner B Grade Alvin Sia 10 36 26 (ocb)
Runner Up B Grade Warren Moss 19 45 26
N.T.P : 1st All Thor Bostrom      
N.T.P : 2nd All Shiv Raj      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Moe Muksin      
Long Drive 4th B Grade Any Roussos      
 

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Trevor Oost 13 40 27
Runner Up All Ken Hazell 6 35 29
N.T.P : 1st All Simon Scott      
N.T.P : 9th All Ken Hazell      
 

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Kathy McMonagle 15 43 28
Runner Up All Helen Charlton 12 43 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Robin McConchie      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Paddy Fair      
Long Drive 5th A Grade Mags Bazley      
Long Drive 4th B Grade  Mary Walsh      
 

Stroke Event

Field : 42

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Geoff Conaghan 9 36 27
Runner Up A Grade Simon Scott 3 32 29
Winner B Grade Barry Waldron 12 40 28
Runner Up B Grade Russell Simpson 11 42 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Rob Beaumont      
N.T.P : 2nd All Geoff Conaghan      
N.T.P : 9th All Graham Kerr      
Long Drive 5th A Grade Rob Beaumont      
Long Drive 4th B Grade Barry Waldron      
 

Stroke Event

Field : 39

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade John Cernik 9 39 30 (ocb)
Runner Up A Grade Kev Keogh Scr 30 30
Winner B Grade Jill Watson 13 42 29
Runner Up B Grade Julian Bedford 12 43 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Murray Charles      
N.T.P : 2nd All Bronwyn Gregg      
N.T.P : 9th All Craig Simmons      
Long Drive 5th A Grade Victor Lin      
Long Drive 4th B Grade Jason Li      
Long Drive 4th Ladies Steph Corless      
 

Stroke Event

Field : 47

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Kate O'Neill 9 37 28
Runner Up A Grade Alan Wells 9 38 29 (ocb)
Winner B Grade Julian Bedford 13 40 27
Runner Up B Grade Fraser Dawson 14 42 28
N.T.P : 1st All Simon Scott      
N.T.P : 2nd All Bob Miller      
N.T.P : 9th All Shiv Raj      
Long Drive 5th A Grade Peter Bradbury      
Long Drive 4th B Grade Tommy Gress      
 

Stroke Event

Field : 25

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Michael Johnson 13 38 25
Runner Up All Ken Hazell 7 35 28
N.T.P : 1st All Geoff Briffa      
N.T.P : 9th All Rod Nixon-Smith      
 

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Vicki Wall 12 39 27
Runner Up All Sue See 13 43 30
N.T.P : 1st All Cathy Lui      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Pearl Moody      
Long Drive 5th A Grade Robin McConchie      
Long Drive 4th B Grade Mary Walsh      
 

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Col Liesegang 3 34 31 (ocb)
Runner Up A Grade Peter Donaldson 5 36 31 (ocb)
Winner B Grade Bruce Berry 15 43 28
Runner Up B Grade Colin Edwards 11 41 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Annette Donaldson      
N.T.P : 2nd All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Gordon Hassett      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Tony Wall      
 

Page 3 of 6

Private Lessons

Richard Gompels  

 

1/2 Hour - $60

1 Hour - $100

*Limited Offer - Purchase 2 x Half hour lessons

Get a third Lesson FREE

(Normally $180)

logo-oxley-golf-complex

Pro Shop

proshop

lamkin