Members Results - Golf 2020

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Tony Wall 11 39 28
Runner Up All Janelle Doyle 12 41 29
N.T.P : 1st All Tony Joyce      
N.T.P : 2nd All Gonzaga Castro      
N.T.P : 9th All Vicki Wall      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Jason Li      
Long Drive 4th Ladies Robin McConchie      
 

Stroke Event

Field : 13

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Kate O'Neill 9 37 28
Runner Up All Sean Brown 16 45 29
N.T.P : 1st All Don Yeomans      
N.T.P : 2nd All Peter Smith      
N.T.P : 9th All Rob Beaumont      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Tommy Gress      
 

Stroke Event

Field : 25

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Alex Holloway 9 38 29
Runner Up All Craig Simmons 1 31 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Mick Griffin      
N.T.P : 9th All Peter Jones      
 

Stroke Event

Field : 21

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Marie Neilan 12 42 30
Runner Up All Pearl Moody 11 42 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Pearl Moody      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Denise Welsh      
Long Drive 4th B Grade Julie Quang      
 

Stroke Event

Field : 27

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Nick Aniftos 5 37 32 (ocb)
Runner Up A Grade Norm Lee 5 37 32 (ocb)
Winner B Grade Julian Bedford 13 44 31
Runner Up B Grade Don Yeomans 14 46 32
N.T.P : 1st All Simon Scott      
N.T.P : 2nd All Rob Beaumont      
N.T.P : 9th All Nick Aniftos      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Paul Curnow      
 

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Alex Holloway 9 38 29
Runner Up A Grade Bronwyn Gregg 8 38 30 (ocb)
Winner B Grade Adam McGregor 17 43 26
Runner Up B Grade Adrian Chapman 19 46 27
N.T.P : 1st All Ben Walker      
N.T.P : 2nd All Kev Keogh      
N.T.P : 9th All Angela Cattana      
Long Drive 5th A Grade Tim Hoyle      
Long Drive 4th B Grade Tony Wall      
Long Drive 4th Ladies Angela Cattana      
 

Stroke Event

Field : 59

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Rob Nuroo 9 35 26
Runner Up A Grade Shiv Raj 7 35 28 (ocb)
Winner B Grade Wayne Armstrong 10 37 27
Runner Up B Grade Warren Moss 17 46 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Graham O'Brien      
N.T.P : 2nd All Mick Luafutu      
N.T.P : 9th All Moe Muksin      
Long Drive 5th A Grade Chris Stahlhut      
Long Drive 4th B Grade Fraser Dawson      
Putts All J.Grimley / N.Lee / T.Hoyle / W. Armstrong / D. Wilson (12)      
 

Stroke Event

Field : 27

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Cameron Briffa 12 35 23
Runner Up All Mike Alai 10 34 24 (ocb)
N.T.P : 1st All Geoff Conaghan      
N.T.P : 9th All Cameron Briffa      
 

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Cathy Lui 13 42 29 (ocb)
Runner Up All Mary Lindsay-Smith 12 41 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Sue See      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Kate O'Neill      
Long Drive 5th A Grade Magz Bazley      
Long Drive 4th B Grade Dawn Spencer      
Putts All Helen Brunner (13)      
 

Stroke Event

Field : 45

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Graham Leighton 9 37 28
Runner Up A Grade Frank Lovett 8 37 29 (ocb)
Winner B Grade Bruce Berry 15 41 26
Runner Up B Grade Barry Waldron 11 39 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Geoff Read      
N.T.P : 2nd All Simon Scott      
N.T.P : 9th All Mike Alai      
Long Drive 5th A Grade Peter Smith      
Long Drive 4th B Grade Mike Alai      
Putts All G.Leighton / N.Aniftos (12)      
 

Page 2 of 6

Private Lessons

Richard Gompels  

 

1/2 Hour - $60

1 Hour - $100

*Limited Offer - Purchase 2 x Half hour lessons

Get a third Lesson FREE

(Normally $180)

logo-oxley-golf-complex

Pro Shop

proshop

lamkin