Members Results - Golf 2020

Stroke Event

Field : 23

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Julie Quang 22 49 27
Runner Up All Sandra Allen 14 42 28
N.T.P : 1st All Moana Gangloff      
N.T.P : 2nd All Ernestine Woo      
N.T.P : 9th All Madeline Chow      
Long Drive 5th A Grade Mary Lindsay-Smith      
Long Drive 4th B Grade Julie Quang      
 

Stroke Event

Field : 29

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Phil Thompson 7 37 30
Runner Up A Grade Gordon Hassett 6 37 31
Winner B Grade John Davidson 14 41 27
Runner Up B Grade Bruce Berry 14 44 30
N.T.P : 1st All Bruce Berry      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Norm Lee      
Long Drive 5th A Grade Richard Klemm      
Long Drive 4th B Grade John Schrauwen      
 

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jason Grimley 4 31 28
Runner Up A Grade Mick Luafutu 4 33 29
Winner B Grade Jay Worton 14 37 23
Runner Up B Grade Libby Paholski 15 45 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Mick Luafutu (Hole in One)      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade        
Long Drive 4th B Grade        
 

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Angelo Elape 9 36 27
Runner Up A Grade Jason Grimley 3 31 28 (ocb)
Winner B Grade Don Yeomans 14 40 26
Runner Up B Grade David Nuroo 10 37 27
N.T.P : 1st All        
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade        
Long Drive 4th B Grade        
 

Stroke Event

Field : 17

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Michael Johnson 11 41 30 (ocb)
Runner Up All Mick Griffin 8 38 30
N.T.P : 1st All        
N.T.P : 9th All        
 

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Denise Welsh 13 40 27
Runner Up All Dianne Meiers 9 37 28 (ocb)
N.T.P : 1st All        
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade        
Long Drive 4th B Grade        
 

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Deb Davidson 25 51 26
Runner Up All Al D'Costa 8 35 27
N.T.P : 1st All Simon Scott      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Graham Kerr      
Long Drive 5th A Grade Peter Doyle      
Long Drive 4th B Grade Geoff Read      
 

Stroke Event

Field : 32

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Alex Holloway 9 38 29 (ocb)
Runner Up A Grade Dianne Meiers 9 38 29 (ocb)
Winner B Grade Stephen Cowan 15 37 22
Runner Up B Grade David Forsyth 15 42 27
N.T.P : 1st All Kevin Keogh      
N.T.P : 2nd All Craig Simmons      
N.T.P : 9th All Kevin Keogh      
Long Drive 5th A Grade Zac Menolotto      
Long Drive 4th B Grade Stephen Cowan      
Long Drive 4th Ladies Robin McConchie      
 

Stroke Event

Field : 56

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Victor Lin 4 31 27
Runner Up A Grade Richard Klemm 8 36 28 (ocb)
Winner B Grade Josh Church 12 39 27
Runner Up B Grade

William Wright

10 38 28
N.T.P : 1st All George Chawalczak      
N.T.P : 2nd All Peter Weymouth      
N.T.P : 9th All Peter Smith      
Long Drive 5th A Grade Moe Muksin      
Long Drive 4th B Grade Darius Tng      
 

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All John Adams 10 37 27
Runner Up All Thomas Polume 6 34 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Craig Simmons      
N.T.P : 9th All Thomas Polume      
 

Page 1 of 6

Private Lessons

Richard Gompels  

 

1/2 Hour - $60

1 Hour - $100

*Limited Offer - Purchase 2 x Half hour lessons

Get a third Lesson FREE

(Normally $180)

logo-oxley-golf-complex

Pro Shop

proshop

lamkin