Members Results - Golf 2017

Ladies Competition Thu 12 Jan 2017

Stroke Event

Field : 15

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Marjorie Burley 15 45 30 (ocb)
Runner Up All Kathy McMonagle 17 47 30
N.T.P : 1st All Moana Gangloff      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Pearl Moody      
Long Drive 4th B Grade Marg Lebrocque      
 

Competition Wed 11 Jan 2017

Stroke Event

Field : 41

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Mike Millard 8 36 28
Runner Up A Grade Viv Duncan 9 38 29 (ocb)
Winner B Grade Jillian Cassidy 10 37 27 (ocb)
Runner Up B Grade Geoff Read 10 37 27
N.T.P : 1st All Meng Leong      
N.T.P : 2nd All Graham Leighton      
N.T.P : 9th All Peter Weymouth      
Long Drive 5th A Grade Anaru Gray      
Long Drive 4th B Grade Peter Smith      
 

Competition Sun 8 Jan 2017

Stroke Event

Field : 43

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Graham Leighton 7 36 29
Runner Up A Grade Andrew Greaves 8 38 30
Winner B Grade Mark Biggs 14 42 28 (ocb)
Runner Up B Grade Julian Jordan 11 39 28
N.T.P : 1st All Tim O'Carroll      
N.T.P : 2nd All David Goodsell      
N.T.P : 9th All Tony Wall      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Julian Jordan      
 

Monthly Medal Sat 7 Jan 2017

Stroke Event

Field : 51

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Anaru Gray 9 32 23
Runner Up A Grade Rob Beaumont 5 33 28 (ocb)
Winner B Grade Jay Luafutu 25 49 24
Runner Up B Grade Peter Smith 11 38 27
N.T.P : 1st All Darryl Wilson      
N.T.P : 2nd All John Weatherley      
N.T.P : 9th All Mal Oakes      
Long Drive 5th A Grade Don Soleta      
Long Drive 4th B Grade William Wright      
Putts All Col Liesegang (10)      
 

Chook Run Thu 5 Jan 2017

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Alex Holloway 12 36 24
Runner Up All Richard Broadbent 11 37 26 (ocb)
N.T.P : 1st All Tim Hoyle      
N.T.P : 9th All Craig Simmons      
 

Ladies Monthly Medal Thu 5 Jan 2017

Stroke Event

Field : 17

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Irene Witham 15 44 29
Runner Up All Aina Johns 13 43 30
N.T.P : 1st All Bev Deutsch      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Alla Brunckhorst      
Long Drive 5th A Grade Margaret Cullen      
Long Drive 4th B Grade Kathy McMonagle      
Putts All Isabel Seeto (13)      
 

Monthly Medal Wed 4 Jan 2017

Stroke Event

Field : 45

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Gordon Hassett 7 34 27
Runner Up A Grade Graham Leighton 8 36 28 (ocb)
Winner B Grade Vicki Wall 12 40 28 (ocb)
Runner Up B Grade Peter Smith 11 39 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Vicki Wall      
N.T.P : 2nd All Peter Smith      
N.T.P : 9th All Tony Wall      
Long Drive 5th A Grade Mike Millard      
Long Drive 4th B Grade Peter Smith      
Putts All Thomas Polume / Kev McMonagle (11)      
 

Monthly Medal Sun 1 Jan 2017

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Liz Thomas 11 41 30
Runner Up All Gordon Harris 15 46 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Gayle Inkster      
N.T.P : 2nd All Al D'Costa      
N.T.P : 9th All Shannon Cuskelly      
Long Drive 5th A Grade Alan Corless      
Long Drive 4th B Grade Jacqueline Sorensen      
Putts All Alan Corless (12)      
 

Page 10 of 10

Private Lessons

Richard Gompels  

 

1/2 Hour - $60

1 Hour - $100

*Limited Offer - Purchase 2 x Half hour lessons

Get a third Lesson FREE

(Normally $180)

logo-oxley-golf-complex

Pro Shop

proshop

lamkin