Members Results - Golf 2018

Chook Run Thu 11 Jan 2018

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Val Campbell 15 43 28
Runner Up All Trevor Oost 11 41 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Mick Griffin      
N.T.P : 9th All Johnny Fernandez      
 

Ladies Competition Thu 11 Jan 2018

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Jan Phillips 13 40 27
Runner Up All Bev Deutsch 14 42 28
N.T.P : 1st All Kathy McMonagle      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Lyn Broadway-Hill      
Long Drive 5th A Grade Paddy Fair      
Long Drive 4th B Grade Julie Osborn      
 

Competition Wed 10 Jan 2018

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Stephen Grimes 7 34 27 (ocb)
Runner Up A Grade Meng Leong 6 33 27
Winner B Grade Barry Waldron 13 38 25
Runner Up B Grade Bill Allingham 12 39 27
N.T.P : 1st All Trevor Campbell      
N.T.P : 2nd All Peter Smith      
N.T.P : 9th All Viv Duncan      
Long Drive 5th A Grade Jeff Watson      
Long Drive 4th B Grade Charles Vaughn      
 

Monthly Medal Sun 7 Jan 2018

Stroke Event

Field : 41

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Peter Doyle 9 36 27
Runner Up A Grade Jeff Watson 8 37 29 (ocb)
Winner B Grade John Berry 10 35 25
Runner Up B Grade Harriet Posner 10 38 28 (ocb)
N.T.P : 1st All David Pichanick      
N.T.P : 2nd All Jason Grimley      
N.T.P : 9th All Andrew Greaves      
Long Drive 5th A Grade David Pichanick      
Long Drive 4th B Grade Richard Klemm      
Long Drive 4th Ladies Steph Corless      
Putts All Wilton Maggio (11)      
 

Monthly Medal Sat 6 Jan 2018

Stroke Event

Field : 67

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Alan Corless 5 31 26 (ocb)
Runner Up A Grade Mick Jakl 9 35 26
Winner B Grade Daz Davies 19 47 28
Runner Up B Grade Wayne Armstrong 10 40 30
N.T.P : 1st All Rob Andrews      
N.T.P : 2nd All Kevin Dodd      
N.T.P : 9th All Alan Ferrif      
Long Drive 5th A Grade Rob Andrews      
Long Drive 4th B Grade Russell Simpson      
Putts All Alan Corless (8)      
 

Ladies Monthly Medal Thu 4 Jan 2018

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Moana Gangloff 16 46 30 (ocb)
Runner Up All Sue See 13 43 30
N.T.P : 1st All Mary Barker      
N.T.P : 2nd All Lesley Oakes      
N.T.P : 9th All Aina Johns      
Long Drive 5th A Grade Dianne Meiers      
Long Drive 4th B Grade Kathy McMonagle      
Putts All Dianne Meiers (13)      
 

Chook Run Thu 4 Jan 2018

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Alex Holloway 10 35 25
Runner Up All Andy Roussos 12 38 26
N.T.P : 1st All Alex Holloway      
N.T.P : 9th All Mitch Smith      
 

Monthly Medal Wed 3 Jan 2018

Stroke Event

Field : 42

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Alf Velm 9 38 29 (ocb)
Runner Up A Grade Gonzaga Castro 4 33 29 (ocb)
Winner B Grade Margaret Cullen 11 41 30
Runner Up B Grade Ray Thomas 11 42 31
N.T.P : 1st All Margaret Cullen      
N.T.P : 2nd All Mick Luafutu      
N.T.P : 9th All Jason Grimley      
Long Drive 5th A Grade Jason Grimley      
Long Drive 4th B Grade Russell Simpson      
Putts All Alan Ferrif (11)      
 

Page 4 of 4

Private Lessons

Richard Gompels  

 

1/2 Hour - $60

1 Hour - $100

*Limited Offer - Purchase 2 x Half hour lessons

Get a third Lesson FREE

(Normally $180)

logo-oxley-golf-complex

Pro Shop

proshop

lamkin