Members Results - Golf 2018

Competition Sat 17 Mar 2018

Stroke Event

Field : 49

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Mick Jakl 8 34 26
Runner Up A Grade Chris Stalhut 5 33 28
Winner B Grade William Wright 10 35 25
Runner Up B Grade Ken Thomson 12 38 26
N.T.P : 1st All Simon Hoadley      
N.T.P : 2nd All Chris Stahlhut      
N.T.P : 9th All Victor LIn      
Long Drive 5th A Grade Simon Hoadley      
Long Drive 4th B Grade Paul Miller      
 

Chook Run Thu 15 Mar 2018

Stroke Event

Field : 16

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All John Adams 16 43 27
Runner Up All Alan Clifford 8 36 28
N.T.P : 1st All Jim Charlton      
N.T.P : 9th All Rod Nixon-Smith      
 

Ladies Competition Thu 15 Mar 2018

Stroke Event

Field : 5

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Madeline Chow 12 45 33
Runner Up All Marjorie Burley 15 51 36
N.T.P : 1st All Kath Gerada      
N.T.P : 2nd All Madeline Chow      
N.T.P : 9th All Robyn Ferrarin      
Long Drive 5th A Grade Madeline Chow      
Long Drive 4th B Grade Judy Mathison      
 

Competition Wed 14 Mar 2018

Stroke Event

Field : 11

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Al D'Costa 8 38 30 (ocb)
Runner Up All Len Nauer 5 35 30
N.T.P : 1st All Len Nauer      
N.T.P : 2nd All Len Nauer      
N.T.P : 9th All Al D'Costa      
Long Drive 5th A Grade Gordon Hassett      
Long Drive 4th B Grade Liz Thomas      
 

Competition Sun 11 Mar 2018

Stroke Event

Field : 12

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Kevin McMonagle 11 42 31
Runner Up All Mark Biggs 12 44 32
N.T.P : 1st All Bill Davis      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Margaret Cullen      
Long Drive 5th A Grade Peter Doyle      
Long Drive 4th B Grade Mark Biggs      
Long Drive 4th Ladies Harriet Posner      
 

Competition Sat 10 Mar 2018

Stroke Event

Field : 14

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Muksin Muksin 6 37 31 (ocb)
Runner Up All Andy Ransom 6 37 31
N.T.P : 1st All        
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Stephen Leflay      
Long Drive 5th A Grade George Chawalczak      
Long Drive 4th B Grade Peter Smith      
 

Chook Run Thu 8 Mar 2018

Stroke Event

Field : 6

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Jason Grimley 4 34 30
Runner Up All Steve McCoy 15 46 31
N.T.P : 1st All        
N.T.P : 9th All Andrew Miner      
 

Ladies Monthly Medal Thu 8 Mar 2018

Stroke Event

Field : 17

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Kate O'Neill 8 42 34
Runner Up All Lesley Oakes 10 46 36 (ocb)
N.T.P : 1st All        
N.T.P : 2nd All Madeline Chow      
N.T.P : 9th All Lesley Dutton      
Long Drive 5th A Grade Kate O'Neill      
Long Drive 4th B Grade Wing Ho      
Putts All Isabel Seeto (13)      
 

Monthly Medal Sun 4 Mar 2018

Stroke Event

Field : 39

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Bill Davis 8 35 27 (ocb)
Runner Up A Grade Murray Charles 8 35 27
Winner B Grade Kathy McMonagle 15 46 31
Runner Up B Grade Harriet Posner 10 42 32 (ocb)
N.T.P : 1st All Alan Corless      
N.T.P : 2nd All Julian Jordan      
N.T.P : 9th All Jillian Cassidy      
Long Drive 5th A Grade Victor Lin      
Long Drive 4th B Grade Nathan McConnell      
Long Drive 4th Ladies Stephanie Corless      
Putts All Col Liesegang (12)      
 

Monthly Medal Sat 3 Mar 2018

Stroke Event

Field : 50

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Muksin Muksin 6 33 27 (ocb)
Runner Up A Grade Victor Lin 5 32 27
Winner B Grade Kevin Dodd 17 48 31 (ocb)
Runner Up B Grade Denver Everton 12 43 31
N.T.P : 1st All Denver Everton (Hole in One)      
N.T.P : 2nd All Stephen Grimes      
N.T.P : 9th All Havelock Everton      
Long Drive 5th A Grade Alan Ferrif      
Long Drive 4th B Grade Angelo Elape      
Putts All Graham Wilson (10)      
 

Private Lessons

Richard Gompels  

 

1/2 Hour - $60

1 Hour - $100

*Limited Offer - Purchase 2 x Half hour lessons

Get a third Lesson FREE

(Normally $180)

logo-oxley-golf-complex

Pro Shop

proshop

lamkin