Competition Sat 26 Aug 2017

Stroke Event

Field : 50

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Merv Dunford 8 38 30
Runner Up A Grade Rob Beaumont 4 35 31 (ocb)
Winner B Grade Bev Hocker 10 38 28
Runner Up B Grade Denver Everton 13 42 29
N.T.P : 1st All Russell Kay      
N.T.P : 2nd All Alan Ferrif      
N.T.P : 9th All Johnny Fernandez      
Long Drive 5th A Grade Rob Beaumont      
Long Drive 4th B Grade Alan Wells      
 

Chook Run Thu 24 Aug 2017

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Trevor Oost 11 41 30 (ocb)
Runner Up All Tim Hoyle 5 35 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Andrew Lang      
N.T.P : 9th All Jim Charlton      
 

Ladies Competition Thu 24 Aug 2017

Stroke Event

Field : 23

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Dallas Sampson 9 36 27
Runner Up All Marie Neilan 11 39 28
N.T.P : 1st All Marie Neilan      
N.T.P : 2nd All Marjorie Burley      
N.T.P : 9th All Kathy McMonagle      
Long Drive 5th A Grade Bev Deutsch      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

Competition Wed 23 Aug 2017

Stroke Event

Field : 46

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Col Liesegang 4 32 28
Runner Up A Grade Dallas Sampson 9 38 29
Winner B Grade Rocky Sampson 10 36 26
Runner Up B Grade Bob Hingston 15 42 27
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 2nd All Len Nauer      
N.T.P : 9th All Geoff Read      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Tony Wall      
 

Competition Sun 20 Aug 2017

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Kathy McMonagle 17 43 26
Runner Up All Mikaele Alai 12 41 29
N.T.P : 1st All Gonzga Castro      
N.T.P : 2nd All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Adam Singleton      
Long Drive 5th A Grade Ed Van Haeften      
Long Drive 4th B Grade Adam Singleton      
Long Drive 4th Ladies Angela Cattana      
 

Competition Sat 19 Aug 2017

Stroke Event

Field : 17

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Tony Guinan 12 41 29
Runner Up All Rob Beaumont 4 35 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Palitha Abeyasinghe      
N.T.P : 2nd All Merv Dunford      
N.T.P : 9th All Chris Ferguson      
Long Drive 5th A Grade Chris Ferguson      
Long Drive 4th B Grade Alan Wells      
 

Chook Run Thu 17 Aug 2017

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Mick Griffin 9 35 26
Runner Up All Ken Chow 10 38 28
N.T.P : 1st All Ken Hazell      
N.T.P : 9th All Mick Griffin (Hole in One)      
 

Ladies Competition Thu 17 Aug 2017

Stroke Event

Field : 11

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Lesley Oakes 14 40 26
Runner Up All Jan Phillips 13 43 30
N.T.P : 1st All Bev Deutsch      
N.T.P : 2nd All Kathy McMonagle      
N.T.P : 9th All Marie Neilan      
Long Drive 5th A Grade Paddy Fair      
Long Drive 4th B Grade Jill Watson      
 

Competition Wed 16 Aug 2017

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Geoff Read 10 36 26
Runner Up All Jeff Watson 8 37 29
N.T.P : 1st All Dallas Sampson      
N.T.P : 2nd All Jason Grimley      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Stephen Leflay      
Long Drive 4th B Grade Stephen Stuart      
 

Competition Sun 13 Aug 2017

Stroke Event

Field : 34

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Simon Hoadley 7 34 27
Runner Up A Grade Shaun Watson 8 37 29 (ocb)
Winner B Grade Vicki Wall 13 42 29
Runner Up B Grade Howard Posner 10 40 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Kevin McMonagle      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Victor Lin      
Long Drive 5th A Grade Graham Kerr      
Long Drive 4th B Grade Adam Singleton      
Long Drive 4th Ladies Harriet Posner      
 

Page 10 of 26