Competition Sat 23 Sep 2017

Stroke Event

Field : 51

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade George Chawalczak 6 32 26
Runner Up A Grade Col Liesegang 3 30 27
Winner B Grade Daz Davies 20 48 28 (ocb)
Runner Up B Grade Denver Everton 12 40 28
N.T.P : 1st All Richard Just      
N.T.P : 2nd All Graham O'Brien      
N.T.P : 9th All Bill Witteman      
Long Drive 5th A Grade David Smith      
Long Drive 4th B Grade Sunny Lo      
 

Chook Run Thu 21 Sep 2017

Stroke Event

Field : 31

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Col Liesegang 4 32 28
Runner Up All Steve McCoy 15 45 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Steve McCoy      
 

Ladies Competition Thu 21 Sep 2017

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Lesley Dutton 14 35 21
Runner Up All Madeline Chow 13 41 2 (ocb)
N.T.P : 1st All Dallas Sampson      
N.T.P : 2nd All Lesley Dutton      
N.T.P : 9th All Marie Neilan      
Long Drive 5th A Grade Dallas Sampson      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

Competition Wed 20 Sep 2017

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Col Liesegang 4 33 29 (ocb)
Runner Up A Grade Graham Leighton 8 37 29
Winner B Grade Vicki Wall 12 41 29
Runner Up B Grade Dianne Meiers 12 42 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Johnny Fernandez      
N.T.P : 2nd All Peter Ellis      
N.T.P : 9th All Len Nauer      
Long Drive 5th A Grade Graham Leighton      
Long Drive 4th B Grade Tony Wall      
 

Competition Sun 17 Sep 2017

Stroke Event

Field : 26

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Richard Klemm 9 39 30 (ocb)
Runner Up A Grade Graham Leighton 8 38 30
Winner B Grade Margaret Cullen 13 39 26
Runner Up B Grade Jaqueline Sorensen 11 40 29
N.T.P : 1st All Tony Belous      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Shaun Watson      
Long Drive 5th A Grade Jason Grimley      
Long Drive 4th B Grade Peter Doyle      
Long Drive 4th Ladies Jill Watson      
 

Competition Sat 16 Sep 2017

Stroke Event

Field : 55

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Mick Luafutu 6 29 23
Runner Up A Grade Andy Ransom 5 32 27
Winner B Grade Mick Jakl 10 36 26
Runner Up B Grade Peter Hendrix 11 38 27
N.T.P : 1st All Peter Hendrix      
N.T.P : 2nd All Richard Klemm      
N.T.P : 9th All Alan Ferrif      
Long Drive 5th A Grade Victor Lin      
Long Drive 4th B Grade William Wright      
 

Chook Run Thu 14 Sep 2017

Stroke Event

Field : 26

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Peter Jones 7 34 27
Runner Up All Wes Jones 8 38 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Peter Jones      
N.T.P : 9th All Andrew Miner      
 

Ladies Competition Thu 14 Sep 2017

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Irene Witham 14 42 28
Runner Up All Annette Donaldson 14 43 29
N.T.P : 1st All Dallas Sampson      
N.T.P : 2nd All Kath Gerada      
N.T.P : 9th All Madeline Chow      
Long Drive 5th A Grade Madeline Chow      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

Competition Wed 13 Sep 2017

Stroke Event

Field : 45

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Viv Duncan 9 35 26
Runner Up A Grade Gordon Hassett 7 34 27
Winner B Grade Bill Allingham 12 41 29 (ocb)
Runner Up B Grade George Garside 13 42 29
N.T.P : 1st All Stephen Leflay      
N.T.P : 2nd All Dianne Meiers      
N.T.P : 9th All Bill Allingham      
Long Drive 5th A Grade Stephen Leflay      
Long Drive 4th B Grade Peter Smith      
 

Competition Sun 10 Sep 2017

Stroke Event

Field : 27

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Mark DeJonge 8 36 28
Runner Up A Grade Al D'Costa 7 37 30
Winner B Grade Janelle Doyle 13 41 28
Runner Up B Grade Kathy McMonagle 16 45 29
N.T.P : 1st All Mark DeJonge      
N.T.P : 2nd All Dallas Sampson      
N.T.P : 9th All Jeff Watson      
Long Drive 5th A Grade Mark DeJonge      
Long Drive 4th B Grade Julian Jordan      
Long Drive 4th Ladies Dallas Sampson      
 

Page 8 of 26