2nd Round Club Championship Sun 22 Oct 2017

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Stephen Stuart 13 43 30 (ocb)
Runner Up All Jesse Pouesi 9 39 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Andrew Greaves      
N.T.P : 2nd All Andrew Freaves      
N.T.P : 9th All Wayne Armstrong      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade        
Long Drive 4th Ladies Dallas Sampson      
 

2nd Round Club Championship Sat 21 Oct 2017

Stroke Event

Field : 29

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Ben Walker 6 37 31
Runner Up A Grade Gonzaga Castro 5 37 32
Winner B Grade William Wright 10 39 29
Runner Up B Grade Mike Loftus 10 40 30
N.T.P : 1st All Tim Hoyle      
N.T.P : 2nd All Peter Smith      
N.T.P : 9th All Norman Lee      
Long Drive 5th A Grade Victor Lin      
Long Drive 4th B Grade        
 

Chook Run Thu 19 Oct 2017

Stroke Event

Field : 16

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Zac Menolotto 3 30 27
Runner Up All Mitch Smith +1 28 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Mitch Smith      
N.T.P : 9th All Ken Chow      
 

Ladies 2nd Round Club Championship Thu 19 Oct 2017

Stroke Event

Field : 12

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Bev Deutsch 14 45 31
Runner Up All Marjorie Burley 16 48 32
N.T.P : 1st All Bev Deutsch      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Pearl Moody      
Long Drive 5th A Grade Vicki Wall      
Long Drive 4th B Grade Judy Mathison      
 

1st Round Club Championship Sun 15 Oct 2017

Stroke Event

Field : 7

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Andrew Greaves 10 41 31 (ocb)
Runner Up All Mitch Smith +1 30 31
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 2nd All Levis Menolotto      
N.T.P : 9th All Mitch Smith      
Long Drive 5th A Grade Levis Menolotto      
Long Drive 4th B Grade Julian Jordan      
 

1st Round Club Championship Sat 14 Oct 2017

Stroke Event

Field : 59

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Ben Walker 7 33 26
Runner Up A Grade Shiv Raj 8 35 27
Winner B Grade Alan Wells 10 38 28 (ocb)
Runner Up B Grade Paul Miller 11 39 28
N.T.P : 1st All Osmo Turtianen      
N.T.P : 2nd All Jason Grimley      
N.T.P : 9th All Julian Bedford      
Long Drive 5th A Grade Stephen Leflay      
Long Drive 4th B Grade William Wright      
 

Chook Run Thu 12 Oct 2017

Stroke Event

Field : 25

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Wes Jones 8 36 28
Runner Up All Ray Cassells 5 35 30
N.T.P : 1st All Peter Jones      
N.T.P : 9th All Ray Cassells      
 

Ladies 1st Round Club Championship Thu 12 Oct 2017

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Pearl Moody 11 37 26
Runner Up All Lyn Broadway-Hill 12 40 28
N.T.P : 1st All Judy Mathison      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Lyn Broadway-Hill      
Long Drive 5th A Grade Marie Neilan      
Long Drive 4th B Grade Mary Barker      
 

1st Round Club Championship Wed 11 Oct 2017

Stroke Event

Field : 43

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tim Hoyle 5 31 26
Runner Up A Grade Dallas Sampson 7 35 28
Winner B Grade George Garside 13 41 28
Runner Up B Grade Osmo Turtianen 11 40 29
N.T.P : 1st All Tim Hoyle      
N.T.P : 2nd All Phil Thompson      
N.T.P : 9th All Tim Hoyle      
Long Drive 5th A Grade Tim Hoyle      
Long Drive 4th B Grade Peter Smith      
 

Competition Sun 8 Oct 2017

Stroke Event

Field : 31

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Col Liesegang 3 33 30 (ocb)
Runner Up A Grade Victor Lin 5 35 30 (ocb)
Winner B Grade Annette Donaldson 14 39 25
Runner Up B Grade Janelle Doyle 12 40 28
N.T.P : 1st All Tony Belous      
N.T.P : 2nd All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Mark Hawken      
Long Drive 4th B Grade Kev McMonagle      
Long Drive 4th Ladies Angela Cattana      
 

Page 6 of 26