Competition Sun 19 Nov 2017

Stroke Event

Field : 32

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Col Liesegang 3 35 32 (ocb)
Runner Up A Grade Victor Lin 5 37 32
Winner B Grade Julian Jordan 11 57 26
Runner Up B Grade Angela Cattana 11 42 31
N.T.P : 1st All Peter Donaldson      
N.T.P : 2nd All Tony Wall      
N.T.P : 9th All Angela Cattana      
Long Drive 5th A Grade Victor Lin      
Long Drive 4th B Grade Julian Jordan      
Long Drive 4th Ladies Jillian Cassidy      
 

Competition Sat 18 Nov 2017

Stroke Event

Field : 36

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Shiv Raj 7 37 30 (ocb)
Runner Up A Grade Anaru Gray 8 38 30 (ocb)
Winner B Grade Suzanne Swords 11 40 29 (ocb)
Runner Up B Grade Tim Thomson 10 39 29
N.T.P : 1st All David Smith      
N.T.P : 2nd All Wayne Armstrong      
N.T.P : 9th All Suzanne Swords      
Long Drive 5th A Grade Anaru Gray      
Long Drive 4th B Grade Denver Everton      
 

Chook Run Thu 16 Nov 2017

Stroke Event

Field : 25

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Bev Hocker 9 35 26
Runner Up All Kel Morrison 15 42 27
N.T.P : 1st All Rod Nixon-Smith      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
 

Ladies Competition Thu 16 Nov 2017

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Denise Welsh 14 43 29
Runner Up All Vicki Wall 12 42 30
N.T.P : 1st All Denise Welsh      
N.T.P : 2nd All Kathy Gerada      
N.T.P : 9th All Margaret Cullen      
Long Drive 5th A Grade Lesley Oakes      
Long Drive 4th B Grade Marg Lebrocque      
 

Competition Wed 15 Nov 2017

Stroke Event

Field : 43

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Gordon Hassett 7 33 26 (ocb)
Runner Up A Grade Merv Dunford 7 33 26
Winner B Grade Mike Horner 11 37 26
Runner Up B Grade Janelle Doyle 12 39 27
N.T.P : 1st All John Schrauwen      
N.T.P : 2nd All Simon Scott      
N.T.P : 9th All Gordon Hassett      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Tim O'Carroll      
 

Competition Sun 12 Nov 2017

Stroke Event

Field : 38

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tony Wall 9 34 25
Runner Up A Grade Tim Hoyle 5 32 27
Winner B Grade Peter Doyle 10 35 25
Runner Up B Grade Anna Hebron 21 47 26
N.T.P : 1st All Sue Swords      
N.T.P : 2nd All Chris Stahlhut      
N.T.P : 9th All Tim Hoyle      
Long Drive 5th A Grade Anaru Gray      
Long Drive 4th B Grade Tim O'Carroll      
Long Drive 4th Ladies Harriet Posner      
 

Competition Sat 11 Nov 2017

Stroke Event

Field : 56

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jose Alnas 6 31 25
Runner Up A Grade Norman Lee 8 35 27
Winner B Grade William Wright 10 35 25
Runner Up B Grade Manuel Lumayag 24 50 26
N.T.P : 1st All Alf Velm      
N.T.P : 2nd All Simon Scott      
N.T.P : 9th All Rob Andrews      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Alan Wells      
 

Chook Run Thu 9 Nov 2017

Stroke Event

Field : 29

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Ray Cassells 5 32 27
Runner Up All Val Campbell 15 43 28
N.T.P : 1st All Luke Young      
N.T.P : 9th All Luke Young      
 

Ladies Competition Thu 9 Nov 2017

Stroke Event

Field : 20

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Kathy Gerada 14 37 23
Runner Up All Lyn Broadway-Hill 12 40 28
N.T.P : 1st All Marie Neilan      
N.T.P : 2nd All Lesley Dutton      
N.T.P : 9th All Dallas Sampson      
Long Drive 5th A Grade Dallas Sampson      
Long Drive 4th B Grade Mary Barker      
 

Competition Wed 8 Nov 2017

Stroke Event

Field : 47

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Viv Duncan 9 36 27
Runner Up A Grade Trevor Campbell 9 38 29 (ocb)
Winner B Grade Klaus Sbresny 13 37 24
Runner Up B Grade Dianne Schrauwen 20 49 29
N.T.P : 1st All Dallas Sampson      
N.T.P : 2nd All Peter Smith      
N.T.P : 9th All Peter Smith      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Graham O'Brien      
 

Page 4 of 26