Monthly Medal Sun 3 Dec 2017

Stroke Event

Field : 31

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Gonzaga Castro 4 31 27
Runner Up A Grade Peter Doyle 9 39 30
Winner B Grade Aina Johns 13 39 26
Runner Up B Grade Kevin McMonagle 11 40 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Aina Johns      
N.T.P : 2nd All John Berry      
N.T.P : 9th All Peter Donaldson      
Long Drive 5th A Grade Murray Charles      
Long Drive 4th B Grade Howard Posner      
Long Drive 4th Ladies Jill Watson      
Putts All Suzanne Swords (12)      
 

Monthly Medal Sat 2 Dec 2017

Stroke Event

Field : 46

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Mick Luafutu 5 30 25
Runner Up A Grade Trevor Campbell 9 37 28
Winner B Grade Rod Masters 11 39 28 (ocb)
Runner Up B Grade Tommy Gress 13 41 28
N.T.P : 1st All David Smith      
N.T.P : 2nd All Shiv Raj      
N.T.P : 9th All Drew Pichanick      
Long Drive 5th A Grade Wilton Maggio      
Long Drive 4th B Grade Russell Simpson      
Putts All M.Luafutu/T. Hoyle (11)      
 

Chook Run Thu 30 Nov 2017

Stroke Event

Field : 12

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Johnny Fernandez 5 33 28
Runner Up All Col Liesegang 3 32 29
N.T.P : 1st All Ken Chow      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
 

Ladies Competition Thu 30 Nov 2017

Stroke Event

Field : 14

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Lesley Oakes 12 42 30 (ocb)
Runner Up All Margaret Cullen 13 43 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Alla Brunckhorst      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Paddy Fair      
Long Drive 4th B Grade Marg Lebrocque      
 

Competition Wed 29 Nov 2017

Stroke Event

Field : 25

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Liz Thomas 13 42 29 (ocb)
Runner Up All David McDonald 8 37 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Liz Thomas      
N.T.P : 2nd All Ray Thomas      
N.T.P : 9th All Trevor Campbell      
Long Drive 5th A Grade David McDonald      
Long Drive 4th B Grade Paul Ellem      
 

Competition Sun 26 Nov 2017

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tony Belous 6 33 27 (ocb)
Runner Up A Grade Jason Grimley 4 31 27 (ocb)
Winner B Grade Anna Hebron 19 45 26 (ocb)
Runner Up B Grade Kev McMonagle 12 38 26
N.T.P : 1st All Gayle Inkster      
N.T.P : 2nd All Chris Stahlhut      
N.T.P : 9th All Peter Donaldson      
Long Drive 5th A Grade Jason Grimley      
Long Drive 4th B Grade Rob Nuroo      
Long Drive 4th Ladies Angela Cattana      
 

Competition Sat 25 Nov 2017

Stroke Event

Field : 53

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tim Thomson 9 33 24
Runner Up A Grade Rob Kift 7 35 28 (ocb)
Winner B Grade Manual Lumayag 22 43 21
Runner Up B Grade Angelo Elape 12 38 26
N.T.P : 1st All Richard Klemm      
N.T.P : 2nd All Gordon Hassett      
N.T.P : 9th All Tim Hoyle      
Long Drive 5th A Grade Rob Kift      
Long Drive 4th B Grade Alan Wells      
 

Chook Run Thu 23 Nov 2017

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Ken Chow 8 34 26
Runner Up All Val Campbell 15 44 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Andy Roussos      
N.T.P : 9th All Rob Kift      
 

Ladies Competition Thu 23 Nov 2017

Stroke Event

Field : 23

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Sue See 14 40 26
Runner Up All Aina Johns 14 41 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Pauline Bishop      
N.T.P : 2nd All Lesley Dutton      
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Madeline Chow      
Long Drive 4th B Grade Majorie Burley      
 

Competition Wed 22 Nov 2017

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Darryl Wilson 6 35 29
Runner Up A Grade Vivian Duncan 8 38 30 (ocb)
Winner B Grade Dianne Schrauwen 19 44 25
Runner Up B Grade Tim O'Carroll 10 36 26
N.T.P : 1st All Peter Weymouth      
N.T.P : 2nd All Darryl Wilson      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Mike Loftus      
 

Page 3 of 26