Competition Sun 17 Dec 2017

Stroke Event

Field : 45

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Murray Charles 9 37 28
Runner Up A Grade Tim Hoyle 5 34 29
Winner B Grade Dianne Meiers 12 39 27 (ocb)
Runner Up B Grade Margaret Cullen 12 39 27
N.T.P : 1st All Rob Andrews      
N.T.P : 2nd All Drew Pichanick      
N.T.P : 9th All Peter Donaldson      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Andrew Greaves      
Long Drive 4th Ladies Angela Cattana      
 

Competition Sat 16 Dec 2017

Stroke Event

Field : 52

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Mick Luafutu 5 34 29
Runner Up A Grade Graham Wilson 8 38 30
Winner B Grade Jan Mullens 16 43 27 (ocb)
Runner Up B Grade Tommy Gress 12 39 27
N.T.P : 1st All Victor Lin      
N.T.P : 2nd All Peter Smith      
N.T.P : 9th All Tim Hoyle      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Tommy Gress      
 

Chook Run Thu 14 Dec 2017

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Alan Clifford 8 38 30
Runner Up A Grade Rod Nixon-Smith 8 39 31 (ocb)
Winner B Grade Denis Scott 10 37 27
Runner Up B Grade Alex Holloway 10 41 31
N.T.P : 1st All John Fleming      
N.T.P : 9th All Rod Nixon-Smith      
 

Ladies Competition Thu 14 Dec 2017

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Margaret Cullen 12 39 27
Runner Up All Irene Witham 14 43 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Pearl Moody      
N.T.P : 2nd All Margaret Cullen      
N.T.P : 9th All Lyn Broadway-Hill      
Long Drive 5th A Grade Marie Neilan      
Long Drive 4th B Grade Marjorie Burley      
 

Competition Wed 13 Dec 2017

Stroke Event

Field : 41

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Peter Donaldson 7 33 26
Runner Up A Grade Al D'Costa 8 35 27 (ocb)
Winner B Grade Isobel Winters 15 42 27 (ocb)
Runner Up B Grade Leonie O'Carroll 20 47 27
N.T.P : 1st All Mike Horner      
N.T.P : 2nd All Gordon Hassett      
N.T.P : 9th All Peter Donaldson      
Long Drive 5th A Grade Johnny Fernandez      
Long Drive 4th B Grade Tonu Guinan      
 

Competition Sun 10 Dec 2017

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tim O'Carroll 9 37 28
Runner Up A Grade Alan Corless 6 37 31
Winner B Grade Margaret Cullen 13 40 27
Runner Up B Grade Janelle Doyle 12 40 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Jan Mullens      
N.T.P : 2nd All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Tony Wall      
Long Drive 5th A Grade Al D'Costa      
Long Drive 4th B Grade Kevin McMonagle      
Long Drive 4th Ladies Stephanie Corless      
 

Competition Sat 9 Dec 2017

Stroke Event

Field : 46

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jose Alnas 6 33 27
Runner Up A Grade David Smith 4 32 28 (ocb)
Winner B Grade Jan Mullens 17 45 28
Runner Up B Grade Tommy Gress 13 42 29
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 2nd All David Smith      
N.T.P : 9th All Jose Alnas      
Long Drive 5th A Grade Anaru Gray      
Long Drive 4th B Grade John Fleming      
 

Chook Run Thu 7 Dec 2017

Stroke Event

Field : 15

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Johnny Fernandez 5 32 27
Runner Up All Trevor Oost 11 40 29
N.T.P : 1st All Ken Chow      
N.T.P : 9th All Mick Griffin      
 

Ladies Monthly Medal Thu 7 Dec 2017

Stroke Event

Field : 20

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Paddy Fair 9 39 30 (ocb)
Runner Up All Lesley Oakes 12 42 30
N.T.P : 1st All Dallas Sampson      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Lyn Broadway-Hill      
Long Drive 5th A Grade Lesley Dutton      
Long Drive 4th B Grade Mary Barker      
Putts All Pearl Moody (14)      
 

Monthly Medal Wed 6 Dec 2017

Stroke Event

Field : 45

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Peter Doyle 9 38 29
Runner Up A Grade Merv Dunford 7 37 30 (ocb)
Winner B Grade Paul Ellem 12 38 26
Runner Up B Grade Charles Vaughn 18 45 27
N.T.P : 1st All Kevin McMonagle      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Peter Weymouth      
Long Drive 5th A Grade Peter Smith      
Long Drive 4th B Grade Russell Simpson      
Putts All Paul Ellem (10)      
 

Page 2 of 26