Competition Sun 31 Dec 2017

Stroke Event

Field : 30

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Drew Pichanick 7 37 30
Runner Up A Grade Peter Donaldson 6 38 32 (ocb)
Winner B Grade Kevin McMonagle 11 40 29 (ocb)
Runner Up B Grade John Berry 10 39 29
N.T.P : 1st All Victor Lin      
N.T.P : 2nd All Drew Pichanick      
N.T.P : 9th All Jose Alnas      
Long Drive 5th A Grade Drew Pichanick      
Long Drive 4th B Grade Richard Broadbent      
Long Drive 4th Ladies Gayle Inkster      
 

Competition Sat 30 Dec 2017

Stroke Event

Field : 40

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tim Hoyle 4 31 27
Runner Up A Grade Mick Luafutu 5 34 29 (ocb)
Winner B Grade Peter Smith 10 42 32 (ocb)
Runner Up B Grade Tony Guinan 13 45 32 (ocb)
N.T.P : 1st All Tim Hoyle      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Nathan Davis      
Long Drive 5th A Grade Johnny Fernandez      
Long Drive 4th B Grade Richard Broadbent      
 

Chook Run Thu 28 Dec 2017

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Kevin Donnelly 12 39 27
Runner Up All Rob Kift 6 34 28
N.T.P : 1st All Trevor Oost      
N.T.P : 9th All Alan Clifford      
 

Ladies Competition Thu 28 Dec 2017

Stroke Event

Field : 7

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Bev Deutsch 14 44 30
Runner Up All Marjorie Burley 14 47 33
N.T.P : 1st All Marg Lebrocque      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Bev Deutsch      
Long Drive 4th B Grade Marg Lebrocque      
 

Competition Wed 27 Dec 2017

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Jason Grimley 4 31 27
Runner Up A Grade Thomas Polume 6 35 29 (ocb)
Winner B Grade Vicki Wall 14 44 30
Runner Up B Grade Annette Donaldson 14 45 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Peter Smith      
N.T.P : 2nd All Nathan Davis      
N.T.P : 9th All Geoff Read      
Long Drive 5th A Grade Tony Wall      
Long Drive 4th B Grade Tony Guinan      
 

Competition Sun 24 Dec 2017

Stroke Event

Field : 23

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Alan Corless 6 33 27
Runner Up All Murray Charles 8 39 31 (ocb)
N.T.P : 1st All Murray Charles      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Annette Donaldson      
Long Drive 5th A Grade Chris Stahlhut      
Long Drive 4th B Grade Jillian Cassidy      
Long Drive 4th Ladies Stephanie Corless      
 

Competition Sat 23 Dec 2017

Stroke Event

Field : 48

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Philip Oh 9 39 30 (ocb)
Runner Up A Grade George Chawalczak 5 35 30 (ocb)
Winner B Grade Russell Simpson 12 38 26
Runner Up B Grade Alan Wells 10 39 29
N.T.P : 1st All Philip Oh      
N.T.P : 2nd All Thomas Polume      
N.T.P : 9th All Tim Hoyle      
Long Drive 5th A Grade Tim Hoyle      
Long Drive 4th B Grade Richard Broadbent      
 

Chook Run Thu 21 Dec 2017

Stroke Event

Field : 12

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Bernard Oakley 11 38 27
Runner Up All Rod Nixon-Smith 8 37 29
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Ken Hazell      
 

Ladies Competition Thu 21 Dec 2017

Stroke Event

Field : 12

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Marjorie Burley 16 38 22
Runner Up All Judy Mathison 27 57 30
N.T.P : 1st All Aina Johns      
N.T.P : 2nd All Marjorie Burley      
N.T.P : 9th All Lyn Broadway-Hill      
Long Drive 5th A Grade Marie Neilan      
Long Drive 4th B Grade Marjorie Burley      
 

Competition Wed 20 Dec 2017

Stroke Event

Field : 45

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tony Wall 9 35 26
Runner Up A Grade Trevor Campbell 9 37 28 (ocb)
Winner B Grade Jan Mullens 15 40 25
Runner Up B Grade Barry Payne 12 39 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Gonzaga Castro      
N.T.P : 2nd All Darryl Wilson      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Trevor Campbell      
Long Drive 4th B Grade Mike Horner      
 

Page 1 of 26