Chook Run Thu 25 Aug 2016

Stroke Event

Field : 29

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Anaru Gray 11 37 26
Runner Up All Kelvin Morrison 18 46 28
N.T.P : 1st All Peter Jones      
N.T.P : 9th All Craig Simmons      
 

Ladies Competition Thu 25 Aug 2016

Stroke Event

Field : 14

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Alla Brunckhorst 14 42 28 (ocb)
Runner Up All Moana Gangloff 15 43 28
N.T.P : 1st All Isabel Seeto      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Madeline Chow      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

Competition Wed 24 Aug 2016

Stroke Event

Field : 17

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All George Garside 12 39 27
Runner Up All Russell Simpson 13 41 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Anaru Gray      
N.T.P : 2nd All Geoff Read      
N.T.P : 9th All Simon Scott      
Long Drive 5th A Grade Rob Bruce      
Long Drive 4th B Grade Geoff Read      
 

Competition Sun 21 Aug 2016

Stroke Event

Field : 31

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tony Wall 9 35 26
Runner Up A Grade Peter Doyle 9 37 28
Winner B Grade Quentin Bruce 15 39 24
Runner Up B Grade Aina Johns 14 43 29
N.T.P : 1st All Quentin Bruce      
N.T.P : 2nd All Peter Doyle      
N.T.P : 9th All Quentin Bruce      
Long Drive 5th A Grade Tony Bishop      
Long Drive 4th B Grade Dianne Meiers      
 

Competition Sat 20 Aug 2016

Stroke Event

Field : 13

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Mal Oakes 9 37 28
Runner Up All Ben Walker 7 36 29
N.T.P : 1st All Simon Scott      
N.T.P : 2nd All Rob Beaumont      
N.T.P : 9th All John Weatherley      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Dave Jolly      
 

Chook Run Thu 18 Aug 2016

Stroke Event

Field : 21

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All David Zirkzee 14 39 25
Runner Up All Peter Jones 5 34 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Mitch Smith      
N.T.P : 9th All Johnny Fernandez      
 

Ladies Competition Thu 18 Aug 2016

Stroke Event

Field : 7

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Cathy Lui 14 43 29
Runner Up All Irene Witham 15 46 31
N.T.P : 1st All Madeline Chow      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Madeline Chow      
Long Drive 4th B Grade Judy Mathison      
 

Competition Wed 17 Aug 2016

Stroke Event

Field : 23

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All David Stevens 13 40 27
Runner Up All Peter Doyle 10 38 28
N.T.P : 1st All James Carter      
N.T.P : 2nd All Jillian Cassidy      
N.T.P : 9th All Len Nauer      
Long Drive 5th A Grade Terry Grant      
Long Drive 4th B Grade Peter Doyle      
 

Competition Sun 14 Aug 2016

Stroke Event

Field : 27

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Mark Hawken 5 33 28
Runner Up A Grade Rob Beaumont 5 34 29 (ocb)
Winner B Grade Kevin McMonagle 11 40 29 (ocb)
Runner Up B Grade Aaron Rogers 10 39

29

N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Rob Beaumont      
Long Drive 5th A Grade Tony Bishop      
Long Drive 4th B Grade Kevin McMonagle      
 

Competition Sat 13 Aug 2016

Stroke Event

Field : 43

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Gonzaga Castro 5 32 27
Runner Up A Grade Bill Seymour 9 37 28
Winner B Grade Mick Jakl 10 40 30
Runner Up B Grade Bernard Oakley 12 44 32 (ocb)
N.T.P : 1st All Mick Luafutu      
N.T.P : 2nd All Johnny Fernandez      
N.T.P : 9th All Gonzaga Castro      
Long Drive 5th A Grade Chris Ferguson      
Long Drive 4th B Grade

Jesse Pouesi

     
 

Page 10 of 26