Chook Run Thu Sep 8 2016

Stroke Event

Field : 29

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Shane Wilson 8 34 26 (ocb)
Runner Up All Robin Lacey 12 38 26
N.T.P : 1st All Robin Lacey      
N.T.P : 9th All Mitch Smith      
 

Ladies Competition Thu 8 Sep 2016

Stroke Event

Field : 13

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Mary Cottam 24 52 28
Runner Up All Bev Deutsch 15 45 30
N.T.P : 1st All        
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade        
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

Monthly Medal Wed 7 Sep 2016

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Col Liesegang 4 33 29 (ocb)
Runner Up A Grade Brad Arnold 8 37 29
Winner B Grade Russell Kay 13 40 27
Runner Up B Grade Viv Duncan 11 39 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Simon Scott      
N.T.P : 2nd All Al D'Costa      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Russell Kay      
Putts All Col Liesegang (11)      
 

Monthly Medal Sun 4 Sep 2016

Stroke Event

Field : 30

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tony Hogg 9 32 23
Runner Up A Grade Murray Charles 6 37 31 (ocb)
Winner B Grade Peter Hendrix 12 40 28 (ocb)
Runner Up B Grade Anaru Gray 10 38 28
N.T.P : 1st All Lynn Pouesi      
N.T.P : 2nd All Vicki Wall      
N.T.P : 9th All Murray Charles      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Peter Hendrix      
Putts All Tony Hogg / Howard Posner / Zac Menolotto (12)      
 

Monthly Medal Sat 3 Sep 2016

Stroke Event

Field : 51

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Drew Pichanick 8 35 27
Runner Up A Grade Shaun Watson 8 36 28 (ocb)
Winner B Grade Val Campbell 23 51 28 (ocb)
Runner Up B Grade Jan Mullens 14 42 28
N.T.P : 1st All Chris Ferguson      
N.T.P : 2nd All John Weatherley      
N.T.P : 9th All Denver Everton      
Long Drive 5th A Grade David Smith      
Long Drive 4th B Grade John Fleming      
Putts All Mike Horner / Terry Grant (11)      
 

Chook Run Thu 1 Sep 2016

Stroke Event

Field : 29

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Steve McCoy 16 42 26
Runner Up All Alex Holloway 13 41 28
N.T.P : 1st All Steve McCoy      
N.T.P : 9th All Robin Lacey      
 

Ladies Monthly Medal Thu 1 Sep 2016

Stroke Event

Field : 9

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Judy Mathison 26 50 24
Runner Up All Cathy Lui 14 41 27
N.T.P : 1st All June James      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Cathy Lui      
Long Drive 5th A Grade Bev Hocker      
Long Drive 4th B Grade June James      
Putts All Cathy Lui / Alla Brunckhorst (13)      
 

Competition Wed 31 Aug 2016

Stroke Event

Field : 40

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Phil Thompson 6 33 27
Runner Up A Grade Peter Ellis 9 37 28
Winner B Grade Denver Everton 12 37 25 (ocb)
Runner Up B Grade Rob Bruce 10 35 25
N.T.P : 1st All Merv Dunford      
N.T.P : 2nd All Isobel Winters      
N.T.P : 9th All Graham Leighton      
Long Drive 5th A Grade Ray Cassells      
Long Drive 4th B Grade Russell Simpson      
 

Competition Sun 28 Aug 2016

Stroke Event

Field : 38

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Murray Charles 7 34 27
Runner Up A Grade Harriet Posner 9 37 28
Winner B Grade Terry Cuff 11 38 27 (ocb)
Runner Up B Grade Margaret Cullen 14 41 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Angela Cattana      
N.T.P : 2nd All Peter Jackson      
N.T.P : 9th All Terry Cuff      
Long Drive 5th A Grade Darryl Gore      
Long Drive 4th B Grade Kevin McMonagle      
 

Competition Sat 27 Aug 2016

Stroke Event

Field : 53

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Ben Walker 7 34 27 (ocb)
Runner Up A Grade Bill Witteman 9 36 27
Winner B Grade Bev Hocker 11 39 28
Runner Up B Grade Lorna Allan 19 48 29
N.T.P : 1st All Mike Millard      
N.T.P : 2nd All Bill Seymour      
N.T.P : 9th All Chris Ferguson      
Long Drive 5th A Grade Richard Just      
Long Drive 4th B Grade Alan Wells      
 

Page 9 of 26