Chook Run Thu Sep 22 2016

Stroke Event

Field : 26

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All David Zirkzee 12 39 27
Runner Up All Tony Guinan 12 41 29
N.T.P : 1st All Greg Daly      
N.T.P : 9th All Rod Nixon-Smith      
 

Ladies Competition Thu 22 Sep 2016

Stroke Event

Field : 14

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Madeline Chow 12 42 30
Runner Up All Moana Gangloff 14 45 31
N.T.P : 1st All        
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Pauline Bishop      
Long Drive 5th A Grade Madeline Chow      
Long Drive 4th B Grade Mary Cottam      
 

Competition Wed 21 Sep 2016

Stroke Event

Field : 20

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All John Hinds 10 37 27
Runner Up All Kev McMonagle 10 38 28
N.T.P : 1st All Barry Waldron      
N.T.P : 2nd All Len Nauer      
N.T.P : 9th All Geoff Read      
Long Drive 5th A Grade Len Nauer      
Long Drive 4th B Grade Russell Kay      
 

Competition Sun 18 Sep 2016

Stroke Event

Field : 15

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Gayle Inkster 11 40 29
Runner Up All Rob Beaumont 5 35 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Gayle Inkster      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Angela Cattana      
Long Drive 5th A Grade Harry Gurung      
Long Drive 4th B Grade Jesse Pouesi      
 

Competition Sat 17 Sep 2016

Stroke Event

Field : 45

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Stephen Leflay 5 32 27
Runner Up A Grade Johnny Fernandez 6 34 28 (ocb)
Winner B Grade Jesse Pouesi 12 36 24 (ocb)
Runner Up B Grade Michael Torrisi 15 39 24
N.T.P : 1st All Jesse Pouesi      
N.T.P : 2nd All Jesse Pouesi      
N.T.P : 9th All Thor Bostrom      
Long Drive 5th A Grade Chris Ferguson      
Long Drive 4th B Grade Denver Everton      
 

Chook Run Thu Sep 15 2016

Stroke Event

Field : 25

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Dave Humphreys 13 40 27 (ocb)
Runner Up All Richard Baptist 9 36 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Shane Wilson      
N.T.P : 9th All Simon Scott      
 

Ladies Competition Thu 15 Sep 2016

Stroke Event

Field : 12

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Alla Brunckhorst 13 42 29
Runner Up All Judy Mathison 24 54 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Pearl Moody      
N.T.P : 2nd All Madeline Chow      
N.T.P : 9th All Margaret Cullen      
Long Drive 5th A Grade Cathy Lui      
Long Drive 4th B Grade Annette Donaldson      
 

Competition Wed 14 Sep 2016

Stroke Event

Field : 40

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Brad Arnold 7 32 25
Runner Up A Grade Len Nauer 6 36 30
Winner B Grade Rocky Sampson 12 38 26
Runner Up B Grade Barry Payne 12 40 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Len Nauer      
N.T.P : 2nd All Rob Beaumont      
N.T.P : 9th All James Carter      
Long Drive 5th A Grade Brad Arnold      
Long Drive 4th B Grade Barry Waldron      
 

Competition Sun 11 Sep 2016

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Annette Donaldson 15 41 26
Runner Up All Rob Beaumont 5 33 28
N.T.P : 1st All David Goodsell      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Levis Menolotto      
Long Drive 5th A Grade Murray Charles      
Long Drive 4th B Grade Peter Jackson      
 

Competition Sat 10 Sep 2016

Stroke Event

Field : 37

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tony Ashworth 9 35 26 (ocb)
Runner Up A Grade Simon Scott 2 28 26
Winner B Grade Warren Moss 20 46 26 (ocb)
Runner Up B Grade Sunny Lo 14 40 26
N.T.P : 1st All John Weatherley      
N.T.P : 2nd All Alan Wells      
N.T.P : 9th All Chris Ferguson      
Long Drive 5th A Grade Stephen Leflay      
Long Drive 4th B Grade        
 

Page 8 of 26