Chook Run Thu 6 Oct 2016

Stroke Event

Field : 29

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Dave Peck 25 48 23
Runner Up All Richard Baptist 8 37 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Zac Menolotto      
 

Ladies Monthly Medal Thur 6 Oct 2016

Stroke Event

Field : 16

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Irene Witham 16 42 26
Runner Up All Mary Cottam 23 52 29
N.T.P : 1st All Cathy Lui      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Sue See      
Long Drive 5th A Grade Sue See      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
Putts All Marjorie Burley (13)      
 

Monthly Medal Wed 5 Oct 2016

Stroke Event

Field : 38

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Richard O'Carroll 7 33 26
Runner Up A Grade Tim Hoyle 5 33 28
Winner B Grade Gayle Inkster 11 39 28 (ocb)
Runner Up B Grade Vicki Wall 12 40 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Richard O'Carroll      
N.T.P : 2nd All Isobel Winters      
N.T.P : 9th All David Stevens      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Rocky Sampson      
Putts All Al D'Costa (11)      
 

Monthly Medal Sat 2 Oct 2016

Stroke Event

Field : 30

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tony Wall 8 37 29
Runner Up A Grade Mick Luafutu 5 35 30 (ocb)
Winner B Grade Suzanne Swords 13 37 24
Runner Up B Grade Kathy McMonagle 18 46 28
N.T.P : 1st All Suzanne Swords      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Liz Thomas      
Long Drive 5th A Grade Tony Wall      
Long Drive 4th B Grade Kevin McMonagle      
Putts All T.Wall / D.Meiers / S.Swords (12)      
 

Monthly Medal Sat 1 Oct 2016

Stroke Event

Field : 44

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Anaru Gray 9 35 26
Runner Up A Grade George Chawalczak 5 33 28
Winner B Grade Mick Jakl 10 36 26 (ocb)
Runner Up B Grade Jesse Pouesi 11 37 26
N.T.P : 1st All Alf Velm      
N.T.P : 2nd All Dave Smith      
N.T.P : 9th All Peter Weymouth      
Long Drive 5th A Grade Dave Smith      
Long Drive 4th B Grade Dave Jolly      
Putts All Anaru Gray (10)      
 

Chook Run Thu 29 Sep 2016

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Tim Hoyle 5 33 28
Runner Up All Wes Jones 8 37 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Alex Holloway      
 

Ladies Competition Thu 29 Sep 2016

Stroke Event

Field : 10

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Bev Deutsch 14 44 30 (ocb)
Runner Up All Pauline Bishop 13 43 30 (ocb)
N.T.P : 1st All        
N.T.P : 2nd All Bev Deutsch      
N.T.P : 9th All Sue See      
Long Drive 5th A Grade Bev Deutsch      
Long Drive 4th B Grade Irene Witham      
 

Competition Wed 28 Sep 2016

Stroke Event

Field : 39

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Graham Leighton 8 35 27 (ocb)
Runner Up A Grade Rob Bruce 9 36 27
Winner B Grade Charles Vaughn 18 46 28 (ocb)
Runner Up B Grade Margaret Cullen 13 41 28
N.T.P : 1st All James Carter      
N.T.P : 2nd All Darryl Wilson      
N.T.P : 9th All Terry Grant      
Long Drive 5th A Grade Graham Leighton      
Long Drive 4th B Grade Charles Vaughn      
 

Competition Sun 25 Sep 2016

Stroke Event

Field : 29

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Mark Hawken 4 32 28
Runner Up A Grade Jason Grimley 4 33 29
Winner B Grade Aaron Rogers 10 36 26
Runner Up B Grade Richard Klemm 11 38 27
N.T.P : 1st All Richard Klemm      
N.T.P : 2nd All Mark Hawken      
N.T.P : 9th All Simon Scott      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Richard Klemm      
 

Competition Sat 24 Sep 2016

Stroke Event

Field : 47

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade John Weatherley 5 31 26
Runner Up A Grade Alan Wells 9 36 27 (ocb)
Winner B Grade Lynn Pouesi 15 42 27
Runner Up B Grade Sunny Lo 13 41 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Gonzaga Castro      
N.T.P : 2nd All Graham Wilson      
N.T.P : 9th All Bud Ryan      
Long Drive 5th A Grade Anaru Gray      
Long Drive 4th B Grade Sunny Lo      
 

Page 7 of 26