Chook Run Thu 20 Oct 2016

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Tony Irving 16 43 27
Runner Up All Rod Nixon-Smith 9 38 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Andrew Miner      
N.T.P : 9th All Craig Simmons      
 

Ladies 2nd Round Club Championship Thu 20 Oct 2016

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Mary Cottam 22 47 25
Runner Up All Madeline Chow 12 38 26 (ocb)
N.T.P : 1st All        
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Madeline Chow      
Long Drive 5th A Grade Madeline Chow      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

2nd Round Club Championship Wed 19 Oct 2016

Stroke Event

Field : 37

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Tim Hoyle 4 31 27
Runner Up A Grade Phil Thompson 5 33 28
Winner B Grade Jan Mullens 14 40 26 (ocb)
Runner Up B Grade Paul Ellem 12 38 26 (ocb)
N.T.P : 1st All Phil Thompson      
N.T.P : 2nd All Graham Leighton      
N.T.P : 9th All Kev McMonagle      
Long Drive 5th A Grade Brad Arnold      
Long Drive 4th B Grade Russell Simpson      
 

2nd Round Club Championship Sun 16 Oct 2016

Stroke Event

Field : 41

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Graham Leighton 8 36 28
Runner Up A Grade Col Liesegang 4 33 29
Winner B Grade Gordon Harris 16 43 27
Runner Up B Grade Angela Cattana 12 40 28
N.T.P : 1st All Richard Klemm      
N.T.P : 2nd All Rocky Sampson      
N.T.P : 9th All Howard Posner      
Long Drive 5th A Grade Zac Menolotto      
Long Drive 4th B Grade Jenny Irving      
 

2nd Round Club Championship Sat 15 Oct 2016

Stroke Event

Field : 60

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Malcolm Oakes  9  36  27
Runner Up A Grade Ben Walker  6 34 28
Winner B Grade Meng Leong 10 37 27 (O.C.B.)
Runner Up B Grade Wayne Armstrong 11 38 27
N.T.P : 1st All Alan Ferrif      
N.T.P : 2nd All Russell Kay      
N.T.P : 9th All Vicki Wall      
Long Drive 5th A Grade Jason Qi      
Long Drive 4th B Grade William Wright      
 

Chook Run Thu Oct 13 2016

Stroke Event

Field : 29

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Ken Hazell 5 31 26
Runner Up All Bernard Oakley 11 38 27
N.T.P : 1st All Ray Cassells      
N.T.P : 9th All Jim Charlton      
 

Ladies 1st Rnd Club Championship Thu 13 Oct 2016

Stroke Event

Field : 18

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Aina Johns 14 41 27
Runner Up All Lyn Broadway-Hill 12 40 28
N.T.P : 1st All Pauline Bishop      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Sue See      
Long Drive 5th A Grade Marie Neilan      
Long Drive 4th B Grade Mary Barker      
 

1st Round Club Championship Wed 12 Oct 2016

Stroke Event

Field : 40

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade David McDonald 9 35 26
Runner Up A Grade Len Nauer 5 33 28 (ocb)
Winner B Grade Tim O'Carroll 12 39 27
Runner Up B Grade Russell Kay 12 40 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Viv Duncan      
N.T.P : 2nd All Al D'Costa      
N.T.P : 9th All Len Nauer      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Tim O'Carroll      
 

1st Round Club Championship Sun 9 Oct 2016

Stroke Event

Field : 32

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Peter Donaldson 6 36 30
Runner Up A Grade Victor Lin 5 36 31 (ocb)
Winner B Grade Aina Johns 15 43 28
Runner Up B Grade Michael Torrisi 13 42 29
N.T.P : 1st All Harriet Posner      
N.T.P : 2nd All Victor Lin      
N.T.P : 9th All Peter Donaldson      
Long Drive 5th A Grade Alan Corless      
Long Drive 4th B Grade Rocky Sampson      
 

1st Round Club Championship Sat 8 Oct 2016

Stroke Event

Field : 58

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Merv Dunford 7 34 27
Runner Up A Grade Andy Ransom 4 32 28 (ocb)
Winner B Grade Val Campbell 21 46 25
Runner Up B Grade Kel Morrison 17 44 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Graham Wilson      
N.T.P : 2nd All John Weatherley      
N.T.P : 9th All Mike Millard      
Long Drive 5th A Grade Jason Grimley      
Long Drive 4th B Grade William Wright      
 

Page 6 of 26