Chook Run Thu 3 Nov 2016

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All  Mick Griffin  9  33  24
Runner Up All  Rodney Nixon-Smith  8  35  27 (ocb)
N.T.P : 1st All  Colin Liesegang      
N.T.P : 9th All  Ray Cassells      
 

Ladies Monthly Medal Thu 3 Nov 2016

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All  Jillian Cassidy 9 37 28
Runner Up All  Mary Barker 19 48 29 (ocb)
N.T.P : 1st All  Vicki Wall      
N.T.P : 2nd All  Moana Gangloff      
N.T.P : 9th All  Mary Barker      
Long Drive 5th A Grade  Jillian Cassidy      
Long Drive 4th B Grade  Marg LeBrocque      
 

Monthly Medal Wed 2 Nov 2016

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade  Tim Hoyle  4  32  28
Runner Up A Grade  Kevin McMonagle  9  39  30 (ocb)
Winner B Grade  Robert Sampson  11  37  26 (ocb)
Runner Up B Grade  Leonie O'Carroll  23  49  26 (ocb)
N.T.P : 1st All  Rob Bruce      
N.T.P : 2nd All  Tim Hoyle      
N.T.P : 9th All  Peter Smith      
Long Drive 5th A Grade  Peter Weymouth      
Long Drive 4th B Grade  Robert Sampson      
 

Competition Sun 30 Oct 2016

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Howard Posner 11 37 26 (ocb)
Runner Up All Graham Leighton 7 33 26
N.T.P : 1st All Graham Leighton      
N.T.P : 2nd All Tony Wall      
N.T.P : 9th All Kevin McMonagle      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Jesse Pousei      
 

Competition Sat 29 Oct 2016

Stroke Event

Field : 58

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Richard Just 8 34 26
Runner Up A Grade Richard Klemm 9 36 27 (ocb)
Winner B Grade Danny Mason 13 40 27
Runner Up B Grade Debbie Holland 16 45 29
N.T.P : 1st All Alan Wells      
N.T.P : 2nd All Peter Smith      
N.T.P : 9th All Tim Hoyle      
Long Drive 5th A Grade Vic Lin      
Long Drive 4th B Grade John Fleming      
 

Chook Run Thu Oct 27 2016

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Mick Adams 7 33 26
Runner Up All Ray Cassells 7 34 27
N.T.P : 1st All Mitch Smith (Hole in One)      
N.T.P : 9th All Mick Adams      
 

Ladies Final Rnd Club Championship Thu 27 Oct 2016

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Alla Brunckhorst 14 41 27
Runner Up All Marie Neilan 13 41 28
N.T.P : 1st All Aina Johns      
N.T.P : 2nd All Pauline Bishop      
N.T.P : 9th All Pearl Moody      
Long Drive 5th A Grade Dallas Sampson      
Long Drive 4th B Grade Kathy McMonagle      
 

Final Round Club Championship Wed 26 Oct 2016

Stroke Event

Field : 42

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Peter Weymouth 8 33 25
Runner Up A Grade Alf Velm 8 37 29
Winner B Grade Kevin McMonagle 10 37 27
Runner Up B Grade Viv Duncan 11 39 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Julian Bedford      
N.T.P : 2nd All Peter Weymouth      
N.T.P : 9th All George Garside      
Long Drive 5th A Grade Tim Hoyle      
Long Drive 4th B Grade Kevin McMonagle      
 

Final Round Club Championship Sun 23 Oct 2016

Stroke Event

Field : 30

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Craig Simmons 3 34 31 (ocb)
Runner Up A Grade Rob Beaumont 5 36 31
Winner B Grade Kieran Mitchell 15 38 23
Runner Up B Grade Julian Bedford 13 39 26
N.T.P : 1st All Murray Charles      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Rob Beaumont      
Long Drive 5th A Grade Craig Simmons      
Long Drive 4th B Grade Kieran Mitchell      
 

Final Round Club Championship Sat 22 Oct 2016

Stroke Event

Field : 54

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Graham Kerr 7 36 29 (ocb)
Runner Up A Grade Gonzaga Castro 4 33 29 (ocb)
Winner B Grade John Sloane 14 40 26
Runner Up B Grade Liz Thomas 11 39 28
N.T.P : 1st All Bev Hocker      
N.T.P : 2nd All Gonzaga Castro      
N.T.P : 9th All Alan Ferrif      
Long Drive 5th A Grade Johnny Fernandez      
Long Drive 4th B Grade Meng Leong      
 

Page 5 of 26