Chook Run Thu 17 Nov 2016

Stroke Event

Field : 24

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Rod Nixon-Smith 8 36 28 (ocb)
Runner Up All Dave Humphreys 13 41 28
N.T.P : 1st All Tony Guinan      
N.T.P : 9th All Jim Charlton      
 

Ladies Competition Thu 17 Nov 2016

Stroke Event

Field : 19

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Jeanette Marsh 7 35 28 (ocb)
Runner Up All Isabel Seeto 18 46 28
N.T.P : 1st All Madeline Chow      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Mary Barker      
Long Drive 5th A Grade Madeline Chow      
Long Drive 4th B Grade Isabel Seeto      
 

Competition Wed 16 Nov 2016

Stroke Event

Field : 39

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Ray Cassells 6 34 28 (ocb)
Runner Up A Grade Phil Thompson 5 33 28
Winner B Grade Annette Donaldson 13 41 28 (ocb)
Runner Up B Grade Jan Mullens 13 41 28
N.T.P : 1st All Annette Donaldson      
N.T.P : 2nd All Len Nauer      
N.T.P : 9th All Johnny Fernandez      
Long Drive 5th A Grade Johnny Fernndaez      
Long Drive 4th B Grade Russell Simpson      
 

Competition Sun 13 Nov 2016

Stroke Event

Field : 27

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Harriet Posner 8 36 28 (ocb)
Runner Up A Grade Neil Smith 8 36 28
Winner B Grade Julian Jordon 14 37 23
Runner Up B Grade Heath Moore 13 43 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Gayle Inkster      
N.T.P : 2nd All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Julian Jordon      
Long Drive 5th A Grade Zac Menolotto      
Long Drive 4th B Grade Angela Cattana      
 

Competition Sat 12 Nov 2016

Stroke Event

Field : 58

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Ben Walker 6 34 28 (ocb)
Runner Up A Grade Meng Leong 8 36 28
Winner B Grade Lynn Pouesi 14 43 29
Runner Up B Grade William Wright 13 43 30 (ocb)
N.T.P : 1st All Ben Walker      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Sunny Lo      
Long Drive 5th A Grade David Pichanick      
Long Drive 4th B Grade William Wright      
 

Chook Run Thu 10 Nov 2016

Stroke Event

Field : 32

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Ethan McCoy 6 30 24
Runner Up All John Fleming 10 37 27
N.T.P : 1st All Ray Thomas      
N.T.P : 9th All Mitch Smith      
 

Ladies Competition Thu 10 Nov 2016

Stroke Event

Field : 17

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All  Kathy McMonagle 18  46 28
Runner Up All  Marie Neilan 12  43 31
N.T.P : 1st All  Madeline Chow      
N.T.P : 9th All  Moana Gangloff      
Long Drive 5th A Grade  Marie Neilan      
Long Drive 4th B Grade  Mary Barker      
 

Competition Wed 9 Nov 2016

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade  David McDonald  8  36  28
Runner Up A Grade  Trevor Campbell  9  38  29
Winner B Grade  James Carter  10  38  28
Runner Up B Grade  Jan Mullens  13  42  29
N.T.P : 1st All  Jillian Cassidy      
N.T.P : 9th All  Gordon Hassett      
Long Drive 5th A Grade  Tony Wall      
Long Drive 4th B Grade  Bill Allingham      
 

Monthly Medal Sun 6 Nov 2016

Stroke Event

Field : 37

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade  Simon Scott  2  30  28 (ocb)
Runner Up A Grade  Harriet Posner  9  37  28 (ocb)
Winner B Grade  Suzanne Swords  12  40  28 (ocb)
Runner Up B Grade  Peter Hendrix  11  39  28 (ocb)
N.T.P : 1st All  Graham Leighton      
N.T.P : 9th All  Tony Wall      
Long Drive 5th A Grade  Rob Beaumont      
Long Drive 4th B Grade  Peter Hendrix      
 

Monthly Medal Sat 5 Nov 2016

Stroke Event

Field : 52

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade  Victor Lin 5  33  28 (ocb)
Runner Up A Grade  Ben Madsen 9  37  28 (ocb)
Winner B Grade  Quentin Bruce 15  42  27 (ocb)
Runner Up B Grade  John Flemming 10  37  27 (ocb)
N.T.P : 1st All  Alan Ferrif      
N.T.P : 2nd All  Tim Hoyle      
N.T.P : 9th All  Gonzaga Castro      
Long Drive 5th A Grade  Rob Beaumont      
Long Drive 4th B Grade  Daniel Mason      
 

Page 4 of 26