Competition Sat 9 Jan 2016

Stroke Event

Field : 57

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Alf Velm 8 35 27
Runner Up A Grade Darryl Wilson 7 35 28 (ocb)
Winner B Grade Alan Wells 10 36 26
Runner Up B Grade Geronimo Swain 13 40 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Graham Wilson      
N.T.P : 2nd All Tim Hoyle      
N.T.P : 9th All Peter Smith      
Long Drive 5th A Grade Andrew Greaves      
Long Drive 4th B Grade Alan Wells      
 

Chook Run Thur 7 Jan 2016

Stroke Event

Field : 15

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All David Smith 5 33 28
Runner Up All Bernard Oakley 11 41 29
N.T.P : 1st All Alan Clifford (Hole in One)      
N.T.P : 9th All Harry Gurung      
 

Ladies Monthly Medal Thur 7 Jan 2016

Stroke Event

Field : 15

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Jeanette Marsh 8 36 28
Runner Up All Pearl Moody 11 40 29
N.T.P : 1st All Jeanette Marsh      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Vicki Wall      
Long Drive 5th A Grade Jeanette Marsh      
Long Drive 4th B Grade Carol Clague      
 

Monthly Medal Wed 6 Jan 2016

Stroke Event

Field : 20

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Col Liesegang 5 33 28
Runner Up All Rocky Sampson 12 41 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Terry Grant      
N.T.P : 2nd All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
Long Drive 5th A Grade Col Liesegang      
Long Drive 4th B Grade Russell Simpson      
 

Monthly Medal Sun 3 Jan 2016

Stroke Event

Field : 32

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Al D'Costa 7 35 28 (ocb)
Runner Up A Grade Tony Wall 9 37 28
Winner B Grade Kathy McMonagle 22 51 29 (ocb)
Runner Up B Grade Karen Elliot-Smith 15 44 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Margaret Cullen      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Peter Donaldson      
Long Drive 5th A Grade Drew Pichanick      
Long Drive 4th B Grade Gayle Inkster      
 

Monthly Medal Sat 2 Jan 2016

Stroke Event

Field : 45

 

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Chris Ferguson 4 30 26
Runner Up A Grade Raphael Brady 9 36 27
Winner B Grade Wayne Armstrong 10 38 28
Runner Up B Grade Bernard Oakley 12 41 29
N.T.P : 1st All Ben Walker      
N.T.P : 2nd All Rob Beaumont      
N.T.P : 9th All George Chawalczak      
Long Drive 5th A Grade Andrew Greaves      
Long Drive 4th B Grade Geronimo Swain      
 

Page 26 of 26