Chook Run Thu Dec 1 2016

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Richard Baptist 8 36 28
Runner Up All Alex Holloway 12 41 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Trevor Oost      
N.T.P : 9th All Col Liesegang      
 

Ladies Monthly Medal Thu 1 Dec 2016

Stroke Event

Field : 22

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Bev Deutsch 14 41 27
Runner Up All Marg Lebrocque 24 43 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Jeanette Marsh      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All Isabel Seeto      
Long Drive 5th A Grade Pearl Moody      
Long Drive 4th B Grade Kathy McMonagle      
Putts All Jeanette Marsh (10)      
 

Competition Wed 30 Nov 2016

Stroke Event

Field : 44

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Merv Dunford 6 32 26
Runner Up A Grade John Schrauwen 9 38 29 (ocb)
Winner B Grade Russell Simpson 13 39 26
Runner Up B Grade Bob Hingston 16 43 27
N.T.P : 1st All Col Liesegang      
N.T.P : 2nd All Russell Kay      
N.T.P : 9th All Bob Hingston      
Long Drive 5th A Grade Tim Hoyle      
Long Drive 4th B Grade Ray Thomas      
 

Competition Sun 27 Nov 2016

Stroke Event

Field : 33

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Harriet Posner 8 36 28
Runner Up A Grade Peter Donaldson 7 37 30
Winner B Grade Aina Johns 14 38 24
Runner Up B Grade Peter Jackson 15 42 27 (ocb)
N.T.P : 1st All Graham Leighton      
N.T.P : 2nd All Peter Doyle      
N.T.P : 9th All Vicki Wall      
Long Drive 5th A Grade Tony Wall      
Long Drive 4th B Grade Kathy McMonagle      
 

Competition Sat 26 Nov 2016

Stroke Event

Field : 59

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Shaun Watson 8 34 26
Runner Up A Grade Richard Klemm 8 35 27
Winner B Grade William Wright 12 38 26
Runner Up B Grade Jason Qi 10 38 28
N.T.P : 1st All Richard Klemm      
N.T.P : 2nd All Drew Pichanick      
N.T.P : 9th All Stephen Leflay      
Long Drive 5th A Grade Wilton Maggio      
Long Drive 4th B Grade Jesse Pouesi      
 

Chook Run Thu 24 Nov 2016

Stroke Event

Field : 28

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All James Carter 10 38 28 (ocb)
Runner Up All Lucas Whellum 18 46 28 (ocb)
N.T.P : 1st All Zac Menolotto      
N.T.P : 9th All Tim Hoyle      
 

Ladies Competition Thu 24 Nov 2016

Stroke Event

Field : 35

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner All Marg Lebrocque 26 52 26
Runner Up All Isabel Seeto 17 44 27
N.T.P : 1st All Jeanette Marsh      
N.T.P : 2nd All        
N.T.P : 9th All        
Long Drive 5th A Grade Chris Kalinowski      
Long Drive 4th B Grade Mary Barker      
 

Competition Wed 23 Nov 2016

Stroke Event

Field : 46

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Al D'Costa 7 30 23
Runner Up A Grade Col Liesegang 4 32 28
Winner B Grade Viv Duncan 10 37 27
Runner Up B Grade Peter Mortiss 10 39 29 (ocb)
N.T.P : 1st All Gayle Inkster      
N.T.P : 2nd All Col Liesegang      
N.T.P : 9th All Tim Hoyle      
Long Drive 5th A Grade Simon Scott      
Long Drive 4th B Grade Charles Vaughn      
 

Competition Sun 20 Nov 2016

Stroke Event

Field : 39

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade  Colin Liesegang  4  34  30
Runner Up A Grade  Alan Corless  5  36  31 (ocb)
Winner B Grade  Lyle Nash  13  42  29
Runner Up B Grade  Julian Jordan  12  42  30 (ocb)
N.T.P : 1st All  Suzanne Swords      
N.T.P : 2nd All  Suzanne Swords      
N.T.P : 9th All  Alan Corless      
Long Drive 5th A Grade  Anaru Gray      
Long Drive 4th B Grade  Heath Moore      
 

Competition Sat 19 Nov 2016

Stroke Event

Field : 56

ResultDivisionNameH'capGrossNett
Winner A Grade Bill Witteman 9 29 20
Runner Up A Grade Graham Kerr 7 33 26
Winner B Grade Kel Morrison 16 44 28 (ocb)
Runner Up B Grade William Wright 12 40 28
N.T.P : 1st All Richard Just      
N.T.P : 2nd All Gordon Hassett      
N.T.P : 9th All Mick Jakl      
Long Drive 5th A Grade John Weatherley      
Long Drive 4th B Grade Russell Simpson      
 

Page 3 of 26